Koronaylamı Uğraşsınlar, Mikroplu Suyla mı?

6.04.2020 - Bu Yazı 835 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Koronaylamı Uğraşsınlar, Mikroplu Suyla mı?

 Ülkemizin ve Tüm Dünya'nın Korona virüs ile cansiperhane savaştığı şu dönemde Gümüşova'da musluktan akan su "Bu kadarına pes" dedirten cinsten. Uzmanların sık sık ellerinizi yıkayın uyarılarını yaptığı ülkemizde böyle bir dönemde musluklardan çamur akması vatandaşı çileden çıkardı. Daha önce de defalarca yayınladığımız kirli su haberleri için Belediyeden yalanlama gelmişti. Bu kez vatandaşlar akan çeşmenin yanında "GÜmüşova Belediyesi" notu ile ihbar fotoğrafı gönderdi.

 

Görüntüler haber merkezimizin WhatsApp ihbar hattına Gümüşova'dan gönderildi. Tüm Dünyanın ve Ülkemizin canla başla çalıştığı bir dönemde Gümüşova'daki evlerin musluklarından çamurlu su akıyor. Belediyelerin cadde ve sokaklarda yıkamadık yer bırakmadığı, dezenfekte tünelleri kurduğu, bazı belediyelerin yüzde 80'e kadar su indirimi yaptığı böyle bir dönemde Gümüşova'nın çeşmelerinden çamurlu su akması "İnsan hayatı bu kadar ucuzmu" dedirtiyor. Uzmanların sık sık ellerinizi yıkayın, dışarıdan geldiğinizde duş alın uyarıları karşısında Gümüşovalılar çaresizlik içinde çeşmelerinden temiz su akmasını bekliyor.

BU KEZ NOT YAZDILAR

Daha önce de defalarca GÜmüşova'dan kirli su ile ilgili WhatsApp ihbar hattımıza fotoğraf ve video gönderilmişti ve yetkililer haberlerimizi yalanlamıştı. Bu kez vatandaşlar kirli su fotoğraflarının yanına "Gümüşova Belediyesi" notu yazarak çeşmeden akan suyun Gümüşova'da olduğunu belgeledi.

BU SUYLA DEZENFEKTE MÜMKÜN MÜ?

Bırakın çeşmeden akan suyu içmeyi, ellerin dahi yıkanamadığı Gümüşova'da WhatspApp ihbar hattımıza video ve fotoğrafları gönderen bir vatandaş; "Bu suyla nasıl dezenfekte olabiliriz. Kişisel temizliğimizi içimiz rahat bir şekilde yapamıyoruz. Diğer belediyeler su paralarını ertelerken, bazıları yüzde 80'e kadar indirim yaparken bizler çamurlu suyla başbaşa kaldık. Biz en azından böyle bir dönemde temiz su kullanmak istiyoruz" şeklinde konuştular.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive