Ahmet  Nesin
Ahmet Nesin

Gazete: Artı Gerçek

Darbeyi bilen Erdoğan tatilde, komutanlar düğündeydi!..

  • 4.02.2020 00:00

 TV programlarında hergün Ekrem İmamoğlu’nun depreme rağmen tatile gittiği en az 1,5 saat olmak üzere tartışılıyor. Nasıl bayıla bayıla tartışıyorlar, keyif alıyorlar, anlatamam. İmamoğlu “Ben buyum” dedikçe, onlar da hakları varmış gibi “Bu olamazsın, izin vermiyoruz” diyorlar. Oysa Türkiye’de tartışılması gereken bir tatil sorunu var ama o İmamoğlu’nun çok önceden planlayıp da gittiği kayak tatili değil, haberi olmasına karşın 15 Temmuz gecesi darbe girişimini önceden durdurmayan, o sırada tatilde olan başganımsı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumudur.

Kaç kez yayınladım, görmeyenler için bir daha yayınlıyorum, işte Erdoğan’ın 15 Temmuz’dan haberinin olduğunun kanıtı ve belgesi:

“Gerek Eray Bey’in gerekse benim hazırladığım tüm bilgi ve belgeler Sayın Cumhurbaşkanımıza 11 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Topkapı Sarayı’nda Eray Bey tarafından arz edilmiştir.” İfadeyi alanlar Tem Şb. polisleri, yani Terörle Mücadele Şube, yani duyum filan değil, görüşme yapılmış ve Erdoğan’ın darbe olacağından haberi var.

Peki buna karşın Erdoğan nerede, nerede olacak, ma aile Marmaris’te tatildeler, eğleniyorlar, keyif çatıyorlar. İnsan kendisinin öldürüleceğini bile bile tatil yapar mı, yapmaz, yapıyorsa kafasında bir sorun vardır, öyle birisini psikologlar muayene eder ve büyük olasılıkla “Cumhurbaşkanlığına devam edemez” raporu verirler.

Yada ikici bir şık vardır, kimse haberinin olduğunu anlamasın diye tatil ayaklarına yatarsınız ve karşı darbenizi nasıl yapacağınızın, kimlerin, kaç kişinin ve nasıl ölmesi gerektiğinin hesaplarını yaparsınız. Eğer bu belgeye karşın inkâr ediyorsanız ve darbe haberini saat 20.00 ve 22.00 arası enişteden öğreniyorsanız, darbeyi bastırdıktan sonra darbeyi öğlen ve akşamüstü haber alan MİT müsteşarı Hakan Fidan’ı ve genelkurmay başkanı Hulusi Akar’ı görevden alırsınız.

Sadece tatilde olan Erdoğan mı 15 Temmuz gecesinin sorunu, bakın kimler daha nerede ve ne yapıyorlar:

  • Hava kuvvetleri komutanı Abidin Ünal Moda Deniz Kulübü’nde korgeneral Mehmet Şanver’in kızının düğününde.
  • Hava kuvvetlerinin 63 generalinin 36’sı Moda Deniz Kulübü’nde düğünde.
  • Kız tarafının şahidi olması beklenen eski hava kuvvetleri komutanı Akın Öztürk düğünde değil.
  • Deniz kuvvetleri komutanı Bülent Bostanoğlu Yeşilköy Çınar Otel’de düğünde ve darbeyi 22.23’de öğreniyor.
  • Özel kuvvetler komutanı Zekai Aksakallı Gazi Orduevi’nde düğünde.
  • Jandarma genel komutanı Galip Mendi Gazi Orduevi’nde düğünde.

Başkalarını saymama gerek var mı acaba, saydığım bütün komutanların darbe öncesi ve sonrası yaptıklarına baktığımızda, dediklerine kulak kabarttığımızda, hepsinin darbe girişiminden haberi olduğu ortaya çıkıyor, bunun inkâr edilecek hiçbir yanı yok artık. İşte bu ülkede içişleri bakanı Süleyman Soylu “Erdoğan’ın ülkesinde” diye bir açıklama yapabiliyor, hiç utanmadan, hiç sıkılmadan. Belki de haklıdır, ben demokrat Türkiye’ye dönmek istiyorum, Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olduğu Erdoğan’ın ülkesine değil.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.