Çalınan yarış motoru mera yolunda bulundu

Çalınan yarış motoru mera yolunda bulundu
24.05.2021 - 07:48
1052

Düzce’de hafta sonunun ilk gününde 4 farklı noktada hırsızlık meydana geldi. 1’i bisiklet 3’ü motosiklet olmak üzere 4 farklı hırsızlık olayı için polis ekipleri titiz çalışma başlatırken, bir motosiklet kovalamaca sonrasında terk edilmiş halde bulunurken, bisikletin çalınma anları güvenlik kameralarına yansıdı.

  Hafta sonunun ilk gününde Düzce’de il genelinde 4 farklı noktada hırsızlık olayı meydana geldi. 1’i bisiklet 3’ü motosiklet olmak üzere 4 farklı hırsızlık olayında çalınan araçları yakalamak için polis ekipleri teyakkuza geçti.

İlk hırsızlık olayı Gümüşova ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre evinin önüne park ettiği 81 ABR 060 plakalı motosikletini sabah saatlerinde yerinde göremeyen S.S. durumu polis ekiplerine bildirdi.

Beyciler Mahallesinden 81 AAS 838 plakalı yarış motoru ile Konuralp bölgesinden 81 BG 183 plakalı yarış motoru aynı saatlerde çalındı. 3 farklı motosikletin çalınmasının ardından bir diğer hırsızlık olayı ise Kiremitocağı Mahallesi’nde meydana geldi.

Bir apartmanın girişinde kilitli olan bisikleti çalan şahıs güvenlik kameralarına takıldı. Görüntülerde Şahıs eli ile koymuş gibi bulduğu bisikleti kameralara takılmasına rağmen alıp gidiyor.

  Yarış motorunu bırakıp kaçtı

  Konuralp bölgesinde akşam saatlerinde çaldığı yarış motoru ile gezintiye çıkan ve ismi öğrenilemeyen hırsız, polisin uygulamasına takıldı. Dur ihtarına uymayan motosiklet sürücüsü hızla bölgeden kaçmaya başladı. Peşine takılan polis ekiplerini atlatmak için toprak yola giren hırsız, takip edildiğini anlayınca mera yoluna girdi.

İzini kaybettiremeyeceğini anlayan hırsız motoru bırakıp yaya olarak kaçtı. Ormanlık alanda bir anda kayıplara karışan şahsın aranma çalışmaları devam ediyor.


Editör: N. Cingirt