BOZUK YOLLAR ESNAFLARI ÇİLEDEN ÇIKARDI

Düzce, D-655 karayolu Çavuşlar mevkiinde bozuk olan yollar için defalarca belediyeye başvuru yapan esnaflar, hiçbir çalışmanın yapılmaması nedeniyle çok zor durumda olduklarını belirtti.

BOZUK YOLLAR ESNAFLARI ÇİLEDEN ÇIKARDI
13.04.2021 - 18:43
755

D-655 karayolu Çavuşlar Mahallesi mevkiinde bulunan esnaf, yolda oluşan çukurlar için defalarca Düzce Belediyesi’ne başvuru yapan bölge esnafı, yetkililer tarafından bölgede hiçbir çalışma yapılmadığını belirti. İşyerlerine gidip gelebilmek için bozuk yolları kullanmak zorunda kalan esnaflar, yolun bozuk olması nedeniyle vatandaşlar tarafından tercih edilmediklerini ifade ettiler.

“İKİ ARADA BİR DEREDE KALDIK”

Bölgede esnaflık yapan Uğur Ceylan, 2 yıldır buradayız ve tek bir çalışma olmadığını belirterek, “Burada esnafız dükkânımız var. Defalarca belediyeye söylememize rağmen buradaki çalışmayla ilgili her hangi bir adım atılmadı. Kendileri aksine bizi karayollarına yönlendirdi. Karayollarına da başvurduk onlarda bizi Belediyeye yönlendirdi. Gördüğünüz gibi iki arada bir derede kaldık.

“DÜKKÂNA GELMEYELİM DİYE Mİ BU YOLU YAPTINIZ”

Burada 10 civarında esnaf arkadaşımız var. Yolun halini görüyorsunuz her şey orta da. Araçlar dükkânlarımıza girip çıkarken sorun yaşıyor. Müşterilerimiz bu yola tepkili dükkâna girmeyelim diye mi bu yolu yaptınız diyorlar bize. Yetkililerden burasıyla ilgili bir çalışma bekliyoruz. Yaklaşık iki yıldır burada esnafım burada iki yıldır tek bir çalışma olmadı” ifadelerinde bulundu.

“YOLUN HER YERİNDE ÇUKURLAR VAR”

Dükkânlarına gelen her müşterinin yolu şikâyet ettiğini ifade eden, Bölge Esnafı Çetin “Buradaki sorun yolların bozuk olması, yolun her yerinde çukurların olması. Buraya gelen insanlar sürekli şikâyet ediyor. İyi bir geçiş olmadığı için, herkes problem yaşıyor. Müşterilerimiz buraya bu sebepten dolayı gelmiyor. Ben burada yeniyim fakat diğere esnaf arkadaşlarımız daha eski onların söylemesine göre iki yıldır burası böyleymiş. Yetkililerden bir an öne çözüm bulmalarını bekliyoruz” dedi.

“YAYALAR YOLDA YÜRÜMEKTE ZORLUK ÇEKİYOR”

Bölgede çok güzel dükkânları olduğunu ifade eden Yaşar kavlak, “Biz esnaflar olarak burada çok güzel bir binamız var. Dükkânlarımız var. İnsanlarda gelip gidiyor. Gerçekten bu yol çok engel oluyor işlerimize hem girip çıkan araçların lastikleri, ön düzenekleri olsun zarar gördüğünden ve çamur olduğundan gelmiyor. Yaya insanları görüyorsunuz yolda yürümekte zorluk çekiyorlar. Hani bir tabir var çocuk mezarı gibi çukurlar burada, yetkililerden bunların yapılmasını istiyoruz. Belediyeden ricamız yaz aylarında bu yolların yapılmasını bekliyoruz”

 


Editör: N. Cingirt