İDRİS BAHADIR'I YAĞMALAYAN 2 KİŞİ TUTUKLADI...

İDRİS BAHADIR'I YAĞMALAYAN 2 KİŞİ TUTUKLADI...
23.05.2021 - 12:37
911

Akçakoca ilçesine bağlı Fakıllı Köyü Muhtarı İdris Bahadır’ın tehdit ve silahla gasp edilmesi olayında, yeni gelişme yaşandı. Şüphelilerden 2’si Savcılık talimatıyla gözaltına alınarak, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bilindiği gibi İdris Bahadır, aynı köyde yaşayan 4 kişi tarafından tehdit ve silah zoru ile yaklaşık 250 bin TL gasp edilmesinin ardından, Avukatı ile birlikte soluğu Akçakoca Adliyesinde almıştı.

Muhtar İdris Bahadır, Erdal Ç. oğulları Muharrem Ç.  ve S.Ç’nin kendisinin tehdit ve silah zoruyla 250 bin TL’sini gasp ettiklerini belirterek, Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık ise, toplam 4 sanık hakkında “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak” suçundan iddianame hazırlamıştı.

Soruşturmayı derinleştiren Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığı, yeni delil ve tanıkların dinlenmesinin ardından, şüphelilerden Erdal Ç. ve oğlu Muharrem Ç. hakkında gözaltı kararı verdi. Bunun üzerine Jandarma ekipleri tarafından ikametlerinde gözaltına alınan 2 şüpheli, önce sağlık kontrolleri için Akçakoca Devlet Hastanesine, ardından ise işlemleri için Akçakoca İlçe Jandarma komutanlığına götürüldüler.

Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından Akçakoca Adliyesi’ne götürülen Erdal Ç. ve Muharrem Ç. burada savcıya verdikleri ifadenin ardından, tutuklanmaları talebi ile mahkemeye sevk edildiler. Çıkarıldıkları mahkemece ‘Yağma, tehdit ve gasp’ suçundan tutuklanan Erdal Ç. ve Muharrem Ç., Çilimli Cezaevine gönderildi.


Editör: N. Cingirt