FARKINDALIK İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLER

16.08.2019 - Bu Yazı 2616 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

FARKINDALIK İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLER

 Depremin 20. yıl dönümünde Türk Kızılayı bir dizi farkındalık çalışması yapacak. “Artçıları Kalbimizde” diyen Kızılaycılar Düzce’den Kocaeli’ne pedal çevirecek. Kaynaşlı'dan Kocaeli iline onlarca Kızılay gönüllüsü pedal çevirecek.

  Yirminci yüzyılın en büyük afeti olarak adlandırılan, 17 bin 479 kişinin hayatını kaybettiği, 43 bin 953 kişinin yaralandığı Marmara Depremi’nin 20. yılında Türk Kızılay bir dizi farkındalık çalışması yapacak. Düzce ve Yalova’da bir araya gelecek olan Kızılaycılar ve sporcular, depremden en çok etkilenen güzergâhları geçerek Kocaeli’ne kadar pedal çevirecek. 1999’da Gölcük ve Düzce depremi hala hafızalardaki tazeliğini koruyor. Bu kapsamda her yıl programlar düzenlenirken yaklaşan 17 Ağustos depremi için farkındalık çalışması yapılıyor. Marmara Depreminde yaşanan acıları unutturmamak, deprem ve sonuçlarını hatırlatmak için etkinlik düzenleniyor. Etkinliğe Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da katılacak. Genel Başkan Kınık, bisiklet sürüşüne Kocaeli Uzuntarla mevkiinden katılarak, varışa kadar pedal çevirecek ve deprem gerçeğini bir kez daha hatırlatılacak. Bisiklet sürüşünün Düzce Kaynaşlı’daki başlangıcını ise Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan yapacak. Deprem bilincini yeniden canlandırmak için yapılan etkinlik Kaynaşlı’dan başlayarak Kocaeli’nde son bulacak. Etkinlik depremin olduğu gün yani 17 Ağustos’da saat 11.00’da Kaynaşlı’dan başlayacak.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive