Kız yurdunda skandal!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Hayrettin Tokadi KYK kız öğrenci yurdunda yaşanan fare skandalı, öğrenciler arasında büyük bir tedirginlik yarattı. Yemekhanede kahvaltı yapan öğrenciler, bir farenin dolaştığını fark edince panikle yemekhaneyi terk etti.

Kız yurdunda skandal!
19.12.2023 - 15:15
Kaynak: Haber Merkezi
205

Öğrencilerin kahvaltı yaptığı sırada yemekhanede fare görülmesi, yurtta korku ve paniğe neden oldu. Öğrencilerin çoğu, yemekhaneyi hızla terk etti ve olay, yurt idaresinin müdahalesiyle son buldu. Ancak öğrencilerin endişesi devam ediyor.

Yurt İdaresinden Tepki Çeken Uyarı
Yurt idaresi, geçtiğimiz günlerde yurt içerisinde hayvan beslemenin yasak olduğunu ve bunu yapan öğrencilere ceza verileceğini duyurmuştu. Ancak yemekhanedeki fare skandalı sonrası, idarenin bu kurallara öncelikle kendilerinin uyması gerektiği eleştirileri yükseldi.

Öğrencilerin Tepkisi
Yemekhanede fare gören öğrenciler, durumu dile getirmekten çekindiklerini belirtiyor. "Yemekhaneye yemek yemeğe inemez olduk. Midemiz bulanıyor," diyen öğrenciler, yurt idaresinin bu duruma nasıl bir çözüm bulacağını merak ediyorlar.

Yurt Müdürüne Uyarı Önerisi
Yurt idaresinin hayvan besleme yasağına uymaması üzerine, öğrenciler arasında yurt müdürünün odasına da bir uyarı yazısı asılması önerisi dillendiriliyor. Bu durum, yurt idaresinin kendi kurallarına ne kadar riayet ettiğini sorgulatıyor.

Bolu'daki KYK kız öğrenci yurdunda yaşanan fare skandalı, yurdun hijyen ve temizlik standartları konusunda ciddi soru işaretleri yaratıyor. Öğrenciler ve kamuoyu, yurt idaresinin bu konuda nasıl bir önlem alacağını ve gelecekte benzer olayların önlenmesi için ne gibi adımlar atılacağını bekliyor.

Kaynak Bolu Olay


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar