‘’AKÇAKOCA SKY TOWER OTEL’’ MART’TA AÇILIYOR !

07.12.2011 - Bu Yazı 13515 Kez Okundu.
Yorum : 1 - Onay Bekleyenler : 0

  ‘’AKÇAKOCA SKY TOWER  OTEL’’ MART’TA AÇILIYOR !

 Akçakoca Sky Tower Oteli’nin inşaat çalışmalarında sona doğru gelindi. Otel açılışının Mart ayında olacağı ve çok büyük bir olasılıkla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurdele kesmesiyle hizmete başlayacağı öğrenildi.

Sky Tower Akçakoca Oteli’ni yapan E-7 Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zekâi Aydeniz ile, Otel Proje Koordinatörü olarak çalışmaları dikkatle yürüten Erdal Keserli, gazetemize yaptıkları açıklamada, çalışmaların son aşamaya geldiğini ve Mart ayı içerisinde Başbakan Erdoğan’ın da yer alacağı açılışa yetişmek için aralıksız bir çalışma yürüttüklerini ifade ettiler.

Yerel basın mensuplarını Otel içerisinde gezdirerek çalışmaları yerinde görme fırsatı sunan yetkililer, Sky Tower’ın Karadeniz bölgesinin en büyük oteli olduğunu ve aktivasyon çeşitliliği açısından Türkiye’de belki de bir emsalinin bulunmadığını belirttiler.

E-7 Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zekâi Aydeniz, çalışmaların hızlı bir tempoda yürütüldüğünü ve bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek başladığı konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü:

 ‘’ Otelimiz, bizim için olduğu kadar, Akçakoca için de iyi bir olanaktır. Bu otel ile İlçe turizmine ve tanıtımına bir ölçüde katkı verecek olmaktan son derece mutluyuz. Otelimizde başlangıçta 200’ün üzerinde bir personel istihdamı yapacağız. Bu personelin ana yönetim kadrosu dışında kalan tüm çalışanlarını Akçakoca’dan temin edeceğiz, bu konuda herkes müsterih olmalıdır. Ayrıca çalışanlarımız için lojman türünde konutlar ile sosyal tesisler inşa edeceğiz. Otelimize İlçe dışından gelecek olan konukların Akçakoca’da yapacakları harcamalarla ilçede bir katma değer oluşumuna destek vermiş olacağız. Bu kararlılık ve niyetlerle İnşallah Mart ayı içinde Otelimizin açılışını hep birlikte yapacağız’’ dedi.

Proje Koordinatörü olarak, Sky Tower’da yürütülen tüm çalışmaları dikkatli bir biçimde yürüyen Erdal Keserli ise, Otelin fiziki özellikleriyle ilgili olarak çok çarpıcı rakamlar verdi: ‘’Sky Tower 21 Bin m² alan üzerine inşa edildi ve bu büyüklüğüyle Karadeniz bölgesinde bir ilktir’’ açıklamasında bulunan Keserli, ‘’ Otelimizde açık ve kapalı 4 ana havuzumuz olacak, bunların ikisi deniz suyuyla doldurulacak. Bu havuzlar dışında erkek ve kadınların bağımsız kullanım katlarında birer adet daha havuzumuz yer alacak’’ dedi.

Koordinatör Keserli, sadece kadınların kullanacağı 1200 m² Spa alanına sahip bir kat ile aynı ölçü ve nitelikte ve sadece erkeklerin kullanacağı spa merkezlerinde, birbirinden eğlenceli aktivasyonların olacağını söyleyerek;’’Örneğin sadece kadınların kullanabileceği katta, renkli sularla yıkanmayı mümkün kılacak ‘heyecan duşlarımız’ olacak. Aynı katta saunalarımız, masaj salonlarımız ve orijinal kurnalarıyla göbek taşına sahip Türk hamamlarımız olacak. Yine aynı katta 365 gün lapa lapa karın yağdığı kış köşemiz olacak ve burada hanım konuklar kartopu oynayabilecek’’ dedi.

Erdal Keserli, Otel dışında büyük sanatsal  ve müzikal etkinlikler yapmaya elverişli bir amfi-tiyatro yaptıklarını ve animasyon benzeri gösterilerin yanı sıra popüler sanatçıların konserlerini de bu alanda vereceklerini ifade ederken, biri büyük diğeride nispeten küçük olan iki sinema salonu yaptıklarını ve küçük olan salonda 3 boyutlu olarak film izleneceğini sözlerine ekledi.

Sky Tower’ın, Türkiye’de ve hatta Dünya’da eşine rastlanmayan bir uygulamaya da öncülük yapacağını belirten Erdal keserli, ‘’ Otelimizin en alt katında kapalı ve açık alanlara sahip bir turizm müzesi yapacağız. Bunun için gerekli girişimleri yaparak, izinlerimizi almış durumdayız. Otel konuklarının Akçakoca ve Bölgenin kültürel ve folklorik özelliklerini yakından tanımalarına imkân sağlayacak bu girişimimizle Dünya’da örneği olmayan bir hizmete imza atmış olacağız’’ dedi.

Konukların denizden istifade etmeleri konusunda son derece maliyetli bir işe girerek bu sorunu çözdüklerini de ifade eden Keserli, konuya dönük olarak şu açıklamayı yaptı:

’Bildiğiniz gibi Otelimiz, kumsalı ve plajı neredeyse kalmamış bir kıyıya sahip. Bu konuda ilgili kurumlardan gerekli yapım izinlerini aldık ve bir iskele yapacağız. İskelemiz maliyeti oldukça yüksek olmakla birlikte, kıyıya paralel olarak uzanan fakat, kıyının yapısına uygun olarak yılan kıvrımına sahip olacak. Bu iskelemiz, dubalar üzerine orurtulacağı için altından dalgaların aktığı bir yer olmakla birlikte, tabanı şeffaf olarak yapılacağından, güneşlenen her bir konuğun altlarından akan suyu çıplak gözle izleyebilecekleri bir iskele olacak. Burada amaç, hem doğal yapıya uygun bir iskele yapmak ve hem de konuk memnuniyetini en üst seviyede tutmak olarak belirlenmiştir’’  

Facebook Yorumları

1 0
Ad Soyad Giriniz... 13.12.2011 - 09:12:13
Akçakoca ya hayırlı uğurlu olur inşallah.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,47
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Yetki Eğitim Birsen'de
Kamu Sendikaları Kanununa göre her yıl Mayıs ayında yapılan Eğitim İş Kolları sendikalarına ait yet...
  
Rüzgarı arkamıza aldık
Düzce MHP Milletvekili adayı Demet Günday, Akçakoca’da bir çok ziyaretlerde bulundu,halkı kucakladı,...
  
Cem Kalender: Demirtaş ve siyasetin unuttuğu mizah
Milliyetçi bir arkadaş samimi bir sohbet esnasında “Gururuma yedirebilsem oyumu Selo’ya vereceğim. ...
  
650 yıllık gelenek Kabalak’ta canlandı
Düzce’nin Kabalak Köyü’nde düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri’nde 650 yıllık gelenek olan kaynamış yum...
  
Başka araç sıkıştırınca kaza yaptı
Bugün saat 11......
  
Asuman Susam: Ortak hayat inşası en çok İzmir'e yakışır; hadi Biz'e gidelim!
Bu aralar sık sık kulak misafiri oluyorum çevremdeki konuşmalara. Otobüsteki onlardan biri. Orta yaş...
  
Hayrettin Karaman: Şuurlu Müslüman dini istismar etmez, muhalifler istismarı bahane ederek...
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP çevrelerinde görüşleri dikkatle dinlenen ilahiyat profesörü Hay...
  
Traktörün altına feci şekilde can verdi
22 Nisanda Yığılca Aksaklar Köyünde meydana gelen ev yangının da Durucan Temizel, evden dışarı çıkam...
  
Gökhan Bacık: Türkiye nasıl bir Suriye istiyor?
Suriye meselesi, Türk dış politikasındatarihi bir değişim anlamına geliyor. Çünkü Türkiye “ilk defa...
  
Akdoğan Özkan: 7 Haziran’da Ege’de ne olur?
İzmir, Manisa ve Aydın’ın 2011 seçimleriyle belirlenmiş 43 milletvekili var. Bu vekillerin 19’unu AK...
  
Murat Belge: Erdoğan sıkıyönetimleri solladı; ne oluyor, neyin korkusu bu, nedir bu kefen edebiyatı?
'Erdoğan eski sıkıyönetimleri solladı'...
  
Bağımsız Aday Şahin; Düzce ayağa kalkacak
Düzce Bağımsız Milletvekili Adayı Birol Şahin, bugün Düzce’de bir ilki gerçekleştirdi......
  
Birbirlerine başarı dilediler
Düzce Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 32. genel kurulunda, AK Parti ve MHP 1.sıra adaylarının ...
  
Kolonya imalathanesinde yangın
Bugün öğle saatlerinde Burhaniye Mahallesi’nde bulunan bir kolonya imalathanesinde çıkan küçük çapta...
  
Minik öğrencilerin gösterileri büyüledi
Düzce İl Müftülüğüne bağlı Mehmet Akif Ersoy Kur’an Kursunda eğitim gören minik öğrencilerin düzenle...
  
Aidatlarını ödemeyene kanuni işlem yapılacak
Düzce Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 32......EN ÇOK OKUNANLAR
Bu Dünya Hepimize Yeter
Nevzat CİNGİRT
T: 0380 512 19 16 - G:0507 241 37 24
duzceyerelhaber@hotmail.com

2010 - 2013 © Tüm hakları saklıdır.Reklam - Künye - İletişim
DüzceyerelHaber Reklam Hizmetleri
Görkem Özdemir
0543 931 11 58

Hobi sera ve Bahçe Seraları

Serbay Interactive
İnteraktif Ajans

Mini Hobi Bahçe Seraları
Yandex.Metrica