AKÇAKOCA’YA FEN LİSESİ AÇILACAK

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Akçakoca’ya Fen Lisesi açılacağı müjdesi verdi. Konuyla alakalı bilgisine başvurduğumuz Akçakoca Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, 2021-2022 eğitim öğretim yılında eğitime başlanacağını, okula 30’u pansiyonlu 60 öğrencinin kaydının yapılacağını söyledi.

AKÇAKOCA’YA FEN LİSESİ AÇILACAK
30.03.2021 - 18:20
2141

Yıllardır konuşulan Akçakoca’ya Fen Lisesi yapımı ile ilgili müjde AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den geldi. Keşir Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  “Akçakoca Fen Lisesi talebimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  kararı alındı, onaylandı. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ve tüm yöneticilere teşekkür ederim” dedi.

AKÇAKOCA’DA  8 LİSE VAR

Gazetemize açıklamalarda bulunan  Akçakoca Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, 8 tane lisesi olan Akçakoca’da yeni bir okul daha yapmaktansa mevcut  Yukarı Ayazlı mahallesinde bulunan Akçakoca Anadolu lisesinin(AKAL) Fen Lisesine dönüştürüleceğini söyledi.

YENİ BİR BİNA YAPIMINA İHTİYAÇ YOK

Ezer, “Akçakoca’da 450 civarında öğrenci nüfusu ve 8 lisemiz var.  Lise başına yaklaşık 50 öğrenci düşüyor. Yeni bir okul binasına ihtiyacımız yok. Yukarı Ayazlı mevkiinde  eğitime devam eden  Akçakoca Anadolu Lisesi’ni Fen Lisesi’ne dönüştürmeyi planlıyoruz” dedi.

TECRÜBELİ KADROMUZ VAR,  TAKVİYE YAPABİLİRİZ

Mevcut öğretmen kadrosunun korunum takviyeler yapılabileceğini belirten Ezer, “AKAL’daki öğretmen kadromuz oturmuş bir kadro ve alanında iyi öğretmenlerimiz var. Bu kadroya yapılacak takviyelerle öğetmen sorunu yaşanmayacağını düşünüyorum” dedi.

KONTENJAN 60 ÖĞRENCİ

Akçakoca’da puanlı iki okulun olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ezer, “Akçakoca sınavla girilen nitelikli iki lisemiz olmuş olacak. Biri Sosyal Bilimler Lisesi bir diğeri de Fen Lisesi olacak. Fen Lisesi için 2021-2022 eğitim öğretim yılı için  60 öğrencilik kontenjan düşünüyoruz. Bu okul için 15 kız, 15 erkek öğrenci pansiyonlu alacağız” dedi.

 HABER MERKEZİ


Editör: N. Cingirt