Ahmet  Nesin
Ahmet Nesin

Gazete: Artı Gerçek

Sen de bir teslim olsan ya Erdoğan!..

  • 27.01.2020 00:00

 Biz Bingöl, Van, Simav, Düzce, Sakarya, Bolu depremini yaşadık. Ama bu millet bütün bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi. Erzincan’da da ne tür depremler yaşadığımızı biliyorsunuz. Hakkında surenin de bulunduğu deprem olaylarında teslimiyetin en güzellerini verdik, veriyoruz. Yine bir imtihandayız. Diyanet İşleri Başkanımız kıyamet alameti olduğunu aktardı. Bunu böylece yaşadık, ama bu kardeşlerimiz inanıyorum ki, Rabbim’in cennet müjdesine kavuşanlardan. Sabi zaten günahsız, anne keza öyle. Biz devlet, millet olarak elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Çalışmalarımız devam edecek. Bu enkazları kaldırarak gerek köylerde, gerek mahallelerdeki yerlerde TOKİ olarak adımlarımızı atarak yapılması gerekenleri yapıp kimseyi aç, açık bırakmayacağız.” dedi Erdoğan hemen Elazığ depreminden sonra.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Bedri Gencer “Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” dedi depremden hemen sonra.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı” dedi deprem hâlâ artçılarıyla devam ederken.

Istanbul’a yapmak istediği kanal projesini bileşik kaplarla anlatıp Marmara ve Karadeniz’in az tuzlu ve çok tuzlu suların bileşkesinden orta tuzlu su çıkacağını bekleyen bir cumhurbaşkanından deprem olaylarında ne güzel teslim olduğumuzu, yani öldüğümüzü söylemesinden daha doğal ne olabilir ki! Yada üniversite hocası veya bilmemne bakanı, sizin bu açıklamalarınız neden artık en cahili bile şaşırtıyor.

3-4 katlı bina yerde 10 santimlik bir duruma gelmiş, bu binaya kim izin vermiş, uyarmışlar ama tedbir alınmamış ve sizin anlattıklarınıza bak, konuştuklarınıza bak. Bu yazı bile fazla size, bu kadar, tek kelimeyle anlatacağım: İĞRENİYORUM sizden…

Madem sure de var, büyüğümsünüz, önden buyurun, hadi bir güzel teslim olun da gelin, çünkü sadece ben değil, artık kalabalık olarak İĞRENİYORUZ sizden…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.