Gümüşova'da Su Sorunu Ayyuka Çıktı

10.09.2019 - Bu Yazı 3693 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Gümüşova'da Su Sorunu Ayyuka Çıktı

 Gümüşova'da uzun yıllardır süre gelen içme ve kullanım suyu sıkıntısı geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönemde de devam ediyor. Eski Başkan Ahmet Azap seçim vaatleri arasında 2019'un Ağustos-Eylül ayı gibi su arıtma tesisinin tamamlanacağını, Gümüşova'da su sıkıntısı kalmayacağını söylemişti. Ancak Gümüşova'da suların halen çamurlu akması vatandaşlara "bitsin artık bu çile" dedirtiyor.

 

Gümüşova'da yıllardır süren su sıkıntısı hamen çözüme kavuşmadı. Gümüşova'nın eski Belediye Başkanı AHmet Azap 3 bin tonluk arıtma tesisi ihalesini yaptıklarını ve çalışmalara başladıklarını söylemişti. Azap arıtma tesisinin 2019'un Ağustos veya Eylül ayında devreye gireceğinin müjdesini Gümüşovalılara vermişti. Ancak arıtma tesisinin halen devreye girmemesi vatandaşların tepkisini çekmeye başladı.

WhatsApp ihbar hattımıza Gümüşovalı bir vatandaştan gelen video ilçede yaşanan su sıkıntısını bir kez daha gözler önüne serdi. İhbar hattına gönderdiği videonun altına not düşen Gümüşovalı vatandaş; "Sularımız çok kötü durumda. Bırakın içmeyi ne evimizin temizliği ne de kişisel temizliğimizde kullanabiliyoruz. Bu suyla banyo yapmak bile imkansız. Musluklarımızdan su ile birlikte ne aktığı belli değil. Bir önceki başkanımız tarafından Ağustos - Eylül gibi problemin çözüleceği söylenmişti. Yeni yönetimin arıtma tesisini biran önce devreye sokmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive