Düzce'de Tarihi Gün...Park Rantına Neşter!

26.4.2019 - Bu Yazı 725 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Düzce'de Tarihi Gün...Park Rantına Neşter!

  Düzce Valiliği tarafından Gecekondu Kanunu'na muhalefetten dolayı inönü Parkı ve Avni Akyol parkındaki yapılan yapıların yıkılması için karar alındı. 

Kaçak yapıların yıkılması için düğmeye basan Düzce Valiliği, Belediye yetkilileri Polis ve Zabıta personeli eşliğinde işletme sahiplerine tebligatı göstererek boşaltma çalışmalarına başladı. Kararı uygulamak için Valilik yetkililerinin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Celal Kasapoğlu ve Hüdaver Gösterişli de hazır bulundu.

Sık sık ticari amaçla kullanıldığı yönünde eleştirilere maruz kalan Avni Akyol ve İnönü Parkında baş döndüren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Düzce Valiliğince 15 gün önce  gecekondu kanuna muhalefetten parklardaki usulsüz yapıların kaldırılması kararı alındı. Düzce Valiliği'nin aldığı bu karar doğrultusunda her iki park alanındaki işletme sahiplerine tebligat ulaştarıldı. Tebligatı işletme sahiplerine Düzce Valilği Personeli, Belediye Başkan Yardımcıları Celal Kasapoğlu ve Hüdaver Gösterişli ulaştırdı. Çok sayıda Emniyet ekibi ve personelin de katıldığı boşaltma ve yıkım kararına işletme sahiplerinin itirazları sonuç vermedi. Parkların içinde bulunan lunapark oyuncakları, çocuk oyun alanları derme çatma yapılar ve masaların kaldırılma çalışmalarına başlandı.

Bir önceki dönem belediye yönetimi Parkları halka açmak için girişimde bulunmuş ancak sonuca ulaşılamamıştı. İnönü parkındaki tel örgüler sökülerek halka açılmak istenmiş, ancak işletme hakkını elinde bulunduran işletmeciler, mahkeme kararını gerekçe göstererek parkları işletmeye devam etmişti.

HALK MEMNUN

Öte yandan verilen kararı olumlu karşılayan vatandaşlar; "Bu alanlar Düzcelilerin rahat nefes alabilmesi için kullanması gereken alanlar. Ancak yıllardır buradaki alanları halk değil işletmeciler kullanıyor. Verilen kararda emeği geçen başta Düzce Valimiz Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanımız Faruk Özlü'ye teşekkür ediyoruz. Buraya millet parkı yapılacağını duyduk. İnşallah iki park birleştirilerek Düzce'ye uygun rahat nefes alabileceğimiz bir park yapılır" şeklinde konuştu.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive