‘’AKÇAKOCA SKY TOWER OTEL’’ MART’TA AÇILIYOR !

07.12.2011 - Bu Yazı 12929 Kez Okundu.
Yorum : 1 - Onay Bekleyenler : 0

  ‘’AKÇAKOCA SKY TOWER  OTEL’’ MART’TA AÇILIYOR !

 Akçakoca Sky Tower Oteli’nin inşaat çalışmalarında sona doğru gelindi. Otel açılışının Mart ayında olacağı ve çok büyük bir olasılıkla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurdele kesmesiyle hizmete başlayacağı öğrenildi.

Sky Tower Akçakoca Oteli’ni yapan E-7 Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zekâi Aydeniz ile, Otel Proje Koordinatörü olarak çalışmaları dikkatle yürüten Erdal Keserli, gazetemize yaptıkları açıklamada, çalışmaların son aşamaya geldiğini ve Mart ayı içerisinde Başbakan Erdoğan’ın da yer alacağı açılışa yetişmek için aralıksız bir çalışma yürüttüklerini ifade ettiler.

Yerel basın mensuplarını Otel içerisinde gezdirerek çalışmaları yerinde görme fırsatı sunan yetkililer, Sky Tower’ın Karadeniz bölgesinin en büyük oteli olduğunu ve aktivasyon çeşitliliği açısından Türkiye’de belki de bir emsalinin bulunmadığını belirttiler.

E-7 Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zekâi Aydeniz, çalışmaların hızlı bir tempoda yürütüldüğünü ve bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek başladığı konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü:

 ‘’ Otelimiz, bizim için olduğu kadar, Akçakoca için de iyi bir olanaktır. Bu otel ile İlçe turizmine ve tanıtımına bir ölçüde katkı verecek olmaktan son derece mutluyuz. Otelimizde başlangıçta 200’ün üzerinde bir personel istihdamı yapacağız. Bu personelin ana yönetim kadrosu dışında kalan tüm çalışanlarını Akçakoca’dan temin edeceğiz, bu konuda herkes müsterih olmalıdır. Ayrıca çalışanlarımız için lojman türünde konutlar ile sosyal tesisler inşa edeceğiz. Otelimize İlçe dışından gelecek olan konukların Akçakoca’da yapacakları harcamalarla ilçede bir katma değer oluşumuna destek vermiş olacağız. Bu kararlılık ve niyetlerle İnşallah Mart ayı içinde Otelimizin açılışını hep birlikte yapacağız’’ dedi.

Proje Koordinatörü olarak, Sky Tower’da yürütülen tüm çalışmaları dikkatli bir biçimde yürüyen Erdal Keserli ise, Otelin fiziki özellikleriyle ilgili olarak çok çarpıcı rakamlar verdi: ‘’Sky Tower 21 Bin m² alan üzerine inşa edildi ve bu büyüklüğüyle Karadeniz bölgesinde bir ilktir’’ açıklamasında bulunan Keserli, ‘’ Otelimizde açık ve kapalı 4 ana havuzumuz olacak, bunların ikisi deniz suyuyla doldurulacak. Bu havuzlar dışında erkek ve kadınların bağımsız kullanım katlarında birer adet daha havuzumuz yer alacak’’ dedi.

Koordinatör Keserli, sadece kadınların kullanacağı 1200 m² Spa alanına sahip bir kat ile aynı ölçü ve nitelikte ve sadece erkeklerin kullanacağı spa merkezlerinde, birbirinden eğlenceli aktivasyonların olacağını söyleyerek;’’Örneğin sadece kadınların kullanabileceği katta, renkli sularla yıkanmayı mümkün kılacak ‘heyecan duşlarımız’ olacak. Aynı katta saunalarımız, masaj salonlarımız ve orijinal kurnalarıyla göbek taşına sahip Türk hamamlarımız olacak. Yine aynı katta 365 gün lapa lapa karın yağdığı kış köşemiz olacak ve burada hanım konuklar kartopu oynayabilecek’’ dedi.

Erdal Keserli, Otel dışında büyük sanatsal  ve müzikal etkinlikler yapmaya elverişli bir amfi-tiyatro yaptıklarını ve animasyon benzeri gösterilerin yanı sıra popüler sanatçıların konserlerini de bu alanda vereceklerini ifade ederken, biri büyük diğeride nispeten küçük olan iki sinema salonu yaptıklarını ve küçük olan salonda 3 boyutlu olarak film izleneceğini sözlerine ekledi.

Sky Tower’ın, Türkiye’de ve hatta Dünya’da eşine rastlanmayan bir uygulamaya da öncülük yapacağını belirten Erdal keserli, ‘’ Otelimizin en alt katında kapalı ve açık alanlara sahip bir turizm müzesi yapacağız. Bunun için gerekli girişimleri yaparak, izinlerimizi almış durumdayız. Otel konuklarının Akçakoca ve Bölgenin kültürel ve folklorik özelliklerini yakından tanımalarına imkân sağlayacak bu girişimimizle Dünya’da örneği olmayan bir hizmete imza atmış olacağız’’ dedi.

Konukların denizden istifade etmeleri konusunda son derece maliyetli bir işe girerek bu sorunu çözdüklerini de ifade eden Keserli, konuya dönük olarak şu açıklamayı yaptı:

’Bildiğiniz gibi Otelimiz, kumsalı ve plajı neredeyse kalmamış bir kıyıya sahip. Bu konuda ilgili kurumlardan gerekli yapım izinlerini aldık ve bir iskele yapacağız. İskelemiz maliyeti oldukça yüksek olmakla birlikte, kıyıya paralel olarak uzanan fakat, kıyının yapısına uygun olarak yılan kıvrımına sahip olacak. Bu iskelemiz, dubalar üzerine orurtulacağı için altından dalgaların aktığı bir yer olmakla birlikte, tabanı şeffaf olarak yapılacağından, güneşlenen her bir konuğun altlarından akan suyu çıplak gözle izleyebilecekleri bir iskele olacak. Burada amaç, hem doğal yapıya uygun bir iskele yapmak ve hem de konuk memnuniyetini en üst seviyede tutmak olarak belirlenmiştir’’  

Serbay Interactive 4 Yaşında

Facebook Yorumları

1 0
reklam
Ad Soyad Giriniz... 13.12.2011 - 09:12:13
Akçakoca ya hayırlı uğurlu olur inşallah.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,75
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Ali Hüseyinoğlu: Syriza’nın zaferi Yunanistan’a umut veriyor
Yunanistan’da 25 Ocak 2015 günü düzenlenen erken genel seçimler, Syriza’nın (Radikal Sol Koalisyon ...
  
Suruç sınırında Kobani'ye geçmek isteyenlere biber gazlı müdahale
Suruç'ta toplanan ve Kobani'ye geçmek isteyen halka güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale ediyor...
  
HDP: Kobanê'deki zafer dünya halklarının, ezilenlerin zaferidir
HDP grup toplantısı 'Biji berxwedana Kobanê' (Yaşasın Kobanê direnişi) sloganlarıyla başladı...
  
Taşgetiren: Hükümet eleştirilmez mi? Tabii ki eleştirilir
İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın hükümete yönelik eleştirilesi sonrası başlayan tartışmalar devam ediy...
  
Tecrübelerini paylaştı
Genç MÜSİAD 2015 tecrübe paylaşım toplantılarının ilk konuğu İstanbul Başakşehir Belediye Başkan Vek...
  
Engelliler için 4 proje
Düzce Valiliği Avrupa Birliği Proje Ofisi tarafından yürütülecek olan ve 4 ayrı kurumun hazırladığı ...
  
Yığılca'dan çaldılar, Düzce'de yakalandılar
Yığılca'dan çaldıkları piyasa değeri yaklaşık 30 Bin TL......
  
Çiçekpınar köyünde yangın
Çiçekpınar köyünde çıkan yangında bağ evi tamamen kullanılmaz hale geldi......
  
Muhtarlar Erdoğan’la görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 ilden davet ettiği muhtarlar toplantısın Düzce’den 20 muhta...
  
Düzceli iş beğenmiyor
Düzce İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 1......
  
Başsavcı Şimşek veda ziyaretlerine başladı
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun son kararnamesi ile Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı görevine a...
  
MHP’de 1 Şubat heyecanı
MHP Düzce İl Başkanlığı’nın olağan kongresi 1 Şubat Pazar günü yapılacak......
  
Akçakoca basını Vali Su’yu ziyaret etti
Düzce Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Akçakoca Temsilciliğiyle Akçakoca Çalışan Gazeteciler Derneği (AÇGD...
  
Erdoğan: MİT krizine kadar yargı ve emniyetteki cemaat yapılanmasını kimse anlatmadı, geç öğrendik'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 17-25 Aralık sonrası darbeye karşı darbe yaptık...
  
Eksi 62 dereceyi gördü
Yaklaşık 8 bin kişinin yaşadığı İqualit kentinde, okullar ve kreşler tatil edildi...
  
Fuat Avni'den yeni iddia: Gündem değiştirmek için İzmir'de operasyon yapılacak
Twitter fenomeni Fuat Avni, operasyonun ses getirmesi için büyük şehirlerden birinin olmasının isten...


Bu Dünya Hepimize Yeter
Nevzat CİNGİRT
T: 0380 512 19 16 - G:0507 241 37 24
duzceyerelhaber@hotmail.com

2010 - 2013 © Tüm hakları saklıdır.Reklam - Künye - İletişim
DüzceyerelHaber Reklam Hizmetleri
Görkem Özdemir
0543 931 11 58

Hobi sera ve Bahçe Seraları

Serbay Interactive
İnteraktif Ajans

Mini Hobi Bahçe Seraları
Yandex.Metrica