Saim TUTBookmark and Share

Ekonomi tıkırında


9.08.2020 - Bu Yazı 325 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

  Çıkmış üç beş dış mihrak mızıkacısı, ‘’gavur’’ parası TL karşısında azıcık bir değer kazandı diye ortalığı velveleye veriyor. Üstelik yetmiyor, en kötü durumda dahi dünya döndükçe sevimli yüzüyle verdiği pozitif beyanları eksik olmayasıca damat beyi -aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı, Sayın Erdoğan’dan sonra devletin ve AK Partinin en önemli kişisi- hedefe koyup istifasını falan istiyorlar. Bu nasıl bir cürettir anlayabilmek mümkün değildir. Bugünkü AK Parti camiasının Erdoğan’dan sonra başlarında görmek istedikleri böylesi bir önemli değeri ekonomide zart zurt oldu diye hedefe koyarsanız twitter’dan da gerekli cevabı alırsınız işte. Yaklaşık 250 bin kişi Bakan Albayrak’ı yedirmeyiz diye tweet atmış. Büyük rakam, gerçi İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifası üzerine atılan yaklaşık bir milyon tweet’in yanında biraz geride kalıyor ama olsun, algı yaratmak için işe yarar bir oran.

Dün, partisinin Alanya kongresine katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Davutoğlu bu konuya değinmiş aslında, ama farklı bir boyuttan. Demiş ki;

“Neymiş efendim, emperyalistlere karşı Hazine Maliye Bakanı'nı koruyacakmışız. Emperyalizme karşı bir mücadele varsa sizin göreviniz bakanı değil milli onurumuz olan Türk Lirasını korumaktır!”

Davutoğlu’nun bu açıklamalarını çok garipsedim doğrusu. Üstelik yine dünya döndükçe sözlerine “eyyyy” diyerek başlayarak tüm dünyayı dize getirmekten kaçınmayasıca asrın müceddidi, reyizi ve her şeyi Sayın Erdoğan’ın da bugün ekonomimizin uçtuğuna ancak bunu görmek istemeyenlerin fitne, fücur ve fesat üretmekten başka bir iş yapmadıklarına dair sözlerini duyduktan sonra, bugünlerde Sayın Davutoğlu ve makul muhalefetle yakın görüntü vermekten kaçınmayan şahsımın ne denli biçare olduğunu yeniden düşündüm ve gözden geçirdim.

Şaka bir yana, gerçeği konuşmak gerekirse ülkemizin durumu tam olarak şudur;

Sayın Erdoğan hakikaten AK Partinin kuruluşuna damga vuran akil ve yetkin devlet adamlarını kendisine parti içinde rakip olabilecekleri korkusuyla partiden uzaklaştırdıktan sonra 2013 Gezi olaylarıyla başlayan süreçle birlikte tüm gelişmeleri öncelikle kendi ailesini güvene almak ve bu nedenle devlete tam olarak hakim olmak mantığıyla değerlendirmiş ve neticede geldiğimiz günde bunu başarmıştır. Tek kaygısı Sayın Davutoğlu’nun da belirttiği gibi bundan sonra her ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmaktır. Başkanlık sistemiyle birlikte elde ettiği güç bunu tamamıyla elverişli kılmaktadır ki, özellikle kendilerine ülkenin geniş kaynaklarını kullanma imkanı verdiği ticari gruplar -hepinizin bildiği- yine devletin (milletin) kaynaklarıyla satın aldıkları %95’lik yaygın konvansiyonel medyayı Sayın damat Berat Albayrak’ın ağabeysi Serhat Albayrak’ın emrine amade kılmışlardır.

Hiçbir AK Partili arkadaşım kendisine pay biçip artistlik yapmasın. Bugün ülkeyi Sayın Erdoğan ve ailesi, kendilerinin güç üfledikleri medya organizasyonları -twitter dahil- ve hamasi televizyon dizileriyle oluşturdukları algılar yönetmektedir. Dün FETÖ’nün yaptıkları, bugün bizatihi AK Parti algı yönetimi merkezlerince -Pelikan gibi- yapılmaktadır.  Ne TBMM, ne yargı ne de yürütme erkleri arasında denetleme ve denge gözetmeyen bir ülkede yaşıyoruz artık. Sırf AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan -ve Berat bey- istediği her şeyi yapabilsin diye.

O yüzden de dolar, euro, sterlin, altın faizler bilmem kaç olmuş hiç sesini çıkarma, otur oturduğun yerde. Halife-i ruyi zemin çözer her halukarda…

Sayın Erdoğan yerinde, düşmanlar çatlıyor ve sen her geçen gün yoksun olup fakirleşiyor olabilirsin; iyi de böyle bir lideri her zaman bulabilir misin be kuzum? Sana ne açlıktan? Ekmeği iki kere haşlayıp ye, ne olur yani? Senin bir reyizin ve anladığım kadarıyla bir dolar 45 TL bile olsa yedirmeyeceği bir veliaht hazine bakanı var.

Sayın Davutoğlu bazen yanlış yerden giriyor. Size ne efendim? Bırakınız Sayın Bakan ve muhterem sayın kayın babası bu alçak Türkiye düşmanı iç ve dış mihrakların hakkından gelsinler. Nasıl olsa bu ülke onlara babalarından kalan bir miras. Aman efendim, size bize ne yani…

Sonuçta her ne kadar biz muhalifler görmek istemesek de,  ekonomi tıkırında ve halk hayatından memnun.

Selam ve esenlikler…

.

Facebook Yorumları

Emlak8
9.08.2020
Ekonomi tıkırında
6.08.2020
İyi reklam, kötü reklam ve paramı geri ver Eyyy Vakıfbank!
23.07.2020
Hukuksuz sahiplenmenin acı bir sonucu olarak kadın cinayetleri
24.06.2020
İşkenceli ölüm fotoğraflarından yakınlarını teşhis etmek
21.06.2020
Kurduğunuz rejimle gurur duyun!
19.04.2020
Tadımız yok!
6.04.2020
Pencereden görülenler
9.03.2020
Mülteciler üzerine söylenmiş en iyi türkü…
2.03.2020
Sizin ölülerinize karşılık bizi şehitlerimiz!
25.02.2020
‘Esed kaçacaktı, onu Kasım Süleymani'nin mektubu durdurdu’
24.02.2020
Gençlerin dünyasına takılmak
20.02.2020
Biraz da huzur ve umut verin be kardeşim!
14.02.2020
Suriyeliler gitsin!
12.02.2020
Kudüs mitinginden bir fotoğrafın başıma açtığı işler
5.02.2020
Astana, İdlib ve ötesi
28 .01.2020
‘Azize, ona de ki: Halti… ‘
24.01.2020
Demokrasi uymadıysa Baasçılık verelim!
19.01.2020
Viran oldum, mor sümbüllü bağ iken
16.01.2020
Gençlerin dünyasına takılmak
14.01.2020
Ankara Ekspresi yola çıkarken…
19.2.2019
Düzce AK Parti Belediye Meclis listesi üzerine genel bir değerlendirme...
13.12.2018
Bir AK Parti öyküsü..
27.10.2018
HAYATİ YAZICI'nın imaları, MELİH GÖKÇEK ve AK Parti'nin hali...
3.10.2018
Beni insanlıktan ihraç edip, susturabilir misiniz ?
24.1.2018
Yaşamın anlamsız rezilliğine dair…
4.1.2018
İran´da yaşananlar ve Balasagunlu Yusuf Has Hacip...
25.12.2017
Fahrettin Paşa vesilesiyle tarih öğretimimizle yüzleşmek…
17.1.2017
Yeni anayasa çalışmaları ve CHP
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Emlak8
GÜNÜN YAZARLARI
Günün YazarlarıEmlak8

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive