Prof. Naci Görür’den dikkat çeken deprem uyarısı: Adalar Fayı çatırdıyor demektir

9.03.2020 - Bu Yazı 102 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Prof. Naci Görür’den dikkat çeken deprem uyarısı: Adalar Fayı çatırdıyor demektir

 Görür, Yalova açıklarında meydana gelen 3,9 büyüklüğündeki depreme ilişkin konuştu

 Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Yalova açıklarında meydana gelen depremin ardından, "Depremin yeri ilginç. Burası, Kuzey Anadolu Fayı'nın (KAF) 1999 İzmit depreminde kırılıp Marmara’da en son durduğu yere yakın. Biliyorsunuz, Adalar'ın güneyindeki fay da kilitli ve stres biriktiriyor. Eğer bu deprem geçekten bu fay üzerinde ise Adalar Fayı da GD ucundan çatırdıyor demektir" uyarısında bulundu.

Görür, bugün Yalova açıklarında meydana gelen büyüklüğünü AFAD'ın 3,9; Kandilli Rasathanesi'nin 4  olarak açıkladığı depreme ilişkin konuştu. Görür, depremin Adalar Fayı’nın güneydoğu ucundan çatırdadığının işareti olabileceği uyarısında bulundu.
 
Depremin yerinin 1999 Marmara depreminde Kuzey Anadolu Fayı’ndaki (KAF) kırılmanın Marmara’da durduğu yere yakın olduğunun altını çizen Görür, Twitter hesabından şunları yazdı: 
 
"Yalova açıklarında olan 4 büyüklüğünde deprem olasılıkla Adaların güneyinden geçen fay zonu üzerinde veya yakınında oldu. Depremin yeri ilginç. Burası KAF’ın 1999 İzmit depreminde kırılıp Marmara’da en son durduğu yere yakın. Biliyorsunuz, Adalar'ın güneyindeki fay da kilitli ve stres biriktiriyor. Eğer bu deprem geçekten bu fay üzerinde ise Adalar Fayı da GD ucundan çatırdıyor demektir."

Emlak8

Facebook Yorumları

0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan DÜZCE YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive