Üniversite Rektöründen FETÖ'ye Övgü Dolu Sözler

15.5.2017 - Bu Yazı 3867 Kez Okundu.
Yorum : 2 - Onay Bekleyenler : 0

Üniversite Rektöründen FETÖ'ye Övgü Dolu Sözler

Düzce Diriliş gazetesinde yer alan haberde, Düzce Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun Fetullahçı Terör Örgütüne övgüler yağdırdığı ortaya çıktı.

 Şerifoğlu’na ait olduğu iddia edilen ses kaydında, imam nikahını cemaatin kıydığını söyleyen Şerifoğlu, çocuklarının kulağına isimlerini ilk fısıldayanların cemaatçiler olduğunu söylüyor…

“Tarafsız ve bağımsız yargıyı göreve çağırıyoruz” başlığıyla yer alan

DİRİŞİL GAZETESİNDEKİ HABER ŞÖYLE…

Düzce Üniversitesi’nde FETÖ yapılanması ile mücadele ettiği yönünde övgüler alan ve Düzce Üniversitesi’nde bir çok masum kişi hakkında tanıklık yaptığı iddia edilen Düzce Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’na ait olduğu iddia edilen ses kaydında yer alan   görev yaptığı dönem içerisinde   bir basın toplantısında cemaat hakkındaki övgü dolu sözleri, örgütün kendisine nasıl destek verdiğini ve örgüt üyesi kişilerin aile dostu olduğunu ortaya çıkardı.

Düzce Adliyesi’nin tarafsız yargı mensuplarını bu ses kaydı ile Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nda da aile dostları ve kendisine destek verenlerin ortaya çıkması için bilgi alınması konusunda göreve davet ediyoruz.

Düzce Üniversitesi’nde 2007-2011 ve 2011-2015 arasında görev yapan Düzce Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, görev süresi içerisinde kendisini eleştiren kişileri FETÖ terör örgütü üyesi oldukları gerekçesi ile gözden çıkarmış ve özellikle 15 Temmuz darbesi sonrasında içlerinde bazı FETÖ üyeleri ile birlikte sırf kendisine muhalefet ettiği gerekçesi ile bir çok masum insan hakkında da şikayette bulunmuştu.

Övgüler alıyordu

Şerifoğlu, FETÖ ile mücadele konusunda zaman zaman övgüler alarak üniversiteden FETÖ’yü temizleme noktasında bir çok işi başardığı yönünde de tebrikler aldı. Danışman olarak atadığı ve reçete yolsuzluğu yaptığı Yargıtay tarafından onaylanan Prof.Dr. Recep Özmerdiven ile birlikte bir çok kişi hakkında haksız yere iftira atan Şerifoğlu, görevdeyken düzenlediği basın toplantısında cemaate övgüler yağdırdı ve cemaat üyesi bazı aile dostlarının kendisinin arkasında olduğunu söyledi.

 

Çocuklarımın kulağına dahi cemaat üflemiş...

Şerifoğlu’nun ortaya çıkan ses kaydında söyledikleri dudak uçuklattı. 15 Temmuz darbesi sonrasında birilerine şirin görünmek için cemaate nefretle baktığını her platformda haykıran Şerifoğlu’nun, görevi döneminde cemaat hakkında söyledikleri ise cemaate olan sempatisini ortaya koydu. İşte Şerifoğlu’nun o konuşması; “Ama cemaat bana karşı değil. Ben cemaatten aile dostu. Benim imam nikahımı kıyan cemaatten bir aile dostumuz. Çocuklarımın ismini kulağına üfleyen O. Hani bizim cemaatle bir sorunumuz yok. Bunlar küçük bir çete. Cemaati de kullanıyorlar. Sendikayı da kullanıyorlar. Her şeyi kullanıyorlar. Küçük bir çete bu yani. Cemaatle bir ilgisi yok. Bizim burada cemaatçi hocalarımız var. Saygıda kusur etmiyorlar. Ama cemaati kullanıyorlar. Cemaatten hepimizin, hoca hanımın, hocamın, benim hepimizin aile dostları var. Yani en ufacık bir negatiflik, hiç bize hatta tam tersine, hocam biz yanınızdayız diyor.”

Tarafsız ve bağımsız yargıyı göreve çağırıyoruz

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan halk oylamasında Yeni Anayasa Paketi’nde ki 1. maddeden yola çıkarak “Anayasa değişiklik teklifinin 1. maddesiyle, Anayasa'nın 9. maddesinde düzenlenen “Yargı Yetkisi”ne ilkesel bir ekleme yapılması önerilmekte ve Yargı yetkisinin, “…bağımsız ve tarafsız mahkemelerce…” kullanılacağı belirtilmektedir” maddesi gereğince halkın desteği ile bağımsız ve tarafsız mahkemeleri göreve çağırıyor ve Şerifoğlu’nun bu ses kaydı ile ilgili olarak soruşturma başlatılması gerekiyor.

http://www.duzcedirilis.com/Gundem-Haberleri/37787-tarafsiz-ve-bagimsiz-yargiyi-goreve-cagiriyoruz-

Facebook Yorumları

2 0
nurettin 16.5.2017 - 21:43:07
8 yıllık rektörlük döneminde acaba kaç tane fetö mensubunu üniversiteye kazandırmıştır? sorsan kendisine ben fetöyle mücadele ettim der. işine nasıl geliyorsa öyle.
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,21
ATAKAN KORKMAZ 16.5.2017 - 09:27:36
Acaba üniversiteye kaç FETÖ cü yerleştirmiş bu konuda bir bilgi var mı?
Aynı Görüşte misiniz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,82
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
ÜNİVERSİTE GEZGİN TOPLULUĞU'NDAN ÖNEMLİ ETKİNLİK
Düzce Üniversitesi Gezgin Topluluğu, yardımlaşma etkinliği kapsamında, Yığılca ilçesinde yer ala...
  
Argun, Üniversitede Konferansa Katıldı
Argun, Üniversitede Konferansa Katıldı...
  
Üniversite, Temizliğe Devam Ediyor
Üniversite, Temizliğe Devam Ediyor...
  
Üniversite, TSO Üyelerini Ağırladı
Üniversite, TSO Üyelerini Ağırladı...
  
Düzce Üniversitesi’nden Eğitimde İş birliği Protokolleri
Düzce Üniversitesi’nden Eğitimde İş birliği Protokolleri...
  
ÜNİVERSİTE TSO İŞ BİRLİĞİ
Düzce Üniversitesi ile Düzce TSO Arasında Ar-Ge ve İnovasyon A...
  
BIYIK, DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE
BIYIK, DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE...
  
Yiğit, Üniversite Sokağı'nın Açılışına Katıldı
Yiğit, Üniversite Sokağı'nın Açılışına Katıldı...
  
17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRLERİ DÜZCE’DE BULUŞTU
17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRLERİ DÜZCE’DE BULUŞTU...
  
ÜNİVERSİTE, DÜZCE İLE BÜTÜNLEŞMEYİ HEDEFLİYOR
http://www.duzceyerelhaber.com/resim/upload/71813.gif...
  
ÜNİVERSİTE, İTHALATIN ÖNÜNÜ KESECEK
ÜNİVERSİTE, İTHALATIN ÖNÜNÜ KESECEK...
  
Temiz Düzce, Temiz Üniversiteye Devam
Temiz Düzce, Temiz Üniversiteye Devam...
  
Bakanlıktan Düzce Üniversitesi’ne Başarı Belgesi
Bakanlıktan Düzce Üniversitesi’ne Başarı Belgesi...
  
Üniversitede Önemli Eğitim
Üniversitede Önemli Eğitim...
  
Düzce Üniversitesi Kırşehir'de
Düzce Üniversitesi Kırşehir'de...
  
Düzce Üniversitesi Ev Sahipliği Yaptı
Düzce Üniversitesi Ev Sahipliği Yaptı...Emlak8.Net