Pekin havalimanında intihar saldırısı - İZLE

Çinin başkenti Pekindeki havalimanında patlama meydana geldi. Tekerlekli sandalyeli bir adam el yapımı olan bombanın pimini çekti.

Pekin havalimanında intihar saldırısı - İZLE
21.07.2013 - 01:13
2254

 

 
Çin'in başkenti Pekin'deki havalimanında patlama meydana geldi. Tekerlekli sandalyeli bir adam el yapımı olan bombanın pimini çekti.
 

Çin'in başkenti Pekin'deki Başkent Havalimanı'nda bir kişi, elinde taşıdığı barut dolu paketi ateşleyerek patlamaya neden oldu.

Pekin Başkent Havalimanı'nın 3 numaralı terminalinde 18:25'de meydana gelen olayda tekerlekli sandalyede oturan bir kişinin el yapımı bombayı patlattığı bildirildi.

Bombayı patlatan kişinin Bey Congşing adında ve 34 yaşında bir Çinli olduğu kaydedildi. Can kaybı bildirilmeyen patlamada tek yaralının da olayın şüphelisi olduğu açıklandı. Havalimanında işlemlerin olağan olarak yürüdüğü aktarıldı.

El yapımı bombayı patlattığı ileri sürülen kişinin hastanede tedavi altına alındığı açıklandı.

Öte yandan Çin'in en büyük sosyal medya platformu Weibo'da patlama öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflar paylaşılırken, patlamanın faili Ji'nin ülkenin güneyindeki Dongguan kentinde güvenlik güçleri tarafından dövülerek sakat bırakıldığı iddia edildi. 

Bazı Weibo kullanıcıları, patlama öncesi tekerlekli sandalyesinde görülen Ji'nin yıllardır uğradığı haksızlığa karşı sesini duyurmaya çalıştığını öne sürdü.