• 14.10.2018 00:00
  • (1378)

 Güzel İzmir... Şirin İzmir... Kahraman İzmir...

Sonunda bu zulmü de yaşadı!...

Casus, PKK, FETÖ iş birlikçisi Papaz Brunson, İzmir'e "gavur İzmir" diyenlerin marifetiyle serbest bırakıldı...

Aslında Perşembe'nin gelişi belliydi. ADSIZ'ı takip edenler taa en başından beri şahidimdir. Karara şaşırdım desem yalan olur. Dün, İzmir'de görülen duruşmanın safahatı da tam bir tiyatroydu. FETÖ ve PKK terör örgütleriyle irtibatından dolayı 35 yıl hapis cezası istemiyle 2 yıldır tutuklu bulunan ve son 2,5 ayı ev hapsiyle geçiren Papaz Brunson duruşmasında önce iddianın temeli tanıklar geri vites yaptı!.."Ben öyle demedim", "beni yanlış anlamışsınız" dediler. Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar misali!.. Son sürat ilerledi duruşma; savcı soruşturmayı genişletmek istemedi, esas hakkında mütalaasını sunarken 5 ile 10 yıl arasında bir ceza istedi. Savunmanın tanıklarının bile dinlenmesine lüzum görülmedi. Ara karar beklenirken esas hakkında karar verilme sürecine gidildi ışın hızıyla!.. Papaz efendi "Masumum. Türkiye'yi çok seviyorum. Beraatımı istiyorum" dedi. İkna olduk masum olduğuna!.. En alt sınırdan verildi ceza ve papaz kaçtı!..

Devletin elinde tüm belgeler vardı aslında. Türkiye'de ne haltlar karıştırdığı belgelerle ortadaydı. Duruşmanın başladığı saatlerde durum değerlendirmesini aldığım çok deneyimli ve ünlü eski bir DGM savcısı, "Tahliye olacak. Bu duruşmada karar çıkacak, bütün tedbirler kalkacak, yurt dışı yasağı konmayacak. Cezayı da düşük verecekler" demişti. Haklı çıktı!..

 "Sizde de bir papaz (Fethullah Gülen) var, bizde de. 'Ver papazı, al diğer papazı' dedim. Hemen, 'karıştırma orayı' diyorlar. Yok öyle şey."

R. Erdoğan diyordu bir zamanlar bunları..

Bakalım şimdi nasıl bir kılıf bulunacak. Ahali nasıl bir algı operasyonu ile kandırılıp, uyutulmaya devam edilecek?..

 Erdoğan'ın sözde efelenmelerinin ardından ABD, Brunson'ın serbest bırakılmamasından "sorumlu" oldukları gerekçesiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yaptırım uygulamıştı. ABD Hazine Bakanlığı Gül ve Soylu'nun malvarlıklarını dondurmuştu.

Papaz'ı verdik, bari Süleyman Soylu ile Abdülhamit Gül mallarını kurtarabilseler!..

Kafamda derin bir soru var?.. PKK ve FETÖ hamisi bu terör örgütlerine destekten ve bu yönde Türkiye'deki faaliyetlerinden vazgeçer mi?.. Brunson'un Papaz olduğuna hiç inanmadım. ABD'nin Türkiye'yi parçalamak için devreye koyduğu yüz yıllık projesinden vaz geçeceğine de en ufak bir ihtimal vermiyorum. Tedbirlerini çoktan almışlarıdır. Bu sefer daha ihtiyatlı hareket etmişleridir. Brunson'un yerine 1 değil 10 "papaz" görevlendirmişlerdir. Yeni casus Brunsonlar da çoktaan gelip İzmir ve civarlarında görevlerine başlamışlardır. Mehmetçiğin kafasına çuval geçirildiğinde ABD'ye nota verilmesini bekleyen çevrelere "ne notası. Müzik notası mı" diyenlerin sayesinde!..

Daha da acısı var;

Türkiye Cumhuriyeti devleti son bir hafta içinde üst üste 2 kez façasına derin çizik yarası aldı. Türk topraklarında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı testere ile kesip yok ettiler. Kurtuluş Savaşımızın sembolü İzmir'de  PKK, FETÖ iş birlikçisi ABD ajanı Brunson'u zorla serbest bıraktırarak diz çöktürdüler.

İzmir'in dağlarında çiçekler açmadı!..

İzmir'e ABD bayrağı çektiler...

Gazi Mustafa Kemal Paşa...

Kaynak Yeniçağ: İzmir'e ABD bayrağı çekildi!.. - Ahmet TAKAN