Yeni Yönetim İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

5.10.2019 - Bu Yazı 490 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Yeni Yönetim İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

 Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi yapılan seçimlerin ardından HAnife Gür Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Gür geçmiş dönem başkanı Ulviye Dikmen'e teşekkür ederek "Bayrağı gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz" dedi.

 Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın  yapılan seçimin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. İzleyecekleri yol haritasının belirleyen konsey üyeleri toplantının verimli geçtiğini söyledi. Kent Konseyi Kadın Meclisinin görev ve sorumluluklarını açıklayan Başkan Hanife Gür; "    Kadının kent yaşamında eşit temsil edilmesi, ekonomik, sosyal,kültürel ve siyasal güçlenmesi,toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele konularında farkındalık yaratmak amacıyla  kurulmuş olup  çalışmalarını sürdürmektir.

 Kent Konseyi Kadın Meclisi ;  katılımcılık ,sürdürebilirlik,yaşanabilirlik,kentsel hakların geliştirilmesi,hoşgörü ve uzlaşma ilkeleri ışığında,düşüncelerini açıkça söyleyebilme mekanizmalarını geliştirmeyi sağlayan ve kendi sorunlarına sahip çıkmalarını özendiren demokratik bir platformdur.

 Bundan yıllar önce 11 Kadınla kurucu üye , yürütme kurulu üyesi olarak çıktığımız bu yolda yüzlerce kadınla yola devam ediyor olmak gururumuzdur.

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi aktif ve çoğulcu katılımıyla bir Düzce Markası olmayı emeğiyle haketmiştir. Şehrimiz için , kadını güçlendirmek için , yaşanılır bir kent olma mücadelesinin öncü lideridir. Kadın Meclisimiz olarak bizlere yol açan  önceki dönem Meclis Başkanımız Sn . Ulviye Dikmen ' e teşekkür eder , kendisinden aldığımız bu onurlu bayrağı dalgalandırmaya gururla devam edecez" iadelerini kullandı.

Derneğin Yönetim Kurulu ve Görevleri şu şekilde belirlendi:

Ayfer Yüksel , Pakize Sadık , Yıldız Gür Güner , Reyhan Yılmaz , İnci Yıldırım , Suna Can , Mücella Ulcay 'dan oluşuyor.

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadin Meclisi Başkanı Hanife Gür, Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcılığına Ayfer Yüksel.

Genel Sekreterliğine Yıldız Gür Güner , Basın ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İnci Yıldırım , Çalısma Guruplarından Sorumlu Başkan Yardımcılığına Pakize Sadık , Kültür ve Sanat Çalışma Guruplarından Sorumlu Başkan Yardımcılığına Reyhan Yılmaz görevlendirildi.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive