• 24.12.2017 00:00
  • (1262)

 ABD ve İsrail’in Kudüs’ün tarihi statüsünü değiştirme girişimi, Türkiye’nin öncülüğünü yaptığı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki oylamada durduruldu. Bu gelişme, ABD ve İsrail’in bundan sonra bölgedeki oyun planını bozduğu gibi, İslam dünyasının da kırılan özgüvenini tazeledi.

BM Genel Kurulu’ndaki oylama tarihi önemde bir zafer niteliği taşıyor. Bunu yakın gelecekte daha iyi anlayacağız. Bu kararla ABD ve İsrail’in bölgedeki dizginsiz zorbalığına “dur” denildi.

İslam dünyasını yıllardır sinsi sinsi içeriden parçalayan, Müslümanların birbirini kırmasını sağlayan, yönettiği terör örgütleriyle İslam’ın tarihi ve kültürel değerlerini bitirmeye çalışan İsrail’in kadim hayalleri boşa çıktı. Onlarca yıldır altan alta yürüttükleri, önemli mesafe katetmeyi de başardıkları “Büyük İsrail” planı büyük bir darbe aldı.

ABD ve İsrail’den gelen umursamaz açıklamalara bakmayın, şu an büyük bir şok içindeler. Tarihi sonuçları olan bu kararın yarattığı ağır yenilgiyi yansıtmamaya çalışıyorlar.

Trump’ın başkanlığına mal olacak bu yenilgi, ABD’nin dünya egemenliğinin sona erdiği bir milat olarak tarihe geçecek; İsrail’in de mevcut sınırları içinde küçük bir devlet olarak kalacağını teyit etmesi bakımından son derece önemli ve değerlidir.

İsrail’in kuruluşu Osmanlı’nın yıkılmasıyla sıkı sıkıya bağlıydı. Türkiye’nin yıkılması da “Büyük İsrail” ya da “İkinci İsrail” planlarıyla bire bir ilişkilidir.

Türkiye üzerindeki baskıların, ülke olarak yaşadığımız sıkıntıların arkasında bu hesaplar, bu planlar bulunmakta. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türkiye, küresel Siyonist çetenin Ortadoğu’daki oyunlarını bir bir bozarak tarihsel bir eşiği aşmış, ülkemizi bölme, devletimizi yıkma planlarına büyük bir darbe vurmuştur.

Artık herkes kabul etmeli ki “güçlü Türkiye” Batı’da Osmanlı etkisi yaratıyor. Bu nedenle Batı sistemi, özelde ABD, Türkiye’yi zayıflatmak için her yolu deneyecektir. ABD ve İsrail, bu ağır yenilginin sorumlusu olarak gördüğü Türkiye’den intikam almak için fırsat kollayacaktır. Yeni terör dalgasına dikkat!