Alper Görmüş: Lütfen Başbakana Doğu Silahçıoğlunun o makalesini hatırlatın!

Lütfen Başbakana Doğu Silahçıoğlunun o makalesini hatırlatın!

Alper Görmüş: Lütfen Başbakana Doğu Silahçıoğlunun o makalesini hatırlatın!
12.06.2013 - 16:28
3511
1

 Artık herkes kabul ediyor: Gezi Parkı direnişinde Başbakan Erdoğan'ın sergilediği inatçı, basiretsiz tutumun yol açtığı kitlesel gösteriler, hükümeti istifaya zorlamaya yönelik bir enerjiyle kuşatılmış durumda...

Hükümetten gelen, “Bu, başından itibaren hükümetimizi yıkmaya yönelik bir komplodur... İstihbaratımız var, 1 Mayıs'ta başlatacaklardı, olmadı... Çevre duyarlılığını harekete geçirerek başlatacaklarını da biz öngöremedik” açıklaması önemli.

Diyelim ki birileri gerçekten de Gezi Parkı ruhunu, hükümeti devirmeye yönelik bir “asabiyet” yaratmak amacıyla kullanıyor... İyi de, bu durumda, her şeyden önce komplo sahiplerinin kullandığı bu zemini ortadan kaldırmak gerekmez mi? Başbakan, bu kadar büyük bir tehlike karşısında neden o tek cümleyi sarf edip, komplocuların ayaklarını bastığı bu zemini ortadan kaldırmıyor.

Bu sorulara rasyonel cevaplar bulmak çok zor.

Olaylar Türkiye'yi, hükümetin hükümet edemeyeceği bir kaos noktasına vardırırsa, tarih herhalde olan biteni büyük bir “siyasi aptallık” olarak kayıtlara geçirecektir.

 

3 Kasım 2002'den beri aynı ruhu taşıyanlar...

YAZININ DEVAMI

http://www.duzceyerelhaber.com/alper-gormus/16288-lutfen-basbakana-dogu-silahcioglunun-o-makalesini-hatirlatin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Anonim anonim
    Anonim anonim
    18.12.2021 00:22

    Ya bu Doğu silahçıoğlu nerede? Bu yorumu görüre konuşalım şu adamla ya

Resmi İlanlar