• 23.12.2013 00:00
  • (3188)

 17 Aralık 2013 operasyonuyla beraber bu ülke üzerinden oynanan oyunun korkunç boyutları netleşti. Kim kimi tutacak, kim kime saldıracak, ne ile saldıracak ve en önemlisi vurucu hamleyi kim nasıl yapacak... Görev dağılımı önceden yapılmış, zaman ayarlı operasyon başlamış oldu.

Olayı çok basite alanlarımız var,

Yok sadece bakanların çocuklarını rüşveti ortaya çıkacakmış,

Yok Halkbank İran ticareti yüzünden batırılacakmış,

Yok petrol güzergah gelirleri yüzünden anlaşmazlık varmış...

Olay banka, rüşvet, petrol güzergah gelirlerini çok aştı. 

Tamam, Haçlı zihniyetlilerin Halkbank rahatsızlığı bilinmeyen bir şey değil,

Keza petrol güzergahından kaynaklı anlaşmazlık da var, ama yapılanlar hiçbir şekilde sadece bunlarla açıklanamaz.

Zaten operasyoncu aklın bizden istedikleri bir şey var:

SADECE OPERASYONU GÖRÜN...

Operasyonun aşama aşama yürüyeceğini bildikleri için ASIL OPERSAYONU şimdilik tahmin etmememiz için dikkatlerimizi Halkbank, iran, bakanların çocuklarına çekiyorlar. Oysa operasyonun sadece küçük boyutudur Halkbank ve bakanların çocukları.

O zaman ne?

Daha önce de defalarca yazmıştım, Türkiye Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tarih sahnesine döndü. Batı'nın 'Hasta adam' dedikleri Türkiye bölgesine şifa dağıtan umuda dönüştü. Osmanlı ile başlayıp çöküşle sonuçlanan 300 yıllık gerileme döneminden sonra son on yılda Ak Parti ile şahlanışa geçti Türkiye.

BM'in, NATO'nun, AB'nin adaletsizliğine karşı duruş sergileyen ilk Türkiye başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan dünyaya, 'artık biz varız, bölgemizde bizsiz politika düşünmeyin' dedi.

Ortadoğuyu istedikleri gibi ve istedikleri zaman şekillendiren Batı ittifakı (başta da ABD, İngiltere, İsrail) böyle bir Türkiye'yi asla düşünmemişlerdi. Daima emir alan, emirle ülke yöneten iktidarlara alışık Batı, özellikle ONE MINUTE'den sonraki Ak Parti ve liderliğinin Aziz millete ve ecdadına yaraşan duruşunu sindiremedi.

Lafı uzatmayayım, Batı Türkiye'den çok rahatsızdı, Türkiye onların bölgedeki menfaatlerinin önüne geçmişti. Batı için yeni bir plana başvurma zamanı gelmişti artık.

O zaman ne yapılmalıydı?

Önce İsrail'in yanında yer aldılar

Türkiye geri adım atmadı,

Suriye'de Türkiye'yi boşa düşürüp bölgede zor duruma kalmasını istediler yetmedi,

Gezi'yi kullanarak Sayın başbakanımıza gözdağı vermek istediler, basiretli halkımızın sayın başbakanımıza sahip çıkmasıyla bu oyun da bozuldu.

Mısır darbe ve katliamıyla Batı iğrençliğine Türkiye'yi de ortak etmek istedi, ama bu millet başbakanının yanında yer aldı ve Mısır oyunu da tutmadı.

Şimdi de bunlar yeni planlarını sergiliyorlar.

Peki,

Ne mi olacak?

Allah'ın yardımıyla,

Aziz milletin destekleriyle bu oyun boşa çıkacak,

Seçimlerde hepimiz can u gönülden Tayyip Erdoğan liderliğinde bu ülkeye, 76 milyona, bu partiye gönül verenlerle beraber daha çok çalışıp oyunu bozacağız.

Bu iktidar, bu başbakan sadece Türkiye'ye değil, Allah'ın bölge halkına bir lütfudur. Bizler bu değerin kıymetini bilmeliyiz.

Twitter: @ahmetay_

Çok önemli NOT:

Bazı basın organlarında CHP'den Diyarbakır'dan Belediye Başkan adayı olduğum yazılmış.

Şahsım olarak Ak Partiliyim,

CHP'den bırakın aday olmayı, ömribillah CHP'ye oy vermemeyi esas alan biri olarak CHP'li olmayı inancımla, dünya görüşülme, memleket menfaatiyle kati surette bağdaştırmadığımı ilan ediyorum.

Yakında hukuki yollara baş vurup bu iftirayı atanlarla hukuk önünde hesaplaşacağım.