• 19.03.2017 00:00
  • (1854)

 SURİYE'de Türkiye ile Rusya öncülüğünde bir ateşkes süreci yaşanıyor. Kimi zaman sabote edilse de taraflar süreçten memnun, lakin dün ABD savaş uçakları yine Halep'te katliama imza attı.

ABD, Suriye barışından rahatsız, çünkü ateşkes ABD'nin “kontrollü kaos” politikasına hizmet etmiyor. Suriye için çözüm de istemiyor ABD, Esed'in gitmesini de. Durum böyle olunca puslu hava, çakalca saldırılar ABD için bulunmaz fırsat.

Dün bir Camiyi bombalayan ABD uçakları 300 sivili katletti.

Aslında “Savaş, katliam, soykırım” gibi kavramların Batı ya da ABD, ama en çok “Hristiyan dünya” ile beraber zikredilmesi başka açıklamaya ihtiyaç duymayacak kadar sarihtir. Bana yeni icad babında “Cristianofobik” ya da “Hristiyanlık düşmanı” diyen zeka ve literatür özürlü birileri çıkabilir, lakin Batı'nın adım adım din savaşına girdiğini görmeyecek kadar basiretsiz değilim, biline.

Büyük savaşlar yakın!

Büyük savaşların ön hazırlıkları safhasındayız, unutmayın bu savaşların hazırlıkları 10-15 yılı aşabilir. Bu yüzden önce Müslüman coğrafyasında insan, genç, cengâver temizliği yaptılar, şimdi mıntıka hazırlıkları devam ediyor. Bir adım sonrası büyük savaş, ilk bomba nereye düşer bilemem, lakin buna hazırlıklı olmazsak kaybederiz.

Batı yüzsüz, yalancı, en iyi işi karalamak. Bakınız katliamcı sıfatlarına bizleri ortak kılmak için uzun yıllar üzerinde çalıştıkları algıyı pazarlarında satmaya çalışıyor Hristiyan Dünyası. Hakikat o ki Batılılar analitik okumalarla aydınlanmaya kavuşmuş olduklarına inansalar da, İslam söz konusu olduğunda konuya analitik değil, tamamen düşmanlık duygularıyla yaklaşıyorlar.

100 Yıl Savaşlarını, Güller Savaşlarını geçiyorum; Ortaçağ canavarlıklarını geçiyorum, Latin Amerika, Afrika katliamlarını geçiyorum, ama Cornell Üniversitesi'nde Milton Leitenberg'in (2006) yapmış olduğu “20. Yüzyıldaki Çatışma ve Savaşlarda Ölüm”  isimli çalışmasını geçmiyorum. Önce Hristiyanların sadece bu yüzyılda hangi barbarlıklara imza attıklarına bakalım:

“1914-1918 yılları arasında 13-15 milyon insan öldürüldü”, öldürenler Hristiyanlardı, ama “Müslümanlar islamist-chadist.”

“1918-1922 yılları arasındaki Rus iç savaşında 12,5 milyon insan öldürüldü”, öldürenler Hristiyanlardı, ama “Müslümanlar barbar.”

“1909-1916 yılları arasında Meksika iç savaşında 1 milyon insan öldürüldü”, öldürenler Hristiyanlardı, ama “Müslümanlar cani.”

“1936-1939 yılları arasındaki İspanya iç savaşında 600 bin insan katledildi”, katledenler bu Hristiyanlardı, ama “Müslümanlar katliam yapıyor.”

“1914 öncesi sömürge müdahalelerinde yaklaşık 1,5 milyon insanı öldürdüler”, katiller Hristiyanlar, ama “Müslümanlar Barbar.”

“1939-1945 yılları arasında 2. Dünya Savaşı'nda 65-75 milyon insan katledildi” katledenler Hristiyan oğlu Hristiyanlar, ama “Müslümanlar soykırım yapıyor.”

“1945'ten 2000 yılına kadar olan çatışma ve savaşlarda yaklaşık 41 milyon insanın öldüğü biliniyor.” Katiller % 98 Hristiyan, ama “Müslümanlar cani.” Afrika, Bosna, Afganistan, Irak'ı saymadım bile.

Hristiyanların yaptıkları katliamlarının son yüzyılı bu, ama halklarına “Müslümanlar katil” derler, onlar da inanıyorlar.

Allah adına savaş

Unutmayalım, Hristiyan Batı bu savaşlarda, “Allah adına savaş”, Kutsal Savaş”, “Papa'nın emri” gibi dini gerekçeler kullanarak savaşmışlar, boşuna değil.

Bu katliamlar yetmiyor, kurdukları el-Kaide'yi, DAIŞ'i en ağırından silahlandırıyorlar, sonra Cihadistler adını takıp algı ve katliamları eş zamanlı yürütüyorlar.

Tut ki DAIŞ -hâşâ- Müslümanlar tarafından kuruldu, tut ki Müslümanlar bu cinayetleri işliyor. Peki, bu silahlar İslam dünyasında mı üretiliyor?

Bu silahları bu canilere kim veriyor?

Bu gemiler nereden geliyor?

ABD bunu bilmez mi? İngiltere bunu bilmez mi? Fransa, Almanya bunu bilmez mi?

Neden müdahale etmiyorlar?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan üç yılı aşkın süredir, “DAIŞ ile etkili mücadele olmazsa bu cinayet şebekesini durdurmak mümkün değil.” dediği halde siz ey Hristiyan Dünya neden pasif kalıyorsunuz?

Kimse burada Hristiyan dünyayı masum gösteremez. Batı katliamlarla tanınır, Batı soykırımlarla bilinir, Batı toplu katliamlarla anılır.

Bakınız, yukarıda Milton Leitenberg'in verdiği rakamlara göre Hristiyanlar son yüz yılda gerçekleştirdikleri katliamlarla 142 milyon insanı öldürdü. 1900'lü yıllardaki bu katliamlara çoktan da çok ağır. Hristiyan dünyasının geçtiğimiz yüzyılda öldürdükleri insan sayısına baktığımızda insanlık dışı tablo şöyle:

Hristiyanlar yılda 1 milyon 400 bin insan öldürmüşler. Öldürdükleri insan sayısını yıllara böldüğümüzde bu korkunç tablo ortaya çıkıyor.

Bu Hristiyan dünya kana doymadığı için 2000'li yıllara da katliamla başladılar. Bu sefer sadece Müslüman kanını akıtma planını devreye soktular. Afganistan ve Irak'ta 4 milyon insanı öldürerek milenyuma HELLO diyenler yine bu Hristiyanlar. El an da ya kan dökerek ya da kan dökenlere destek vererek katliamlara devam ediyor bu Hristiyanlar.

Ama halkına kabul ettirdikleri algıları şu: Müslümanlar çok kan akıtıyor.

İddia ediyorum; Müslümanlar Mekke'deki ilk günlerinden bugüne kadar Hristiyanların bir savaşta öldürdükleri insan kadar insan öldürmediler.

İnanmıyorsanız buyurun Hristiyan dünyasından bir bilim adamının araştırmaları sonucunda ulaştığı yukarıdaki verilere bir daha bakın.