• 17.12.2017 00:00
  • (1789)

 Fetullahçılar, 'de ağırlıklı olarak dindar insanları kafalamak için dizayn edildiklerinden Müslüman maskesini seçtiler.

Geçici de olsa, iyi niyetli pek çok dindarın da şekille, badem bıyıkla, türbanla gözünü boyadılar.
Liberallerle, solcularla ve yurt dışıyla kurdukları iletişimde ise tamamen farklı, seküler bir terminoloji kullandılar.
Ancak, çoğunlukla pragmatizmin argümanlarıyla açıklanan bu "ikiyüzlülüğün" FETÖ'cüler içinadeta bir "dine" dönüştüğünü görüyoruz.
Çetenin elemanlarından Emre Uslu'nun, Fetullahçı polis 'ın  ile çalıştığının belgeleriyle ortaya çıktığı saatlerde yazdıkları bu konuda iyi bir örnek.
"Vatanınızı satın diye söylemiyorum ama mahşerde 'kulum niye vatanını sattın?' diye soru yok. Çünkü sorular Kuran'dan çıkacak ve KURAN'DA 'VATAN SATMAK' diye bir kavram yok." 
"İmanın ŞARTLARI BELLİ KIZIM. 1-Allah'a iman 2- Meleklere iman 3- Kitaplara iman 4- Peygamberlere iman 5- Ahiret hayatına iman 6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine iman. Hangisine giriyor vatan sevgisi bunlardan?" 
Evet, bu kulaklar insanların inançlarını istismar eden sapkınlardan ne inciler duydu... Ancak hiçbirinin, Amerikan ajanlığını vicdani bir görev olarak tavsiye edecek kadar gözü dönmemişti.
Vay arkadaş.

***

HAYIRLI EVLAT!

Dün videosuna sosyal medyadaki @Malikejder47 isimli hesapta rastladım. 17-25 Aralık hukuk darbesi girişiminin hemen arkasından oğlu tutuklanan bir kadın konuşuyor:
"Çocuğum fen lisesini değil de polis akademisini seçti ki bu vatan bu millet için hizmetedeceğim diye. Ben çocuğumu diskotik barlarda ve içki şişelerin başında büyütmedim elhamdülillah. Ben çocuğumu Fetih Marşlarıyla büyüttüm. Onun için vatanına ihanet etmez inşallah. Oğlumun adı altın harflerle tarihe geçecek elhamdülillah!" 
Tahmin eden kim bu adı tarihe altın harflerle geçecek vatansever babayiğit?
Kim olacak! Ülkesinden kaçıp ABD'ye sığınan ardından, FBI'a 50 bin dolar, ev kirası, cep harçlığı ve çalışma izni karşılığında ajanlık yapan... Vatanı aleyhine tanıklık yapmaya çıkartıldığı mahkemede de, ihtiyaç duyduğu gücü "Atatürk'ün gençliğe hitabesinden aldığını" söyleyen eski polis Hüseyin Korkmaz!
Aranızda "kargaya yavrusu şahan görünürmüş" diyenler olabilir. Ama böylesi de evlat olsa sevilemez be.

***

NASIL SÖYLENİR Kİ...

Eski başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ın 38 yaşındaki oğlu Yavuz Yılmaz dün sabah Beykoz'daki evinde silahla vurulmuş halde bulundu. İntihar iddiaları gündemde...
Haberin ajanslara düştüğü saatte Mesut Bey'in ve eşi Berna Hanım'ın uçakta oldukları, gelişmelerden haberdar olmadıkları belirtiliyor. Hatta Yılmaz çifti acı haberi aniden almasın diye uçaktaki internet kapattırılmış!
Allah Yılmaz'lara ve yakınlarına sabır versin.