Başkan Şahin Çok İddialı

4.09.2019 - Bu Yazı 2926 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Başkan Şahin Çok İddialı

  Oxijen Medya grubu olarak ilçe belediye başkanlarının çalışmalarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Bugün Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in 5 aylık çalışmalarını ele alacağız.

 

Oxijen Medya olarak ilçe belediye başkanlarının seçimlerin ardından 5 aylık çalışma performanslarını değerlendiriyoruz. 30 yıldır Fazilet Partisi Bolu İl Başkan Yardımcısı olarak başladığı aktif siyaset hayatını 31 Mart Yerel seçimlerinde belediye başkanı olarak taçlandıran Birol Şahin siyasi ve ticari tecrübesini ilçesi için kullanıyor. Çeşitli Partilerde İl Başkan Yardımcılığı ve Kaynaşlı’da uzun yıllar AK Parti İlçe Başkanı olarak görev yapan Birol Şahin, Bağımsız Milletvekili adaylığında da bulunmuştu. 31 Mart seçimlerinin ardından mührü eline alan başkan Şahin uyku nedir bilmeden çalışıyor.

“BOŞA GİDEN YILLARI TELEFİ EDECEĞİZ”

Göreve gelmesinin ardından dolu dolu 5 ay geçirdiğini söyleyen Başkan Şahin “Borçları bahane etmiyoruz, Kaynaşlı’nın boşa giden yıllarını telafi etme peşindeyiz.

   Halkımız bir an önce söz verdiğimiz bütün projelerin yapılmasını isteyebilir. Tabi ki bu mümkün değil. Mesai mevhumu gözetmeden yoğun bir tempo ile çalışıyoruz. Bir yandan borç ödüyoruz bir yandan hizmet yapıyoruz.

   İddia ederek söylüyorum ki, Allah'ın izni ile beş yılın sonunda, gelişmiş, büyümüş, modern bir şehir olmuş harika bir Kaynaşlı göreceksiniz. Yine iddia ediyorum ki Kaynaşlı bölgenin en güzel ilçesi olacak. Biraz daha sabır” dedi.

SPORTİF BAŞKAN

Gençlik yıllarından bu yana Uzak doğu sporları ile yakından ilgilenen Karate ve Kung-fu ile uğraşan Başkan Şahin Belediye başkanı olduktan sonra da Kick Boks sporu ile ilgilenmeye devam ediyor. Bir çok gence bu konuda destek olan Başkan Şahin boş zamanlarında spor salonuna giderek gençler ile birlikte antrenmanlarını sürdürüyor.

ÇOCUK VE GENÇLERE ÖNEM VERİYOR

Başkan Şahin sık sık gençler ve çocuklar ile bir araya gelmeye özen gösteriyor. Gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmelerini önlemek adına bir dizi proje yürüten başkan Şahin oluşturduğu spor alanları ve parklar ile birlikte çocuk ve gençleri bu alanlara çekerek kötü alışkanlıklardan korumaya özen gösteriyor.

SEL BASKININDA GÖZÜNÜ YUMMADI

Geçtiğimiz haftalarda bölgemizi etkisi altına alan yağışlar Kaynaşlı ilçesini de olumsuz etkiledi. Yağışların başlaması ile birlikte iş makinalarının başına geçerek ekipleri yönlendiren Başkan Şahin daha büyük felaketlerin yaşanmaması için ekibi ile birlikte uykusuz geceler geçirdi.

TASARRUF TEDBİRLERİNİ HAYATA GEÇİRDİ

Belediyenin borçları ödeyebilmek için tasarruf tedbirlerini hayata geçiren Şahin, bir taraftan da yaptığı çalışmalarla Kaynaşlı’ya yeni bir yüz kazandırmaya çalışıyor. Mahalle aralarına yaptığı parklarla Kaynaşlı’da sosyal hayatı canlandıran Birol Şahin, parkların yapımına devam edeceğini söyledi.

3 PARK DAHA YAPILACAK

Başkan Şahin Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi ilçeye iki park kazandırdı. Yılbaşına kadar da 3 park daha ilçeye kazandırılacak. İlçede bir yandan TOKİ inşaatı devam ederken bir diğer yandan da kilit parke taşı döşeme işlemleri sürüyor. D100 üzerinde kavşak ve orta refujler ağaçlandırılırken peyzaj çalışmasının yanı sıra ışıklandırma çalışmaları da tamamlanacak.

PROJELER SIRASIYLA GELECEK

Başkan ŞAhin’in üzerinde durduğu projelerden biri ise kapalı Pazar yeri. İlçeye kapalı pazaryeri kazandırmak için çalışmalarını sürdüren başkan Şahin Belediye binasının hemen yanında bulunan Alana da aile parkı yapmayı hedefliyor. Şahin’in en büyük hedeflerinden biri ise KAynaşlı’ya bir fakülte kazandırmak. 65 Dönüm üzerine yapılması planlanan fakülte binası için görüşmeler sürüyor.

ZAMAN YETMİYOR

Mesai mefhumu gözetmeden çalışan Başkan Şahin’e zaman yetmiyor. İlçesindeki çalışmaların yanı sıra sık sık kaynak arayışı ve proje görüşmeleri için Ankara ve İstanbul’ arasında mekik dokuyan Şahin İki tane Avrupa Birliği hibe projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Şahin kısa süre sonra 2 adet alt geçit projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor.

100 PREFABRİK YIKILDI

Şahin göreve gelir gelmez atıl durumda olan prefabrikleri yıkmaya başladı. Yaklaşık 100’e yakın prefabrik binayı meclis kararı alarak yıkıldı. Diğer kalan prefabrikler için ise önümüzdeki yıl Nisan ayı sonuna kadar süre tanındı.

HER KURUŞUN HESABI YAPILIYOR

Şuana kadar müteahhitlere iş vermeyen Kaynaşlı Belediyesi tüm işleri kendileri yapıyor. Malzemeyi kaliteli ve ucuza almaya çalışan Kaynaşlı Belediyesi işçilik ve diğer maliyetlerden tasarruf ederek borçlanmadan çalışmalarını sürdürüyor. Kaynaşlı Belediyesi 5 Ayda 3 Milyon lira borç ödeyerek bir yandan borç ödeyip bir yandan da ilçe için faaliyetlerini sürdürüyor.

BİROL ŞAHİN KİMDİR?

Birol Şahin 1960 yılında Düzce’de doğdu. İlk ve ortaokulu Kaynaşlı’ da tamamladı. Düzce Ticaret Lisesi Muhasebe Bölümünü bitirdi. Askerlik görevini Adana 6.Kolordu Komutanlığı’nda yaptı. Kolordu’ya bağlı Özel Tim Komutanı koruması olarak görev aldı. Bu görevde Kolordu Komutanlığı tarafından üstün başarı belgesi ile ödüllendirildi. Milli Gençlik Vakıflarında aktif olarak görev yaptı. Amatör olarak futbol oynadı. Uzak Doğu sporlarından Karate ve Kung-fu ile uğraştı. Kaynaşlıspor’ da As Başkanlık görevinde bulundu. 1991-1998 yılları arasında Refah Partisi Kaynaşlı Belde Başkanlığı yaptı. 1998-2001 Yılları arasında Fazilet Partisi Bolu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Refah Partisi ve Ak Parti Siyaset Akademilerinde Eğitim alarak, akademileri başarıyla tamamladı. Arapça dil eğitimi aldı. 2001-2011 yılları arasında Ak Parti Kaynaşlı İlçe Başkanlığı yaptı. İlçe Başkanlığı döneminde, birçok hizmetin getirilmesinde etkin rol oynadı. Eğitim, sağlık, ulaşım, spor, turizm, tarım, hayvancılık, el sanatları ve daha birçok alanda hizmetlerin getirilmesine vesile oldu. Düzce merkez ve ilçelerin birçok sorununu gündeme taşıdı. 7 Haziran 2015 tarihinde Yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Düzce Bağımsız Milletvekili Adayı oldu. 2019 Yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Kaynaşlı Belediye Başkan adayı olarak Belediye Başkanı seçilmiştir. Orta derecede Arapça ve İngilizce bilmekte olup,  evli ve 4 çocuk babasıdır.

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive