KIRSAL TURİZM TESİSİ TÖRENLE AÇILDI

28.3.2019 - Bu Yazı 3019 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

KIRSAL TURİZM TESİSİ TÖRENLE AÇILDI

 Kaynaşlı'ya bağlı Üçköprü Köyü Kurugöl mevkiinde faaliyet gösterecek olan ÖZTÜRK Ltd. Şti.'ne ait Kırsal Turizm Tesisi törenle açıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi 11. etap kapsamında Kırsal Turizm konusunda yatırımını tamamlayan işletmenin açılışı Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

İl Müdürü V. Necdet Çiçek yaptığı açıklamada, "Kırsal Kalkınma Yatırımları kapsamında uygulanan ekonomik yatırım projeleri 2006 yılında başlamış olup 5'er yıllık programlar şeklinde uygulanmaktadır. Programın başlangıcından bugüne kadar İlimiz genelinde 37 proje tamamlanmış olup 13,3 milyon TL. hibe ödemesi yapılmıştır. Proje  kapsamında, büyükbaş ve küçükbaşa yönelik sabit yatırımlar, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, çelik silo yapımı, soğuk hava deposu, yenilenebilir enerji kaynağından elektrik üreten tesis yapımı ve yenilenebilir enerji kullanan seraların yapımı, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler ile bilişim sistemlerine, 250 bin TL. ile 1 milyon TL arasında değişen oranlarda hibe verilmektedir. Ekonomik yatırım projeleri 2021 yılına kadar devam edecektir. Açılışını yaptığımız ve halkımızın hizmetine sunulan Kaynaşlı'nın En Güzel Mesire Yeri Projesi için bakanlığımız tarafından 552 bin TL hibe ödemesi sağlanmıştır. Bu tesisimizin bölgemize ve müteşebbisimize hayırlara vesile olmasını diler, bereketli ve bol kazançlar temenni ederim" ifadelerini kullandı.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive