1. Düzce Fuarı’ görkemli bir törenle açıldı

2.05.2019 - Bu Yazı 458 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

1. Düzce Fuarı’ görkemli bir törenle açıldı

 2-5 Mayıs tarihleri arasında organize edilen ve Düzce’de ilk kez gerçekleştirilen “ 1. Düzce Fuarı’ görkemli bir törenle açıldı. Düzce’nin tarım, hayvancılık, gıda, sanayi ve turizm sektörlerini içeren fuar 5 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen fuara Düzce Valililiği, Düzce Belediyesi Düzce Üniversitesi, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce Ticaret Borsası, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası ve Düzce Ziraat Odası destek veriyor.

 Düzce’de ilk kez gerçekleştirilen “1. Düzce Fuarı” görkemli bir şekilde açıldı. Açılış törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Çetinkaya,  TSO Başkanı Tuncay Şahin DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda Düzceli vatandaş katıldı. Düzce’de ilk kez geniş kapsamlı, tüm sektörlerin içinde yer aldığı bir fuar organize edildiğini belirten Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “ Düzce’de ekonomik tabanlı büyük bir potansiyel var. Düzce’nin hak ettiği yere gelmesi için bu fuar çok önemli. Ahşap ürünlerinde Türkiye’de sayılı bir yerimiz var. Fındık üretiminde ülkemizde beşinci sırada yer alıyoruz. Bal kabağı üretiminde üçüncü sıradayız. Tarım bundan sonra dünyada çok daha fazla önem kazanacak. Doğal güzellikleriyle, macera ve spor turizmini geliştirmek ve körfez ülkelerine dönük bir turizmi başlatmak niyetindeyiz. Bunun için iki yıldır çaba harcıyoruz. Fuarın amacına ulaşması noktasında herkesi çok istekli görüyorum. Zamanlamanın da iyi olduğunu düşünüyorum. En büyük temennimiz bu fuarın her yıl aynı tarihlerde devam etmesi. Katılımın yoğun olacağına inanıyorum” dedi.

Fuarın Düzce il geneli ile bölgeye de hitap edeceğini vurgulayan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de şu görüşlere yer verdi “ Sanayiden, turizme, tarımdan, gıdaya her alanda potansiyeliyle ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Düzce tanıtım ve markalaşma alanında hak ettiği noktaya ulaşamadı. Hem ulusal hem uluslararası platformda marka değerinin artırılması için çaba harcamaya devam ediyoruz. Bu alandaki adamlardan biri de Düzce Fuarı. Bu fuarı çok önemsiyoruz. Bizim bulunduğumuz havzada fuar alanı yok. Amacımız büyük bir fuar alanına sahip olmak”

4 gün süreli olarak ziyaretçilere açık kalacak olan fuar da tarım makineleri ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, sulama ekipman ve sistemleri, gübre, yem, organik ve ekolojik tarım ürünleri, et ve süt ürünleri sanayi, arıcılık, balıkçılık ve tavukçuluk, orman ve ahşap ürünleri, yapı ve inşaat malzemeleri, ısıtma, soğutma, havalandırma, güneş enerjisi, otomotiv ve yan sanayi, tekstil sanayi, lojistik sektörü, yöresel el sanatları stantları yer alıyor. Ayrıca başta Düzce Valiliği olmak üzere, Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret Borsası, Düzce Organize Sanayi Bölgesi, Bankalar gibi ekonomi odaklı kurum ve kuruluşların da stantları bulunuyor.

Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde hazırlanan fuar için Düzce Belediyesi tarafından Anıtpark alanından ücretsiz servisler kaldırılıyor.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive