Yasemin Kahya cinayetinde ceza yağdı

Yasemin Kahya cinayetinde ceza yağdı

Yasemin Kahya cinayetinde ceza yağdı
21.03.2013 - 18:58
18210
3

 

Düzce’de 2004 yılında trafik kazası nedeni ile öldüğü ileri sürülen Yasemin Kahya’nın, fakat Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonrasında cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Bu çerçevede cinayeti işledikleri ileri sürülen ve Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde davaları devam eden Serkan T., Sezgin U., Halit K. ve Serkan A. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararı verildi.

Düverdüzü Köyü’nde 2004 yılında meydana gelen olayda Yasemin Kahya’nın trafik kazası sonrası öldüğü yönünde düzenlenen raporda gerçek 8 yıl sonra ortaya çıktı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekiplerinin yaptığı titiz çalışma sonrası toplanan deliller neticesinde cinayeti tasarlayarak işleyen eski iş adamı Serkan T. İle yanında çalışan Sezgin U., Halit K. ve ortağı Serkan A. göz altına alınarak Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.

Serkan Tut, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Yaklaşık 1 yıldır devam eden yargılamada, bir çok gerçek oraya çıkarken, sanıklar üzerlerine atılan suçları kabul etmediler. Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son davada sanıklar hakkında karar açıkladı.

Sezgin Ustabaş, Müebbet Hapis cezasına çarptırıldı.

Buna göre, tasarlayarak adam öldürme suçuna karışan ve cinayeti planlayan Serkan T.’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Fakat Serkan T.’nin ağır tahrik altında olduğu gerekçesi ile bu karar oy çokluğu ile 24 yıl hapis cezasına indirildi.

Sanıklardan, Serkan A. ve Halit K.’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası oy birliği ile karar verildi.

Serkan Arslanoğlu, Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 

İtirafçı konumunda bulunan Sezgin U.’ya ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Bununla birlikte Sezgin U.’nun iyi hali göz önüne alınarak ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis cezasına çevrildi ve oy birliği ile karar verildi.

Haber: Tezcan SOLMAZ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Abdullah
  Abdullah
  30.10.2022 11:49

  Eceli gelen herkes ölecek öyle veya böyle herkes kaderini kendi belirleyecek o yüzden kendinizi fazla kasmayın yapanda ölende kendi yaşantılarına layık bir şekilde sonuçları yaşıyorlar Allah’ın terazisi her zaman doğrudur azgınlık kötü azmayın

 • emellllllllll
  emellllllllll
  29.03.2013 11:28

  nekadar güzel sonuçlandı, emniyet teşkilatına , adli kurumlara binlerce teşekkürler, gencecik bir kızı ölürüp 8 sene boyuncada düzgün insan modeli çiz düzcede halit koçal ve diğerleri sekan tutun paralarıyla lüks hayat yaşıyordu. Allah ne bu dünyanızı ne de öbür dünyanızı versin ... sekan tut adalet yerini buldu sana yazıklar olsun...

 • vatandaş
  vatandaş
  23.09.2013 08:51

  ilk öncelikle emel sen kim oluyosunda insanları yargılıyosun sende yanlarındaydın heralde senide alsınlar ozmn iyimi bu haberi yapan tezcan solmazada tühhh diyorum yalaka köpek

Resmi İlanlar