POLİS LASTİKLERİ PATLATARAK DURDURDU

Narkotik polisleri film gibi operasyon yaptı... İstanbul’dan Düzce’ye uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen ve sahte basın kartı bulunan araca yönelik operasyon düzenlendi.

POLİS LASTİKLERİ PATLATARAK DURDURDU
17.03.2021 - 15:40
829

D-655 Akçakoca – Düzce yolunda bir ihbarı değerlendiren  Narkotik Şube ekiplerine otomobilden ateş açıldı. Lastiklerine ateş edilerek durdurulan otomobilde Piyasa değeri 100 bin lira olan uyuşturucuya el konulurken 6 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekiplerince İstanbul’dan Düzce’ye uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen ve sahte basın kartı bulunan araca yönelik operasyon düzenlendi. Kaçmaya çalışan otomobil, ekiplerin aracın lastiklerine ateş etmesi sonucu durduruldu. Piyasa değeri 100 bin lira olan uyuşturucuya el konulurken 6 kişi gözaltına alındı.

Olay Düzce’nin Beyciler Mahallesinde meydana geldi. İstanbul’dan Düzce’ye uyuşturucu ticareti yapmak isteyen ve aracına bir gazete dağıtım şirketinin ve izninin sahte evraklarını koyan 34 TR 7437 plakalı otomobil D-655 Karayolu Beyciler mevkiinde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekiplerince durdurulmak istendi. Şahıs polisin dur ihtarına uymayınca, aracın lastiklerine ateş edildi.

Yaklaşık 100 metre kaçabilen sürücü bir benzin istasyonunun önünde aracı bırakarak kaçmaya çalıştı. Kaçmaya çalışan 6 şahıs polis ekiplerince yakalandı. Araçta ve şahısların üzerinde yapılan aramada piyasa değeri 100 bin lira olan metamfetamin 2 tane ruhsatsız silah ele geçirildi.

 Araç sürücüsü ile birlikte araç içerisinde bulunan 6 şahıs gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şahısların polis kontrol noktalarından aranmadan geçmek için sahte basın kartı çıkarttıkları, aracın ön camına ise aynı dağıtım şirketinin logoları ve izin kağıdı olan sahte evraklar yapıştırdıkları görüntülendi.


Editör: N. Cingirt