Düzce Valisi Zülkif Dağlı yaklaşan Ramazan ayı öncesi önemli mesajlar verdi

4.05.2019 - Bu Yazı 1476 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Düzce Valisi Zülkif Dağlı yaklaşan Ramazan ayı öncesi önemli mesajlar verdi

  11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı öncesi Düzce Valisi Zülkif Dağlı önemli açıklamalarda bulundu. Vali Dağlı, değişik mekanlarda aynı insanlarla iftar programı yapmak yerine, komşu eş dost ve ihtiyaç sahipleri ile iftar açmanın önemine değindi.

 Düzce Valisi Zülkif Dağlı yaklaşan Ramazan ayı öncesi önemli mesajlar verdi. İftar programlarının değişik mekanlarda aynı insanlarla yapılması yerine, eş dost komşu ve ihtiyaç sahipleri ile yapılmasının önemine değinen Dağlı; " Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bu yıl da daha önceki yıllarda almış olduğumuz karar doğrultusunda, mekânların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofralarında programlar yapmak yerine, komşu, dost, akraba ve ihtiyaç sahipleri ile bir araya gelelim. 

Her türlü değerlerimizin, geleneklerimizin, inançlarımızın törpülendiği, bencilliğin, yalnızlığın arttığı bu zamanda fert ve toplum olarak huzura, sevgiye, kardeşliğe ve yardımlaşmaya daha da önem vermeli, zamanın aşındırmasına karşı yeniden donanmalıyız.

Allah rızası için yapılması gereken hayrın ve hayırseverliğin bu Ramazan ayında da devam edeceğine inanıyorum. Bizim milletimiz; daima çevresini, akrabalarını, komşularını görüp gözeten, varsa ihtiyaçlarını araştırıp tespit eden ve karşılayan bir zihniyete sahiptir. Bizim medeniyetimiz merhameti kuşanmış bir medeniyettir. Sofralarımızı ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara, engelli kardeşlerimize, ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize, yetimlere, gazilere ve şehit yakınlarına açalım. Manevi duygular ile ziyaretlerde bulunalım, israftan kaçınalım. Bu vesile ile Düzceli  hemşerilerimizin Ramazan ayını bütün kalbimle tebrik eder eder, sağlık, mutluluk, huzur ve kardeşlik içerisinde Bayrama kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ederim" dedi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive