8 Senedir Kayip Olan Nusret Vardar'in Öldürüldüğü Ortaya Çıktı...

8 sene önce hakkında kayıp başvurusu yapılan Nusret Vardar’in öldürüldüğü ortaya çıktı. Polis, olayla ilgili 7 kisiyi gözaltına alırken, Vardar’in cesedi komşu ilçe Hendek'te bir ormanlık alanda aranıyor.

8 Senedir Kayip Olan Nusret Vardar'in Öldürüldüğü Ortaya Çıktı...
3.07.2021 - 08:25
Kaynak: Haber Merkezi
4635

Diyarbakir’dan Istanbul’a çalismak için gelen fayans ustasi Nusret Vardar’dan (32) 26 Haziran 2013 tarihinden bu yana haber alinamiyordu. Ailesinin de kayip basvurusunda bulundugu Vardar’in bulunmasi için o tarihten beri polis ekipleri çalismalarini sürdürüyordu. Gayrettepe Asayis Sube Müdürlügü Kayip Sahislar Büro Amirligi ekipleri, 8 sene önce kaybolan Vardar’in bulunmasi için çalismalarini yogunlastirdi. Ekiplerin yogun teknik ve fiziki takibi sonucu Vardar’in kaybolmasi olayinda süpheli olduklari belirlenen 7 kisi gözaltina alindi. Süpheliler, Asayis Sube Müdürlügüne getirilerek sorguya alindi.

Öldürüp, cesedini ormanda biraktilar

Ekiplerin çalismalari sonucu, gözaltina alinan süphelilerden Hüseyin T. (36), Celal T. (28) ve Mehmet T.’nin (24) olayin yasandigi tarihlerde Diyarbakir’dan Istanbul’a geldikleri, Vardar’in adresini çalistigi yerdeki bir baska kisiden aldiklari ve Vardar’a ulastiklari ögrenildi. Bu kisiler daha sonra Vardar’i Sisli’de buldu ve kiraladiklari bir araca bindirerek yola çikti. Süpheliler ve Vardar son olarak Sakarya’nin Hendek ilçesinde ormanlik bir alana geldi. Polisten alinan bilgiye göre, Vardar burada süphelilerce tabancayla basindan vurularak öldürüldü. Süpheliler Vardar’in cesedini ormanlik alanda birakarak kaçti.

Cinayetin altindan yasak iliski çikti

Iddiaya göre, Nusret Vardar ile onu öldüren süphelilerden birinin esi arasinda yasak iliski vardi. Esiyle yasak iliski yasadigini ögrenen adam durumu aile meclisine tasidi. Diyarbakir’daki aile üyelerince Vardar’in öldürülmesine karar verildi.

Ardindan aileden üç kisi Istanbul’a gelerek Vardar’i buldu ve cinayet olayi yasandi. Öte yandan, Vardar’in yasak iliski yasadigi kadinla ve kendisini öldüren süphelilerle akrabaligi bulundugu ögrenildi.

Cinayeti itiraf ettiler, ceset araniyor

Nusret Vardar’i araçla kaçirarak öldürdükleri belirlenen Hüseyin T., Celal T. ve Mehmet T. emniyetteki sorgularinda cinayeti itiraf etti. Bu kisilere yardim ettikleri tespit edilen 4 kisiyle birlikte toplam 7 süpheli emniyetteki islemlerinin ardindan adliyeye sevk edildi. Polis ekiplerinin, Sakarya’nin Hendek ilçesindeki ormanlik alanda Nusret Vardar’in cesedini arama çalismalari sürüyor. 


Editör: N. Cingirt