Cani için istenen ceza belli oldu

Bebeğe cinsel istismarda bulunup fiziksel şiddet uygulayıp ölümüne sebep olan Furkan Sevinç hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Cani için istenen ceza belli oldu
25.12.2023 - 08:58
Kaynak: Haber Merkezi
178

Zonguldak'ta Nisanur Ö. (2) adlı bebeğe cinsel istismarda bulunup ardından fiziksel şiddette bulunup ölümüne neden olmakla suçlanan Furkan Sevinç (25) hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Olay, 18 Mayıs'ta Çaycuma ilçesi İstasyon Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; bebeğe cinsel istismarda bulunan Furkan Sevinç bebeğin bayılmasının ardından yürüyerek hastaneye gitti. Hastanede kendisini bebeğin dayısı olarak tanıtan Sevinç, bebeğin nöbet geçirdiğini öne sürdü. Muayenenin ardından bebeğin cinsel istismara maruz kaldığı anlaşılınca Sevinç, yakalandı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesine sevk edilen bebek,hayatını kaybetti. Şehir mezarlığına defnedilen bebeğin cenazesine, aileden kimse katılmadı.

2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET
Olayın ardından Furkan Sevinç, polis ve adliyedeki ifadelerinde suçlamaları kabul etti. Bebeğin annesi Meryem Ö. ile Furkan Sevinç, tutuklandı. Nisanur'un ablası R.Ö.'nün de cinsel istismara uğradığı ve bu olaya karıştığı iddia edilen M.G., Ö.C. ve C.S. de tutuklandı. Bebeğin ölümü ve ablanın cinsel istismarı üzerinden yürütülen soruşturmada dosyalar ayrıldı. Bebeğin ölümü ve cinsel istismarına ilişkin soruşturma, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca tamamlandı. Furkan Sevinç'in “kendini koruyamayacak durumdaki kişiyi canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme”, “nitelikli cinsel istismar” ve “cinsel saikle çocuğu hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasının istendiği iddianame, Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi.

BEBEĞİN ANNESİ DE TUTUKLU
Furkan Sevinç, SEGBİS aracılığı ile ilk kez hakim karşısına çıktı. Bebeğin ölümü ve cinsel istismarı nedeniyle görülen davanın duruşmasında, anne Meryem Ö. müşteki olarak yer aldı. Savcı, dosyanın içeriğinin genel ahlaka aykırı olduğunu belirterek, duruşmaların kapalı olmasını talep etti. Talebi kabul eden mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Bebeğin annesi Meryem Ö.'nün, kızı R.Ö.nün cinsel istismara uğramasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu olduğu, söz konusu soruşturmanın da Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütüldüğü belirtildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar