Saniye İçinde Yönlendiriliceksiniz

Adıgey Cumhurbaşkanı Düzce’de

26.4.2019 - Bu Yazı 987 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Adıgey Cumhurbaşkanı Düzce’de

 Vali Dağlı ve Kumpil birbirlerine çeşitli hediyeler verdiler. Ardından ilk konuşmayı yapan Adige Cumhuriyeti’nin Başkanı Murat Kumpil ' Heyetimizi en kalbi duygularla karşılayan sizlere şükranlarımı sunarım.  Siyasilerimizden, iş adamlarımıza, üniversite rektörlerimize kadar geniş bir heyetle geldik. Ülkelerimiz arasında iyi ilişkiler, ekonomi, ticaret, kültür görüşmeleri yapacağız' dedi. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi " Düzce ilimiz kültür çeşitliliğinin had safhada olduğu bir ildir. Burada pek çok dil konuşulmaktadır. Adige ve çerkez dilleri de bunların arasındadır. Sizleri karşılamaktan onur duyarız'

Rusya Federasyonu’na bağlı Adıge Cumhuriyeti heyetinin, Türkiye’ye resmi ziyaret sırasında, ticari ve ekonomik ilişkilerin genişletilmesini görüşeceği ve bölgenin yatırım potansiyelini tanıtacağı bildirildi.

Adige hükümetinden yapılan açıklamada, “Adige resmi heyetinin ziyaretin amacı, Türkiye’yle ticari-ekonomik ve kültür-eğitim ilişkilerinin genişletilmesi ve ayrıca Adige diasporasıyla ilişkilerin geliştirilmesi” ifadeleri yer aldı. Adige Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov’un, Türkiye ziyaretinin “yeni karşılıklı yararlı projeler için iyi bir başlangıç” olacağını, Adige yönetiminin diyalogu güçlendirmeye hazır olduğunu ve umut vadeden ve güvenli tüm girişimlere destek vereceğini söylediği aktarıldı. Adıge heyetinin Türkiye Ticaret Bakanlığı’nda, Ankara, İstanbul ve Düzce belediyelerinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bir dizi görüşmelerin planlandığı belirtildi.

KARDEŞLİK BAĞLARI OLUŞTURULMALI

Rusya’ya bağlı Adigey Cumhuriyeti’nin Başkanı Murat Kumpil ve beraberindeki heyet Valilik ziyaretinin ardından Düzce Belediyesini ziyaret ettiler. Kumpir ve heyetini Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü makamında ağırladı.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Adigey Cumhuriyeti’nin Başkanı Murat Kumpil ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve " Düzce'de farklı etnik kökene sahip insanlar bulunuyor. Biz bu zenginlik içinde yaşıyoruz' dedi. Kumpil ise yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi " Şehirler arası kardeşlik bağlarının oluşturulmasının bölgesel ve ülkesel işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyoruz'. Konuşmalarının arından karşılıklı hediyeleşmeler yapıldı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive