• 31.03.2014 00:00
  • (3739)

 Böyle bir ihanet görülmedi;

Böyle bir hainliği yeryüzü görmedi,

Ülkesine, milletine, ümmetine, vatanına böyle bir hainlik daha önce görülmedi.

Onbinlerce kişi dinlendi, hayali örgüt isimleri uyduruldu, şemalar, listeler hazırlandı. Hiçbir suçu olmayan, ama listede isimleri olan ve örgütlere dağıtılan belki yüzbinlerce kişi içeri alınacaktı. Sadece Fetullahçı olmadıkları için bu kıyım yaşanacaktı.

Kardeş bildiklerimiz tarafından öyle bir ihanete uğrayacaktık ki dünya kurulalı beri böyle bir ihanet yaşanmamış.

Bakınız;

Türkiye'deki bütün telefon numaralarının geçtiği kurum olan TİB'in bütün elemanlarını ve yönetimini değiştirseniz de, dışarıdan çalışan şirketlerin sözleşmelerini feshetseniz de kontrol edilemiyor, denetlenemiyor. Fiziki olarak, teknik olarak bu mümkün olmuyor.”

Biliyorduk ve bekliyorduk;

Bir şekilde bunların arasına sızan güçlerin oluşturdukları paralel yapının Türkiye’nin başına çorap öreceğini de bekliyorduk. Bizim Cemaat bilip de CIAmat olan bu yapıdaki kahir çoğunluğu pırıl pırıl olan kardeşlerimizin asla istemedikleri bu durum kaç yıldır netleşmeye başlamıştı. İki yıl önce yazdıklarıma bakılırsa sürekli bu “eleman” fitnecileri yazdım, ama gelinen noktada CIAmatlaşan bu yapıyı “eleman”ların ele geçirmiş olduğunu görmek acı.

Şimdi seçimleri bitirdik, aziz milletimiz yerli ve yabancı fitneyi püskürtme kararındaki ısrarını sandıklara yansıtmış oldu. Artık hükümete ve devlete düşen milletin bu iradesinin hakkını vermektir.

Devletler hükümetler eliyle sevk ve idare edilir, devletlere müdahaleler de hükümetler (yürütme) eliyle defedilir. Biliyoruz ve son olarak Dışişleri bakanlığının dinlenmesiyle de net olarak ortaya çıktı ki devlet bir saldırıyla karşı karşıyadır. Bu saldırı tarihin en alçak ve en tehlikeli saldırısıdır. Bu saldırı püskürtülmeli, saldırganların tümü adalete teslim edilmelidir.

Türkiye’nin Kürtlerin desteği ve Kürtlerle kardeşçe tarih sahnesine dönüşünden rahatsızlık duyan güçler içeride ve dışarıda devlete karşı ağır saldırıya geçti. Bu saldırının içerdeki ayağının kırılması milletin devletin üzerindeki hakkıdır. 77 milyonun elleri hükümetin-devletin yakasındadır. Bu hainler bulunmalı, yargılanmalı, gereken ceza verilmelidir. Aksi takdirde millet hükümete bu hakkını helal etmeyecektir.

Hükümet vatandaşlardan aldığı bu büyük destekle hiç durmadan yargıyı harekete geçirmeli, ihanet ve saldırı bütünüyle deşifre edilmeli. Tabi bunu yaparken kuruyla beraber yaşın yanmaması için azami gayret gösterilmeli. Zaten yaşın yanması gibi ekstra bir durum yok, kim kimdir, nedir, necidir, ne yapmıştır belli.

Aziz milletin dualarının bedduaya dönüşmemesi için hükümet elini çabuk tutmalı. Zira ne fitne uyudu bitti, ne de fitneciler pes etti. Şimdi milletten intikam alacak güçler farklı yollara başvurmak için pusuda bekliyor.

Milletin bu desteği her halükarda değerlidir. O zaman bu destekle devlet terbiyesi, devlet geleneği, hukuk devleti neyi gerektiriyorsa yapılmalıdır. Çünkü millet oyunları bozma güç ve görevini hükümete yeniden verdi.

Hayırlı olsun…

Twitter: @ahmetay_