• 21.06.2017 00:00
  • (1785)

 100 puanlık uzmanlık sorusu ile yazımıza başlayalım:

Bilin bakalım 9 Mart'çı olarak nam salan ve Hasan Cemal'in de içinde yer aldığı cuntanın gençlere en çok attırdıkları slogan neydi?

Yok, bilemediniz!

Ama haklısınız,

“Ordu-Millet Elele”, “Bağımsız Türkiye” gibi buram buram sahtekârlık ve de darbe kokan sloganları vardı. Darbecilerin desteğiyle stratejik yerleri bombalama alanı seçerek emekli-darbeci subay İrfan Solmazer'in ifadesiyle “Denizlere mısır patlatır gibi bomba patlattırmışlardı.”

Türkiye de özgün bir solculuk olmadığı için Türkiye sol hareketi elebaşları kahir ekseriyetle ordu içindeki cuntanın yetiştirdiği elemanlardır. Sol'un 68 kuşağı, 78 kuşağı, 97 kuşağı darbecilerin yanında yer aldı. 2004-2007 ve nihayet FETÖ işgal teşebbüsüne kol-kanat geren de yine Türk solu oldu. Bugün yine istisnalar hariç Türkiye sol hareketi FETÖ darbesini sahipleniyor.

Olabilir, genlerine işlemiş darbe yanlısı olmak. Aslında darbe yanlılığından ziyade yerli olan, milli, olan, manevi değerleri ihtiva eden her ne varsa Türk solu onun karşısında oldu.

Olabilir, karşısında olsun, ama bu karşısında olmak FETÖ'nün yanında olmayı gerektirmezdi. Türk solu bunu kendisine yakıştırıyorsa bize de eleştirmek yakışır.

Evet, başlarken sorduğumuz soruya geri dönelim:

Hasan Cemalli 9 Mart cuntası gençlere en çok hangi sloganı attırıyordu?

Cevap: Faşizme karşı omuz omuza!

“Faşizm” Türk solunun yerli-milli-manevi değerleri ihtiva eden her fikre, söze, fiile yakıştırıp yapıştırdıkları bir yaftadır. Yoksa Batı menşeli idari-siyasi, sosyal ve ideolojik anlamdaki faşizm Türksolu tarafından taklit ediliyor.

Türksolu hep kamufle/ci oldu, söylemi ile de eylemi ile de hep maskeli yüzle sahne aldı. İdris Küçükömer'in sitemi bu solculuğaydı. Bugün de Türk solu FETÖ ile omuz omuza vererek Türkiye'yi terör örgütlerine destek vermekle suçluyor.

Faşizme karşı omuz omuza! diyen Türk solu daima faşizmi tankla, idamla uygulayan darbecilerle beraber oldu. Faşizme karşı omuz omuza! diyen Türk solu ABD hayranı, NATO hayranı, Esed hayranıdır.

Faşizme karşı omuz omuza! diyen Türk solunun ağır ağbilerinden Hasan Cemal'e kulak verelim ne dediğimi anlarsınız.

Fetullah Gülen'e darbe yaptıran güçler Kılıçdaroğlu Kemal'i yürüttüler. Yanına da ne kadar darbe heveslisi varsa yerleştirdiler. Bütün bunlar kaydırakçıbaşı Kemal'in yanında olur da 9 Mart cuntasının elemanı Hasan Cemal olmaz mı?

Hasan Cemal yürümeyi başaramamış olan Kemal ile yürüyüşünden bir enstantane anlatıyor, okuyalım:

 “…Yürüyoruz!
Bir kartonun üstünde tükenmez kalemle yazılmış sloganlar:

Yaşasın barış! Yaşasın halkların kardeşliği!” Burada dur!

“Yaşasın barış” diyenler bu milletin çocukları ölsün diye dağa tırmandılar, NATO'ya yalvardılar,  FETÖ'ye sahip çıktılar. Nasıl yaşayacak barış? Halkların kardeşliği nasıl sağlanacak? Dedim ya, Türksolu hep sahtekâr davranmayı esas almıştır. Bakın Hasan Cemal bu sahtekârlığı nasıl fotoğraflandırıyor:

Bu pankartı taşıyan küçük grubun sesi yükseliyor:

Faşizme karşı omuz omuza!” 1968'den beri solun en sahte, en yalan, en adi sloganı budur. Hiçbir zaman faşizme karşı olmayanlar kalkmış 2017'de yine “Faşizme karşı omuz omuza” sakızını çiğniyor.

Tabi, Hasan Cemal'i Hasan Cemal eyleyen sözler en başta söylenmişti:

“Siyah uzun saçlı bir kadın, kıvrak bir sıçrayışla, Kılıçdaroğlu'nun yanağına kıpkırmızı rujlu dudaklarıyla koca bir öpücük konduruyor…” Tabi, bu ruj olmasa “koca öpücüğün” bir anlamı olmazdı. Hemi de kırmızı ruj.

Hasan Cemal bir zamanlar darbe yanlısı olduğundan dolayı nedamet duyduğunu söylemişti. Meğersem yeni darbelere destek olmak için o kitapla gizlenmişti. Bugün yine Cemal darbe yanlılarının, ülkeye ve millete ihanet edenlerin yanında duruyor.

“Siyah uzun saçlı bir kadın, kıvrak bir sıçrayışla, Kılıçdaroğlu'nun yanağına kıpkırmızı rujlu dudaklarıyla koca bir öpücük konduruyor…”

Sonra hep beraber FETÖ'den yargılananlara destek maksadıyla “Faşizme karşı omuz omuza!” olup millete ve devlete operasyon çekenlerin yargıya hesap vermelerine karşı çıkıyor.

Kılıçdaroğlu, “darbe olursa tanklara ilk çıkan ben olurum” demişti, ne oldu? Tankçılarla anlaşıp sıvıştı. Şimdi de FETÖ ile beraber ülkesine, vatanına, milletine, devletine saldırıyor. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden devletine, milletine, vatanına saldıranlarla aynı safta yer aldı.

Hasan Cemal de onun yanında “Faşizme karşı omuz omuza!” diyerek FETÖ ve NATO saflarında.

______________________

Mübarek Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramınızın cümle âlemin hayır, huzur ve selametine vesile olmasını temenni ediyorum. Ve;

Çok önemli bir gelişme olmadığı sürece yaklaşık bir ay sizlerden ayrı kalacağım. Biraz dinlenmeye ihtiyacım var, okumam gereken kitap ve makaleler var. İnşaallah Temmuz sonu, Ağustos başında huzurunuzda olacağım. Dualarınızı beklerim.

Allah'a emanet olunuz.