Karantinada olması gereken biri bebek, 6 kişi yakalandı

18.04.2021 - 18:26
824

Düzce’de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına karşın yapılan uygulamalarda temaslı ve testleri pozitif olan 1’i bebek 6 kişi karantinada olması gerekirken dışarda yakalandı. Şahıslar olay yerine gelen sağlık ekiplerince karantina yurduna götürüldü.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ve asayiş şubesi ekipleri hafta sonu kısıtlamalarına karşı D-655 karayolu Çamköy mevkiinde uygulama yaptı. Uygulamada durdurulan 2 ayrı araçta 1’i bebek 6 kişinin karantinada olması gerekirken dışarda oldukları tespit edildi. Bunun üzerine şahıslar araçlarında bekletilerek sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri şahısları alarak karantina yurduna götürdüler. 6 kişiye sokağa çıkma kısıtlaması ile karantina kurallarını ihlalden işlem yapıldı.

Diğer yandan karantinada olması gerekirken sokağa çıkan şahıs “Bu olay gelinimde. Ama gelinim dahi hiç birimizde bir belirti yok. Bugün 5. Gün. Temaslı olarak geçiyoruz. Ben kendi hayatımı, eşimin hayatını tehlikeye atamam” dedi.

Polis ekipleri “Düzce’de vaka sayısı artıyor. Siz 112’yi arasanız size ambulans gönderir. Siz temaslısınız. Dışarda ne işiniz var? Biz bilemeyiz siz siteme koronavirüslü olarak düşüyorsunuz” dediler.


Editör: N. Cingirt