• 18.03.2019 00:00
  • (1806)

 Seçim gününe çeyrek kaldı... Her gün yeni bir şantaj, yeni bir iftira, kürekler dolusu atılan çamur!.. Önceki akşam, Ankara'ya yarım saat yağmur yağdı. Caddeler, sokaklar, adeta göle dönüştü. Çamur deryası oldu yine başkent... 25 yıldır Ankara'yı başarı ile yönettiklerini iddia edenlerin hiç yüzü kızarmadı. Utanmadılar... Belki de yanlış biliyoruz, CeHaPe yönetiyordur 25 yıldır Ankara'yı...

Çamura sıvanan Ankara'da demokratik yollardan yarışan ve sadece başkentte değil tüm Türkiye'de gülümseme yaratan bir aday -Mansur Yavaş- hakkında dün yeni iddialar ortaya atıldı. Bu sefer rahmetli bir iş adamı kullanıldı. Adamcağız, herhalde mezarından kalkıp "bunlar yalan" diye bağıracak  değil ya!.. "Ee, Mansur Yavaş cevap versin. Ağzını bağlayan mı var?"... Adam konuşuyor da nereye?.. Duvara... Atıyorlar tüm çamurları havuz medyası üzerinden... Eli kürekli b...çular, konuşurken kesintisiz canlı yayınlar, sayfalar dolusu haberler... Mansur Yavaş, belgelerle iddialara cevap verirken alayı kör, topal, şaşı, lal oluyor!..

İnsanım diyeni kusturacak hale getirdi bu şantaj, kumpas siyaseti... Üstelik FETÖ'lü günleri de aratmıyorlar!.. Tıpkısının aynısı tezgahlar... Kopyala yapıştır,sözde belgeler... Boynuz kulağı geçmiş gibi... Ringde dövüşen 2 boksör var. Birinin  kollarını iki yanına sıkı sıkıya bağlamışlar. Ringin ortasına koymuşlar. Rakibi habire vuruyor. Tekme, tokat, bel altı... O yorulunca antrenörü ve yardımcıları devreye giriyor. İkişer yumruk birer uçan tekme de da onlar sallıyor. Boks maçını yöneten hakem ise pişmiş kelle gibi seyrediyor olup bitenleri. Masa hakemleri yerinde yok. Onlarında bir kısmı göreve yeni geldiklerinden ne olur ne olmaz bir daha görev vermezler diye diğer kısmı da görev süremiz yeni uzatıldı kazaya uğramayalım diye külliyen çay içmeye gitmişler. Canlı yayınla maçı ekranlardan millete anlatan spiker ise ayrı bir alem; eli kolu bağlı dayak yiyen boksörü dövenlerin mağduriyetinden, centilmen sporculuğundan bahsederken, rakibinin ne kadar ahlaksız, gaddar olduğunu kural dışı dövüştüğünü söylüyor...

Maç çığrından iyice çıktı!..

Tribünlerdeki seyirciye ne kadarı ulaşabilir bilemem. CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkındaki  iddialarla ilgili-sesi kıstırıldığı için- dün yazılı bir basın açıklaması yaptı. O açıklama da bazı satırlar çok dikkatimi çekti;

"Buradan uyarıyorum: Yeni ayak oyunları ve entrikalarla seçime ve Ankaralıların hür iradesine müdahale hazırlıkları söz konusudur.

Her türlü yalan, iftira ve komploya rağmen, anketlere yansıdığı biçimde, aradaki farkın artık kapatılamayacak boyutlara ulaşmış olması, rakibimizi yeni arayışlara itmiştir. Şahsımızı önce radikal örgütlerle, ardından PKK'yla ilişkilendirmeye ve seçmeni yönlendirmeye yönelik provokasyonlar tutmayınca, defalarca hüküm giymiş bir suç makinesinin iftiralarını sığınmışlardı. O komplodan da sonuç alınamayıp, anketlerdeki büyük farkın daha da açılması durdurulamayınca, bu defa yeni bir komployu hayata geçirme hazırlıkları başlatılmıştır.

Önce bazı gazetecilere hazırlık için yazdırılan yazılar ve ardından Mehmet Özhaseki'nin AŞTİ yönetimiyle, basın mensupları dışarı çıkarıldıktan sonra yaptığı konuşma bilgimiz dahilindedir.

...Demokrasiye, hukuka ve Ankaralıların hür iradesine karşı girişilecek tavırların sadece Ankara'da değil tüm Türkiye'de seçimlere gölge düşüreceğinin bilinmesi lazımdır."

Gazetecilik hayatım boyunca çok seçimler izledim... Ama böylesi bir döneme hiç şahit olmadım!.. Kenan Evren dönemindeki ortam bile bundan daha namuslu ve demokratikti!..

Ringde,elleri kolları bağlı sürekli dövülen bir boksör. Hakem ar belasına da olsun bir kez dahi faullü dövüşüyorsun diye rakibini uyarmıyor. Maçı izleyen seyircilerin protesto ıslıkları yayına verilmiyor. 31 Mart günü maçın bitişini ilan edecek zilin çalınmasına gerek yok. Beklemeye de... Kapalı kapılar ardında, gerekçeleri hazırlanmış kağıtları  verin masa hakimlerine... Elleri kolları  bağlı dayak yiyen  Mansur Yavaş'ı boks maçında kasten adam öldürmeye teşebbüs etmekten mahkum edin. Hükmen yenik sayın. Tıkın kodese!.. Tek başına da kalmasın,etrafındakileri de toplayın... İbret olsun aleme!.. Sonra da kirlettiğiniz o ringde zafer turları atın. Hoplayın,zıplayın... Zafer şarkılarını söylemek için  31 Mart'ı beklemeyin... Bakalım, protesto ıslıklarını duyurmadığınız o seyirciler salonun dışına çıktığınızda size nasıl bir cevap verecek!..Nasıl bir ders verecek?..

Kaynak Yeniçağ: Mansur'u tıkın kodese!.. - Ahmet TAKAN