ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ

23.05.2019 - Bu Yazı 498 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ

 Kalıcı Konutlar’da eğitim veren Hürriyet Ortaokulu’nda öğrenciler tarafından yapılan önemli bilim eserleri, törenle açıldı.

 Açılışı yapılan bilim fuarı öncesinde Hürriyet Ortaokulu Müdürü Gülşah Sarıbaba açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği gibi bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli biriylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Toplam 23 projeyi 80 öğrencimiz 12 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarımızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.”

Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından dünya genelinde ortaya çıkan halk oyunları gösterimi yapıldı. Gösterimin sonunda ise törene katılan okul müdürleri tarafından bilim fuarının açılışı gerçekleştirildi ve fuardaki projeler tek tek incelendi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive