‘’AKÇAKOCA SKY TOWER OTEL’’ MART’TA AÇILIYOR !

07.12.2011 - Bu Yazı 12326 Kez Okundu.
Yorum : 1 - Onay Bekleyenler : 0

  ‘’AKÇAKOCA SKY TOWER  OTEL’’ MART’TA AÇILIYOR !

 Akçakoca Sky Tower Oteli’nin inşaat çalışmalarında sona doğru gelindi. Otel açılışının Mart ayında olacağı ve çok büyük bir olasılıkla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurdele kesmesiyle hizmete başlayacağı öğrenildi.

Sky Tower Akçakoca Oteli’ni yapan E-7 Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zekâi Aydeniz ile, Otel Proje Koordinatörü olarak çalışmaları dikkatle yürüten Erdal Keserli, gazetemize yaptıkları açıklamada, çalışmaların son aşamaya geldiğini ve Mart ayı içerisinde Başbakan Erdoğan’ın da yer alacağı açılışa yetişmek için aralıksız bir çalışma yürüttüklerini ifade ettiler.

Yerel basın mensuplarını Otel içerisinde gezdirerek çalışmaları yerinde görme fırsatı sunan yetkililer, Sky Tower’ın Karadeniz bölgesinin en büyük oteli olduğunu ve aktivasyon çeşitliliği açısından Türkiye’de belki de bir emsalinin bulunmadığını belirttiler.

E-7 Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zekâi Aydeniz, çalışmaların hızlı bir tempoda yürütüldüğünü ve bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek başladığı konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü:

 ‘’ Otelimiz, bizim için olduğu kadar, Akçakoca için de iyi bir olanaktır. Bu otel ile İlçe turizmine ve tanıtımına bir ölçüde katkı verecek olmaktan son derece mutluyuz. Otelimizde başlangıçta 200’ün üzerinde bir personel istihdamı yapacağız. Bu personelin ana yönetim kadrosu dışında kalan tüm çalışanlarını Akçakoca’dan temin edeceğiz, bu konuda herkes müsterih olmalıdır. Ayrıca çalışanlarımız için lojman türünde konutlar ile sosyal tesisler inşa edeceğiz. Otelimize İlçe dışından gelecek olan konukların Akçakoca’da yapacakları harcamalarla ilçede bir katma değer oluşumuna destek vermiş olacağız. Bu kararlılık ve niyetlerle İnşallah Mart ayı içinde Otelimizin açılışını hep birlikte yapacağız’’ dedi.

Proje Koordinatörü olarak, Sky Tower’da yürütülen tüm çalışmaları dikkatli bir biçimde yürüyen Erdal Keserli ise, Otelin fiziki özellikleriyle ilgili olarak çok çarpıcı rakamlar verdi: ‘’Sky Tower 21 Bin m² alan üzerine inşa edildi ve bu büyüklüğüyle Karadeniz bölgesinde bir ilktir’’ açıklamasında bulunan Keserli, ‘’ Otelimizde açık ve kapalı 4 ana havuzumuz olacak, bunların ikisi deniz suyuyla doldurulacak. Bu havuzlar dışında erkek ve kadınların bağımsız kullanım katlarında birer adet daha havuzumuz yer alacak’’ dedi.

Koordinatör Keserli, sadece kadınların kullanacağı 1200 m² Spa alanına sahip bir kat ile aynı ölçü ve nitelikte ve sadece erkeklerin kullanacağı spa merkezlerinde, birbirinden eğlenceli aktivasyonların olacağını söyleyerek;’’Örneğin sadece kadınların kullanabileceği katta, renkli sularla yıkanmayı mümkün kılacak ‘heyecan duşlarımız’ olacak. Aynı katta saunalarımız, masaj salonlarımız ve orijinal kurnalarıyla göbek taşına sahip Türk hamamlarımız olacak. Yine aynı katta 365 gün lapa lapa karın yağdığı kış köşemiz olacak ve burada hanım konuklar kartopu oynayabilecek’’ dedi.

Erdal Keserli, Otel dışında büyük sanatsal  ve müzikal etkinlikler yapmaya elverişli bir amfi-tiyatro yaptıklarını ve animasyon benzeri gösterilerin yanı sıra popüler sanatçıların konserlerini de bu alanda vereceklerini ifade ederken, biri büyük diğeride nispeten küçük olan iki sinema salonu yaptıklarını ve küçük olan salonda 3 boyutlu olarak film izleneceğini sözlerine ekledi.

Sky Tower’ın, Türkiye’de ve hatta Dünya’da eşine rastlanmayan bir uygulamaya da öncülük yapacağını belirten Erdal keserli, ‘’ Otelimizin en alt katında kapalı ve açık alanlara sahip bir turizm müzesi yapacağız. Bunun için gerekli girişimleri yaparak, izinlerimizi almış durumdayız. Otel konuklarının Akçakoca ve Bölgenin kültürel ve folklorik özelliklerini yakından tanımalarına imkân sağlayacak bu girişimimizle Dünya’da örneği olmayan bir hizmete imza atmış olacağız’’ dedi.

Konukların denizden istifade etmeleri konusunda son derece maliyetli bir işe girerek bu sorunu çözdüklerini de ifade eden Keserli, konuya dönük olarak şu açıklamayı yaptı:

’Bildiğiniz gibi Otelimiz, kumsalı ve plajı neredeyse kalmamış bir kıyıya sahip. Bu konuda ilgili kurumlardan gerekli yapım izinlerini aldık ve bir iskele yapacağız. İskelemiz maliyeti oldukça yüksek olmakla birlikte, kıyıya paralel olarak uzanan fakat, kıyının yapısına uygun olarak yılan kıvrımına sahip olacak. Bu iskelemiz, dubalar üzerine orurtulacağı için altından dalgaların aktığı bir yer olmakla birlikte, tabanı şeffaf olarak yapılacağından, güneşlenen her bir konuğun altlarından akan suyu çıplak gözle izleyebilecekleri bir iskele olacak. Burada amaç, hem doğal yapıya uygun bir iskele yapmak ve hem de konuk memnuniyetini en üst seviyede tutmak olarak belirlenmiştir’’  

Serapey Bahçe, Hobi ve Mini Seraları

Facebook Yorumları

1 0
reklam
Ad Soyad Giriniz... 13.12.2011 - 09:12:13
Akçakoca ya hayırlı uğurlu olur inşallah.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,07
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Binlerce kişi Kobane'ye destek için yürüdü
Kobane'de IŞİD saldırılarını protesto etmek ve bölge halkına destek için Taksim Tünel'den binlerce k...
  
Ümit Kıvanç: Diren Kobanê ...kim..? seninle?
Ümit Kıvanç: Yeni Türkiye'ci cumhurbaşkanı ile Yeni Osmanlı'cı başbakanın sınır boyuna ilişkin polit...
  
Düzce offroad heyecanını yaşadı
Düzce Safari Off Road Kulübü tarafından organize edilen offroad yarışları büyük çekişmeye sahne oldu...
  
Toptepe yolu çizildi
Düzce’nin önemli turizm noktalarından olan Toptepe bağlantı yolunun asfaltlanmasının ardından yol çi...
  
Teknik komite toplandı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Uygulama Esaslarına...
  
Sivil itaatisizlik eylemine devam
Antalya’da yapılan 29......
  
Sekiz ayda 92 şirket kuruldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre bu yılın ilk 8 ayında Düzce 92 şirket açıl...
  
86 bin 309 araç trafikte
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre trafiğe kayıtlı araç sayısı Düzce’de Temmuz ayı sonu itiba...
  
Gençlik Meclisi ilk toplantısını yaptı
Düzce Kent Konseyi Gençlik Meclisi ilk dönem toplantısı yaptı......
  
İbrahim Genç: Türkiye’nin IŞİD Üzerinden Kürt Planı
Suriye krizinin başladığı günden beri Türkiye, Kürtlere yönelik olumsuz bir dış politika sergiledi. ...
  
Birde tabelanın altında “Yok artık”
Düzce’de trafik sorunu nedeni ile sürücülerin çift sıra park ve kaldırımlara park yapmaları alışılmı...
  
Para dolu kasayı çaldılar
Akçakoca ilçesine bağlı Balatlı köyünde bir iş yerine giren hırsızlar, para dolu kasayı çalarak kaçt...
  
Çin malı bıçaklar almayın
Son yıllarda moda olan Çin malı ürünler her sektöre kök salarken yerli malı el emeği göz nuru ürünle...
  
Boğaziçi’nde dere ıslahı ve yol çalışması başladı
Boğaziçi Belediyesi tarafından dere ıslahı ve imar yolu için çalışma başlatıldı......
  
10 lirayla yola çıktı, tam 10 yıl oldu
Düzce’de tam 10 yıl önce cebinde ki 10 lira parayla yola çıkan ve Boncuk Evi isimli iş yerini kuran ...
  
Akçakoca’da yol genişletme çalışması
Akçakoca Osmaniye Mahlalesi PTT Evleri yanında bulunan sokata yol genişletme çalışması başlatıldı......


reklam
EN ÇOK OKUNANLAR
Serbay Interactive
Bu Dünya Hepimize Yeter
Nevzat CİNGİRT
T: 0380 512 19 16 - G:0507 241 37 24
duzceyerelhaber@hotmail.com

2010 - 2013 © Tüm hakları saklıdır.Reklam - Künye - İletişim
DüzceyerelHaber Reklam Hizmetleri
Görkem Özdemir
0543 931 11 58
Serbay Interactive
İnteraktif Ajans

Mini Hobi Bahçe Seraları
Yandex.Metrica