Görür’den Kaşıkoğlu’na ağır sözler

Saadet Partisi Aralık Ayı İl Divan Toplantısında konuşan Saadet Partisi eski Milletvekili Feti Görür, son dönemde kamuoyunu meşgul eden dosya olayı ile...

Görür’den Kaşıkoğlu’na ağır sözler
22.12.2013 - 16:45
3691

 Saadet Partisi Aralık Ayı İl Divan Toplantısında konuşan Saadet Partisi eski Milletvekili Feti Görür, son dönemde kamuoyunu meşgul eden dosya olayı ile ilgili olarak AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’na ağır sözlerle yüklendi. Görür, “Sayın Kaşıkoğlu’nun hukuk fakültesi mezunu olduğuna inanmıyorum. Kendisi Düzce kamuoyundan özür dilemelidir. Aksi halde kendisi iftiracı bir müfteridir ve o koltuğu bırakmalıdır” dedi.

Saadet Partisi Aralık Ayı İl Divan toplantısı geniş katılım ile yapıldı. Birkan Mertol’un belediye başkan aday adayı olması ile toplantıyı eski Milletvekili ve Saadet Partisi İl Sorumlusu Feti Görür yönetti. Görür son dönemde Düzce kamuoyunu meşgul eden konularla ilgili sert açıklamalar yaptı.

Halen Milli Görüş belediyesinin yaptıkları duruyor

Görür, Düzce’de Ruhi Kurnaz döneminde yapılan çalışmaların üstüne çalışma yapılmadığını ileri sürerek “30 Mar’ta yerel seçimler yapılacak Düzce’de de Konuralp’in mahalle olması ile birlikte 10 noktada belediye seçimleri yapılacak. Biz teşkilat olarak her zaman olduğu gibi bu 10 beldede, ilçede ve merkezde bütün seçimlerde iddialı olarak seçimlere giriyoruz hazırlanıyoruz. Şunu belirtiyoruz. Bu seçimler herkesin, her teşkilatın sükunet içinde götürmesi gereken ve seviyeli bir şekilde siyasi yarışın devam ettiği, neticede beldelerimiz için hayırlı olan neticelerin alınması için çalışılması gereken bir süreçtir. Bundan dolayıdır ki elimizden geldiği kadar biz kendi seyrimize uygun hareket ederek milletimize sadece ve sadece hakikati ve doğruları anlatıyoruz. Milletimizin huzuruna ter temiz adaylarla çıkıyoruz. Herkesin malumu olduğu gibi biz Düzce Merkez’de 10 sene belediye teşkilatını alan ve belediye hizmeti yapan bir gelenekten gelen teşkilatız. Hepiniz bilirsiniz ki 10 sene içinde Ruhi Kurnaz kardeşimiz bizim belediye başkanlığımız yaptı. Sadece 1 yıl iktidar partisi olarak hizmet etti. Bunun akabinde AK Parti döneminde Mehmet Keleş ve İsmail Bayram arkadaşlarımızın riyasetinde başkanlığında da Düzce 10 sene iktidar belediye başkanları ile belediye hizmetleri yaşadı. Şu anda Düzce’de herkes tarafsız olarak baktığında geçmişte Ruhi Bey’in sadece bir yılını iktidar 9 sene muhalefette bulunduğu dönemde yapmış olduğu hizmetlerle, AK Parti’nin 10 yıllık hizmetlerin karşılaştırdığınızda Ruhi Bey’in yapmış olduğu ve aynı zamanda deprem döneminde yaptığı hizmetleri karşılaştırmanız mümkün değildir. Sadece bir iki örnek vermek yeterli olacaktır. Ruhi Bey 10 sene belediye başkanlığı yaptı, belediyeyi 5 bin 500 lira borçla teslim etti. Sayın Mehmet Keleş geldi bir dönem. İktidarları döneminde belediye başkanlığı yaptı. Sadece kışın bu son yağan karda 483 vatandaşımızın kayarak ortopedik özürlü olduğu kaldırımları yaptı. Asfalt yaptı. Bunun yanında dünyada eşi görülmeyen park lambalarından sokak aydınlatmaları yaptı. Başka ne yaptı? Belediye binasını yaptı. DSİ’nin yaptığı vatandaş bunu nasıl olsa bilmez diye çayın içerisini ıslah ettik dediler. Bu tamamen DSİ’nin yaptığı projedir. Bugün devam eden köprü çalışmaları da oda DSİ tarafından yapılıyor. Akabinde 5 yıl sonra bu vatandaşın 5 bin 500 lira borçla aldığı belediyeyi ne kadar borçla teslim ettiğini Düzce halkı öğrenemedi. Yetkili kişilerden aldığım bilgilere göre, belediyenin 83 trilyon borçla belediye devir edildi. Arkasından İsmail Bayram geldi. İsmail Bayram bey, Mehmet Keleş’in bıraktığı borçlar içerisinde akşamları kasa hacizleri ile göreve başladı. Neticede bu borçlar nedeni ile İsmail Bey’de elle tutulan hizmet yapamadı” dedi.

Kaşıkoğlu’na ağır sözler

Görür, son dönemde dosya gündem ile kamuoyun meşgul eden AK Parti Düzce İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’na ağır sözlerle yüklenerek “İşin garip tarafı bugün Düzce kamuoyunu özellikle meşgul ettiği için söylüyorum.  Ben AK Parti’nin, CHP’nin, MHP’nin bir başka partinin adayının kim olduğunu fazla eleştirmek konusunda bir hakka sahip değilim. Kim olduğu o partiler tarafından tespit edilir. Ancak bugün Düzce halen 2009 tarihinde milletvekili olan Metin Kaşıkoğlu’nun , Mehmet Keleş ile alakalı sayın Başbakan’a götürdüğü o gün halka yolsuzluk dosyası dedikleri dosyaları halen akıbetini öğrenemedik. O gün can düşmanı diyen kişilerden birisi aday oldu, diğer ise İl Başkanı oldu. Sayın Metin Kaşıkoğlu halen pişkinlik yapıyor. Sosyal medya üzerinden ona buna laf yetiştiriyor. Sayın Kaşıkoğlu’nun hukukçu olduğuna ianmıyorum. Eğer hukukçu ise hukuk fakültesinin hangi kapısından çıkıp diploma aldığını bilemiyorum. Benim şüphem var. Kaşıkoğlu’nun o dosyaların bir nüshasını gerekli savcılık makamlarına teslim etmesi gerekiyordu. İkinci nüshasını Başbakan’a götürmesi gerekiyordu. Hukuk gerektirdiği yapılması gereken buydu. Kaşıkoğlu bunu yapmadı. Halen pişkinlik yapıyor. Kaşıkoğlu eğer o dosyalar gerçekten varsa söylenenler doğru ise götürmüş olduğun dosyalar, Keleş’le alakalı şaibeli dosyalarsa o gün yapmadığının bugün gereğini yapacaksın. Eğer yapmıyorsan, sadece ve sadece bir kişinin adaylığını engellemek için o gün yapmış olduğunun bir siyasi entrika olduğu kalkıp Düzce kamuoyu önünde kabul ettireceksin. Düzcelilerden özür dileyeceksin. Yoksa sayın Kaşıkoğlu o günkü dosyalar için öle bir dosya yoktu diyorsa kendisi Keleş’e iftira atan bir müfteri olarak kamuoyunda şaibeli başkan olarak kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Saadet Partisi Akçakoca ve Cumayeri Belediye Başkan Adayları tanıtıldı. Saadet Partisi Cumayeri Belediye Başkan Adayı Mustafa Ümit Hızarcı, Akçakoca Adayı ise Özkan Atıcı oldu. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • 1+1
    1+1
    24.12.2013 13:16

    sayı saadet partili arkadaşlar sizede yazık hemde çok Siyasiler tutturmuş bir yol gidiyor bizler sahip çıkacak hiç bir insan evladı yokmu basında bizi önemsemiyor önemsese her yerde sorardı vali beye, millet vekillerine belediye başkanlarına , siyasi parti başkanlarına kardeşim bu özürlüler düzceli değilmi nerde onların 1+1 çavuşlar tokileri sizin allahınız yokmu bak insanlar dışarda kaldı hava sisli soğuk sizler kaloliferli yerlerde kavgayı bırakın bu işi çözün basın gazete ve televizyoncular çokmu zor suriyelilerin reklamını yaparken birbirinizle yarışıyosunuz bize geldimi yok ellerimiz yakanızda ta Ramazan dan önce evlerimize geçmiş olacaktık ama maalesef valisiyle , vek,illeriyle vakıflarıyla siyasileriyele bu düzce olmaz kardeşim özürlüsüne sahip çıkamayan sokak köpeğine sahip çıkanlar bize neden sahip çıkmıyorlar acilen bilgilendirmemiz gerekmektedir televizyon ve gazeteler bu yazıyı bütün ilgililere bildilendirmesini rica ediyoruz inş.

Resmi İlanlar