• 15.04.2017 00:00
  • (3485)

 Yunanistan, Ege'de 18 ada ve 1 kayalığımızı işgal etti. Baktı, Türkiye'den ses seda çıkaran yok!.. Bu adaların hepsini ağır bir şekilde silahlandırdı. Kiliseler inşa etti, İstanbul'daki Fener Rum Patrikhanesi'nden papazlar atattı. Meydan o kadar boştu ki!.. Uluslararası anlaşmalara göre kendisine gayriaskeri statüde olması şartıyla bırakılan tüm adalara da ağır askeri yığınaklar yaptı. Yetti mi? Yetmedi!.. Ege'de işgal altında tuttuğu tüm adalarımızda askeri seferberlik tatbikatları yaptı. Sivilleri de silahlandırdı. Türkiye'ye açıktan küstahça meydan okudu, tehditler savurdu. Cumhurbaşkanları başta olmak üzere askeri yetkililerle sık sık adalarımıza çıkarak Türk milleti ile alay ettiler...

AKP iktidarının (eski) Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Yunan Başbakan'a tüm yaptıklarından dolayı adeta ödüllendirircesine İzmir'de çalışma ofisi açtı. Toprak verdiğimiz yetmiyormuş gibi Ege'de uçamaz, denizde gemilerimizi yüzdüremez hale geldik!..

AKP iktidarının şımarttığı, yol verdiği Yunanistan son küstah hamlesini, gövde gösterisini 11 Nisan Salı günü yaptı. Türkiye iç siyasi kavgaları ile boğuşurken işgal ettiği İzmir'in Koyun Adası'na ASDEN Adalar Yüksek Askeri Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos'u gönderdi. İşgalci Yunan askerleri adanın en uç bölgesine  giderek Yunan bayrağını diktiler. Güya hatıra fotoğrafı çektirdiler... "İzmir'e geliyoruz" mesajı verdikleri bu nokta İzmir Karaburun'a tam 3,5 mil mesafede.

İşte bu, İzmir'den çıplak gözle bakılınca dahi görülebilen küstahlığın fotoğraflı belgesi;

İşte bu da harita ile anlatımlı belge;

İzmir'e dönüp poz verdikleri tehdit mesajlarını içeren fotoğrafları Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden tüm dünyaya ilan ettiler.Korgeneral Manolakos, İzmir Koyun Adası'nda, işgalci Yunan askerleri ile birlikte Yunan bayrağının altında poz vererek egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.

İzmir/Koyun Adası'na, Yunan askerleri ile birlikte top ve uçaksavar gibi ağır silahlar yerleştirildi. Silah ve mühimmat yığınağı yapılan Koyun Adası, Türkiye'ye yönelik olarak yapılacak askeri harekât için ileri karakol haline dönüştürüldü. Korgeneral Manolakos, İzmir Koyun Adası'ndaki Yunan askerlerinin harekâta hazırlık seviyelerinin ve morallerinin mükemmel seviyede olduğunu belirterek Türkiye'ye meydan okudu. Bu sözlerin, Türkiye'ye karşı bir savaş tehdidi olduğunu okumak için illa asker olmak gerekmiyor!..

Korgeneral Manolakos, er yemekhanesinde işgalci Yunan askerlerinin Paskalya Bayramını kutladı. Paskalya kutlamasının yapıldığı er yemekhanesinin duvarına asılan Yunan bayrağı da dikkat çekti.

Yunanistan işgal ettiği İzmir Koyun adamızda 2005-2006'da tam 8 kilise inşa etti.Vatan toprakları çan sesleri ile inim inim inliyor.

Ege'de Yunan işgalini yıllardır belgeleriyle ortaya çıkaran Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, kapsamlı bir dosya hazırladı TBMM'ye başvurdu. Yalım, Ege'deki 18 adamız ve 1 kayalığımızın işgal edilmesinden dolayı sorumlu tüm siyasiler hakkında  "vatana ihanetten" işlem yapılması istedi. Hâlâ "eyy Yunanistan..." diyene bile rastlayamadık!.. O dosyaya duyarsız kalanlar bakalım Yunanistan'ın 11 Nisan Salı günü gerçekleştirdiği son küstahlığa bir şey diyebilecekler mi?.. "İzmir'e 3,5 mil kaldı" diyorlar!.. Daha ne desinler?..

Ümit Yalım, "Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, ısrarla ve inatla, Ege Denizi'nde Sevr Antlaşması'nı uyguluyor" diyor. Yalım'ın, son Yunan küstahlığına tepkisi şöyle;

"Binali Yıldırım'ın ancak pasaportla giriş, çıkış yapabildiği İzmir Koyun Adası yolgeçen hanına döndü. Yunanlı bakan, general ve amiraller hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası'na pasaportsuz olarak giriş, çıkış yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı İzmir Koyun Adası'na gelmişti. Şimdi de Yunan ASDEN Adalar Yüksek Askeri Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir Koyun Adası'na geldi ve adayı ziyaret etti.

 Milletimize tek bayrak, tek millet diye yalan söyleyen Binali Yıldırım, kendi seçim bölgesindeki İzmir Koyun Adası'na, Türk bayrağını gizleyerek ve teknesine Yunan bayrağı çekerek, pasaportla girebilmişti.

Yunan ASDEN Komutanı Korgeneral Nikolaos Manolakos, Türkiye'ye meydan okurken, Türk topraklarında egemenlik ve bayrak gösterisi yaparken, Başkomutan olduğunu iddia eden Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın sesi soluğu çıkmadı. Yunanistan'a müzik notası bile verilmedi. Yunan askerleri Türk topraklarına serbestçe giriş çıkış yaparken, Binali Yıldırım Türk topraklarına pasaportla giriyor. Avrupa'ya vizesiz gireceğimizi iddia edenler kendi topraklarımıza pasaportla giriyor."

Kaynak: Yunan, İzmir'e üç buçuk mil yaklaştı!.. - Ahmet TAKAN