800 kişiyi dolandırdılar: Savcılık soruşturma başlattı

Telegram üzerinden iletişim kurulan yaklaşık 800 kişi milyonlarca lira dolandıran çete için savcılık harekete geçti.

800 kişiyi dolandırdılar: Savcılık soruşturma başlattı
20.04.2022 - 07:41
Haber Merkezi
5845

Bolu merkezli bir dolandırıcılık çetesi, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Telegram üzerinden iletişim kurulan yaklaşık 800 kişi milyonlarca lira dolandırdı. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yaklaşık 2 bin kişiyi Telegram grubundan yöneten çete, uygulamaya giriş yaptıktan sonra günlük görevler veriyor ve bu görevleri yerine getirenlere günlük kazanç sağlıyor.

Üye yapılan her bir kişi için 20 dolar bonus verilen sistemde, daha çok para kazanmak isteyenler sisteme para yatırıyor.

Tanışma partileri ile zincire yeni isimler dahil eden dolandırıcılık çetesi Macys adlı bir uygulama üzerinden işlem yaptı.

Devrek’te kısa sürede popüler olan uygulamaya çok sayıda kişi para kaptırdı. İlk girenler büyük paralar kazandı. Dolandırıcılar yeterli parayı toplayınca hesaplara ve uygulamaya erişimi engelledi.

Şikayetlerin artması üzerine Devrek Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Bolu’da bulundukları iddia edilen B. K. ve A. Ç.’nin polis tarafından arandığı öğrenildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar