Ömer Faruk ÇELEBİ

ofcelebi81@gmail.comBookmark and Share

Hey Gidi Basri Abi!


06.08.2012 - Bu Yazı 22151 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Çocukluğumdan beri tanırım Basri Abi’yi… Çevresinde; güler yüzlü, yardımsever, dürüst, beyefendi birisi olarak tanınır. Sayılır ve sevilir.Aydınpınar Caddesindeki eşinin eczanesinde iken tanımıştım kendisini. Gördüğünüzde pozitif enerji veren ender kişilerdendir Basri Abi…

CHP İl Başkanı olduğunda hem şaşırmış hem de sevinmiştim.

Şaşırmıştım;çünkü “Basri Abi gibi halkın içinde olan birinin, “darbesever” CHP ile nasıl ilgisi olur?” diye düşünmüştüm.

Sevinmiştim; çünkü “Basri Abi gibi halkın içinde birinin, “darbesever” CHP’ye olumlu şeyler katacağını” düşünmüştüm.

Milletvekili aday adaylığı sürecinde; “Basri KARSLIOĞLU eğer CHP’de birinci sırada aday gösterilirse, CHP’ye oy vereceğim” diyen nice kişi ile karşılaştım.

Ama delegeler listede O’na ikinci sırada yer verdiler ve böylece CHP’ye gidecek emanet oylar, “Hem Temiz!Hem Dürüst! Kılıçdaroğlu’nu” bile şaşırtacak şekilde, yarı yoldan, müthiş bir “U” dönüşü ile geldiği mecrasına geri döndü.

Bugüne kadar yaptığı açıklamaları, Ana Muhalefet Partisinin İl Başkanı olması dolayısı ile makul görmüş, siyasi mücadelenin bir parçası olarak yorumlamıştım.

Ancak Çarşamba günü haber sitelerine düşen basın açıklaması, ne yalan söyleyeyim beni dehşete düşürdü. Basri KARSLIOĞLU Düzce Milletvekili İbrahim KORKMAZ’ı hedef alarak; “bu adama haddini bildirin” diyordu,hem de AK Parti İl Teşkilatına!

Nedense gözümün önünde birdenbire,eski Başbakan Bülent ECEVİT’inyüzü canlandı. Hani şu; 18 Nisan 1999 yılında yapılan genel seçimlerde, İstanbul Milletvekili olarak meclise giren Merve KAVAKÇI yemin etmek üzere kürsüye geldiğinde; “bu kadına haddini bildirin” diyen o simsiyah olmuş, korkunç yüz… O silueti ömrümün sonuna kadar herhalde unutmayacağım.

Peki;Basri KARSLIOĞLU neden böyle bir açıklamaya gerek duydu? Bayram değil, seyran değilken CHP İl Başkanı Rektör’ü neden öptü? “Üniversite yıpratılıyor” maskesi altında; kimler, nelerin peşinde koşuyor? Kimler, kurdukları bermuda şeytan üçgeninin bozulmasından korkuyor? Üniversite yönetiminin baskıları yüzünden, kimler üniversiteden kaçmak zorunda kaldı?İbrahim KORKMAZ’ın bir gazetede yayımlanan röportajından tam yedi gün geçtikten sonra bu açıklama neyin nesi?

“Eğer yolsuzluk, usulsüzlük varsa bunu yetkili organlar araştırsın” diyor Sayın Basri KARSLIOĞLU… İşte;“bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak” sözü bu durumlar için söylenmiş, mükemmel bir ifade.

Karadul örümceklerinin namını duydunuz mu bilmiyorum.Ölümcül olan bu örümceklerin zehri, sinir sisteminin görevini bozar. Yani nörotoksindir. Isırılma anında acı vermese de, belli bir zaman sonra yara şişerek iki küçük diş izi görülür. Belirtileri acı vericidir. Sırtta ve karın bölgesinde acı hissedilir, karın kaslarının ayrı ayrı yerlerinde kramplar meydana gelir, mide bulantısı baş gösterir, nefes alıp vermede güçlük çekilir, çarpıntı, kan basıncı artışı, aşırı terleme, sürekli bir huzursuzluk ve ateş en bariz belirtileridir.

Basri Abi; sende bu belirtiler(bağışıklığın yoksa) ne zaman başlar bilemem ama bu örümceğin panzehrini eczanende bulmanmümkün değil. Eğer panzehir lazım olursasendika binamızda sana yardımcı olmak için bekliyor olacağız. Yanınızda CHP Merkez İlçe Başkanı İlknur Başak TÜTÜNCÜ Hanım’da gelirse çok mutlu oluruz.

Hem hazır sendikaya yolunuz düşmüşken, şu üniversite ile ilgili bilgi ve belgeleri de sizlerle paylaşırız.

Belli mi olur!Rektör Hanım’a; “Senin korktuğun bir şeyler mi var da, bu kadar usulsüzlükleri ve yolsuzlukları mahkeme kararı ile belgeli kişileri, yanında bulundurmaya devam ediyorsun? Yoksa bu kişileri gönderirsen, senin hakkında bildiklerini anlatırlar diye mi korkuyorsun?” diye sorabilirsiniz.

Bu arada belki gurur yapmaz, İbrahim KORKMAZ’danda özür dilersiniz…

.

Facebook Yorumları

Emlak8
06.08.2012
Hey Gidi Basri Abi!
27.02.2012
Türkçe Ezan ve Andımız
08.02.2012
Keriman HALİS ve Medeniyet Ölçülerimiz
19.01.2012
EMO Kızları
02.01.2012
En Büyük Milliyetçi: Mehmet Akif ERSOY
23.12.2011
Kumar Bağımlılığı ve Şans Oyunları
12.12.2011
Fedakârlık…!
25.11.2011
Devleti yaşat ki…!
17.11.2011
Tetikçi Gazeteci
03.11.2011
Ödenmiş Bedeller…
17.10.2011
Gönülsüz yapılan aş…
10.10.2011
Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil!
09.10.2011
“ Okullarımız neden sahipsiz? “
26.09.2011
Ah şu önyargılarımız!
19.09.2011
NİTELİKLİ İNSAN ve EĞİTİM
11.09.2011
Şartlar Olgunlaştı NETEKİM….
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive