Dolandırıcı alarmı!

Düzce ve komşu şehirler Sakarya ve Kocaeli’de motosiklet ve elektrikli bisiklet satışı yapan bir firmanın adı kullanılarak vatandaşlar dolandırılıyor!

Dolandırıcı alarmı!
17.01.2024 - 08:07
Kaynak: Haber Merkezi
145

DüzceSakarya, ve Kocaeli’de motosiklet ve elektrikli bisiklet satışı yapan bir firmanın ismi dolandırıcılar tarafından kullanılıyor. Şahıslar, sosyal medya hesaplarından düşük fiyatlı ilan vererek vatandaşları kandırıyor.

FOTOĞRAFLARI ALIP, İNSANLARI DOLANDIRIYORLAR!

Dolandırıcılık olaylarının sosyal medya üzerinden gerçekleştiğini belirten firma yetkilileri, fotoğrafların ise Google hesaplarından alındığını belirtti. Firmada çalışan Yahya Bakır'ın resmini profil fotoğrafı olarak ayarlayan şahıslar, bu profil hesabı üzerinden satış yaptı. Olayla yakından uzaktan alakası olmadığını ifade eden Yahya Bakır, süreç içerisinde etkilendiğini dile getirdi.

ÇOK DÜŞÜK FİYATLARLA İLAN VERİYORLAR

Firma sahibi Melih Kurukafa'nın sahibi olduğu motosiklet ve elektrikli bisiklet şirketinin sosyal medya ayağıymış gibi gözüken bu hesaplar, piyasa değeri 200 - 250 bin TL olan elektrikli araçları çok düşük fiyatlardan ilana veriyorlar. Bu kişilerin, insanları dolandırarak, mağduriyet oluşturduğunu belirten yetkililer, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu. Firma avukatı konuyla alakalı; "Firmanın adını kullanarak, sosyal medya uygulamasından aynı isimli sayfa açılarak, envanterde olmayan dört tekerlekli bir aracı firma satıyormuş gibi göstererek vatandaşları dolandırma amaçlı yapılan girişim hakkında şirket avukatı tarafından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur" açıklamasında bulundu

 

"MADDİ ZARARA UĞRAMADIK"

Savcılığa başvurunun yapıldığını, sürecin devam ettiğini belirten firma yetkilileri, "Şu anda maddi bir zarara uğramadık. Fakat, çalışanımızın fotoğrafını kullanmışlar. Kendisi bu konuda manen çok etkilendi” dedi.

ALICILARI UYARDI!

Motosiklet veya elektrikli bisiklet almayı düşünen kişilere uyarıda bulunan firma yetkilileri, müşterilerin bayilere gelip ürünü görmeleri gerektiğini, sarı sitedeki resmi sayfa dışındaki herhangi bir sa


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar