CEMAAT BUNLARI FAZLASIYLA HAK ETTİ!

Cemaate niçin bu kadar amansız ve izansız düşmanlık yapılıyor?

Cemaat bu zulmü ne yaptı da hak etti?

Bu soruların cevabı çok açık!

Eğer cemaat ülkemizin ve milletimizin yüzünü güldüren onur kaynağı olan eğitim faaliyetlerini yapmamış olsaydı, milletin çocuklarını sokaktan kurtarmasaydı, üniversite okutmasaydı, uyuşturucu, terör ve fuhşa düşmekten kurtarıp korumasaydı, meslek ve iş sahibi yapmasaydı, yurt dışında ülkemizi en güzel biçimde teslim etmeseydi başına bunlar gelmeyecekti!

Peki, ne yapsaydı bunları yaşamayacaktı?

Cemaat, Pkk gibi terör örgütü kursaydı, gençlerin eline kalem kitap değil silah verseydi, gençleri dağa çıkartıp devlete millete düşman etseydi, askerimizi, polisimizi kurşunlatsaydı şimdi baş üstünde tutulacak, yaptıklarına ve söylediklerine hiç ses çıkartılmayacak, ortak hareket edilecekti.

Cemaat siyasi bir parti ya da ideolojik bir grup olsaydı, devletten yardım alarak halkı birbirine karşı kışkırtsaydı, ülkede kardeş kavgası başlatsa kan dökülmesine zemin hazırlasaydı takdir edilecekti!.

Cemaat dershaneler ve okullar zinciri açmak yerine kumarhaneler, pavyonlar zinciri açsaydı, meyhaneler, birahaneler ve kerhaneler zinciri açsaydı hiç ilişilmeyecek hatta ekonomiye katkısından dolayı ödül verilecekti.

Cemaat Müslümanları zikirle uyutan, hafızlıkla avutan bir tarikat olsaydı kurtarıcı ilan edilecekti!

Hizmet hareketi, milletin çocuklarını güvenle,  gönül huzuruyla teslim ettiği, yurtlar, evler, kreşler, dershaneler ve üniversiteler açmasaydı bu zulmü, bu düşmanlığı yaşamayacaktı.

Türk okulları açmak ve Türkçe olimpiyatları düzenlemek yerine o ülkelerde güzellik yarışmaları düzenleyip yarışmaları kazanan kızcağızları güç sahiplerine yem ve hediye olarak sunsalardı yine baş üstünde taşınacaklardı!

Hizmete gönül vermiş insanlar yolsuzluklara müdahale etmek, dur demek yerine o büyük hırsızlık ve yolsuzluk pastasından pay alsalardı, göz yumup ortak olsalardı bu zulümleri  asla yaşamayacaklardı!.

  • Abone ol