• 12.10.2018 00:00
  • (1501)

 Gerçekten yeni Türkiye!..

Yapımında emeği geçen ve katkıda bulunan herkese en derinden teşekkür etmek lazım!..

Suud'un adamları elini kolunu sallaya sallaya geliyor, topraklarımızda dünyaca ünlü bir gazeteciyi öldürüyor. Su böreği dilimler gibi adamcağızı kesip kutulara koyup kaçırıyorlar. Katiller, geldikleri gibi ellerini kollarını sallayıp ülkelerine dönüyor. Üstelik bunu adeta gözümüzün içine sokarak yapıyorlar. Sonra da "gelin Konsolosluğumuz arayın" diye dalgalarını da geçiyorlar. Dünyaya rezil oluyoruz. Topraklarımızda her ülkeden ajan provokatör cirit atıyor. Terör örgütleri kamp yapıyor. Topraklarımız işgal ediliyor. Yabancı ülkeler, bizim topraklarımızda askeri tatbikatlar yapıp milletimize, devletimize galiz hakaretler savuruyor. Çıkaramadığımız petrolümüzü, kendi kara sularımızdan el alem ortaklık kurup gözümüzün önünde çalıp satıyor...

Ayıptır söylemesi...Yüzde 10'luk olduk!.. Acı ama gerçek...

YENİÇAĞ'ın sütunlarından avaz avaz kaç kez bağırdım; Taşoz adamızın kara sularında Yunanistan petrolümüzü çıkarıyor. Çalarak çıkardığı petrolümüzden kendi hazinesini dolduruyor diye. Çıt çıkmadı çıt!.. Ne iktidardan ne de muhalefetten...

Gaflet ve dalalet içindekilere karşı yılmadan mücadele edeceğiz. İşte bir Yunan küstahlığı daha;

Mülkiyeti Türkiye'de olan ve gayriaskeri statüdeki Taşoz Adası'nda 14 Mart 2017'de seferberlik tatbikatı yapan Yunanistan 06 Ekim 2018'de de atışlı arazi tatbikatı yaptı. Türk Adası Taşoz'da, PARMENION-2018 Müşterek Tatbikatıçerçevesinde icra edilenAGRYPNOS FROUROS Atışlı Arazi Tatbikatı'na, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis de katıldı. Tatbikatla ilgili haber ve resimler Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmî internet sitesinde yayımlandı. Korgeneral Stefanis'in seyir çadırından izlediği tatbikatta gerçek mermiler ve sis bombaları kullanıldı.

1-20181011174106.jpg

Tatbikatta 12,7 mm.lik uçaksavar silahları, uçaksavar taretleri ve MG3 makinalı tüfekleri de kullanıldı.

2-20181011174116.jpg

Tatbikata Yunan SAT Komandoları ile Taşoz Adası'nda yaşayan Yunan vatandaşlarından teşkil edilen milis kuvvetlerinin de katılması dikkat çekti.

3-666.jpg

Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, "Yunanistan, altı büyük devlet kararı ile Lozan Antlaşması'nı açık bir şekilde ihlal ediyor" dedi. Yunanistan ve İsrail'in, Taşoz Adası Türk kara sularındaki petrolümüzü çalmaya devam ettiğine dikkat çeken Yalım, "Günde 3 bin 823 varil petrolümüz çalınıyor. Erdoğan ve AKP Hükümetleri, Taşoz Adası bölgesinde bulunan 111 milyon varil petrol rezervini Yunanistan ve İsrail'e alenen teslim etti" diye konuştu. Ümit Yalım, R. Erdoğan ve damat Berat Albayrak'a bir kez daha sordu;

"Yunan-İsrail ortaklığı Energean Şirketi'ne, Türk kara sularında petrol arama ve Türk petrolünü çalma ruhsatını, yani hırsızlık ruhsatını kim verdi?

Türk petrolünü çalan Energean Şirketi'nden komisyon ve/veya bağış adı altında ücret alan AKP'li var mı?"

"Bir kez daha hatırlatalım!.. Kuzey Ege adaları Türkiye Cumhuriyeti'ne aittir" diye haykıran Yalım, şöyle konuştu;

"İkinci Balkan Savaşı'ndan sonra Londra'da düzenlenen Süfera Konferansı'nda büyük devletlerin Londra Büyükelçileri, Ege adaları konusunda karar vermek üzere toplandılar. Süfera Konferansı'nda temsil edilen altı büyük devlet (Almanya, Avusturya-Macaristan, İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya), Ege adaları konusundaki ortak kararlarını, 13 Şubat 1914'te Yunanistan'a ve 14 Şubat 1914'te de Türkiye'ye birer nota ile bildirdiler.

Karara göre, Gökçeada, Bozcaada ve Meis Adası Türkiye'ye iade edildi, Yunan işgalindeki diğer Ege adaları ise silahlandırılmamak ve askerî amaçlarla kullanmamak şartıyla Yunanistan'a verildi.Yunanistan'a, adaların egemenliği değil, sadece kullanma hakkı yani zilyetlik (possession) hakkı verildi. Taşoz, Semadirek, Limni, Bozbaba, Midilli, İpsara, Sakız, Sisam ve Ahikerya adalarının mülkiyeti Türkiye'ye aittir. Anılan 9 ada, Türkiye Cumhuriyeti'nin hükümranlığında olan adalardır."

Kaynak Yeniçağ: Sadece Suud mu meydan okuyor?.. - Ahmet TAKAN