EDS’LER AZALTILACAK, HIZLI TREN SİYASETEN OLACAK BİR İŞ DEĞİL

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Oxijen Tv’de Düzce Kulis programına katıldı. “ Biz bu makamlara yatmaya gelmedik, Düzce’ye borcumuz var” diyen Keskin, programda yaptı açıklamada ayrıca EDS’lerin azaltılacağını ve son günlerin moda tartışması Yüksek Hızlı Tren için siyaseten olabilecek bir şey değil yorumunda bulundu.

8.04.2021 - 23:29
1620

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin,  katıldığı Genişletilmiş  İl Başkanları toplantısının ardından ayağının tozuyla Oxijen Tv’de Nevzat Cingirt ve Erol Tayhan tarafından hazırlanan  Düzce Kulis programına katıldı. Toplantıda Düzce ile ilgili konuları dile getirme imkanı bulduklarını belirten Keskin,  ilk kez programda açıkladığı Düzce Abant yolu hakkında da müjde verdi.

YILLARDIR BEKLEYEN İŞLERİ BAŞARIYORUZ

Keskin, Yıllarca başarılamayan işleri başaracaklarını söylerken , yatırımları alma noktasında  ulaşamadıkları  bakanlık olmadığını vurguladı, “2023 e giderken bahanemiz de yok.” Dedi.

Tüm teşkilat ve ilçe belediye başkanları ile istişare durumunda olduklarını söyleyen Keskin, “İlçelere hayalleriniz söyleyin yerine getirme noktasında işi bana bırakın diyorum” şeklinde konuştu.

2017 den bu yana  bekleyen projeler olduğunu söyleyen Keskin, örnek olarak Efteni projesini gösterdi.

Keskin, “Efteni gölü yıllardan beri bekliyor. İhalesi yapılmış o tarihte. 400 milyonluk projeler  bekliyor yıllardır. Ekonomik tebbirler kapsamında askıya alınmış 80 milyonluk yatırım.  Efteni Gölü projesinin onayını nihayet bu yıl aldık. Bu sene startını verdik, bu takiple oluyor, ısrarla oluyor.” Dedi.

CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERDİ

Programdan önce katıldığı AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan Keskin,  “Düzce Abant yolu yıllardır konuşuluyor, geçen yıl mart gibi bakan aradı hayırlı olsun dedi, İl Başkanları toplantısında bu konuyu yeniden gündeme getirdik. İl genel Meclis Başkanımız Çiğdem Günal dile getirdi aynı mevzuyu,  Cumhurbaşkanımız Ulaştırma bakanına talimat verdi, bu yol bu sene bitecek dedi. Düzce’ye borcumuz var, biz bu makamlara yatmaya gelmedik. Bu yol yapılınca, İstanbul yolcusu 40 km daha az yol yapacak, Düzce’nin turizm alanlarını da görecek.  Turizm rehberlerinde bu yol olacak. Bu teşkilatlarımızın başarısıdır.” Şeklinde konuştu.

Düzce’nin köylerinden teşkilata sürekli Doğalgaz isteği iletildiğini ifade eden Keskin,  “Yine Cumhurbaşkanımızın talimatı ile köylerin  imar planlarını düzelteceğiz. Çevre Şehircilik Bakanlığı projelerini yapacak. Köylerimizin bu isteğini de yerine getireceğiz “ dedi.

İLK DEFA OXİJEN TV’DE AÇIKLADI

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, programda bir projeyi daha ilk kez açıkladı. Sulama Birliklerine borcu olan çiftçilerin borç faizlerinin silineceği müjdesini verdi.

Keskin, “ İlk defa burada açıklayacağım, tarlasını sulayan çiftçilerimizin birliklere borçları var, şu anda  tarlalarda, traktörlerde hacizler var. Bu borçlara çok faiz  geldi. Alt yapısını yaptık, kanunun verdiği ölçüde, faizler silinecek. Borçlar 10 seneye kadar yayılacak. Bu sayede Sulama birliğine borcu olan çiftçimiz bunu ödeyemedim diyemeyecek. “ şeklinde konuştu.

“BİZ BİZE SAHİP ÇIKMAYAN BİR DÜZCEYİZ”

Düzce’nin Ankara’da üst makamlarda temsil edilmesine çok önem verdiğini vurgulayan Keskin, bir sitemde bulundu. Düzce’de bazı kesimlerin bakanlık, genel müdürlük, bakan yardımcılığı gibi makamlarda Düzce’nin temsil edilmesine karşı durduğunu belirtti.

Keskin, “ Biz bize sahip çıkmayan bir Düzce’yiz. Bazı arkadaşlarımız bakan yardımcısı olacakken olmasın diyenler var, bunu kırmamız lazım. Düzce’nin sesi yukarıdan fazla duyulsun. Milletvekilimiz Ayşe Keşir MKYK’ya girdi. Ayşe Keşir ile Ankara’da   sesimizi duyurup , istediklerimizi kopartıp geleceğiz. Düzce olarak gurur duyuyoruz, hep birlikte bunları iyi değerlendirmemiz lazım.” Dedi.

EDS’LER AZALTILACAK, HIZLI TREN SİYASETEN OLACAK BİR İŞ DEĞİL

EDS konusuna da değinen Keskin, “Halkın şikayetlerini duyduk,  EDS’leri azaltacağız, bu hafta heyet gelecekti aksilik oldu,en yakın zamanda  heyet gelecek, Düzce’nin her yerinde olduğu için sıkıntılı, giriş çıkışlarda belirli yerlerde olsa sıkıntı yok, bunu çözeceğiz.” Dedi.

Keskin, belediye şirketlerinin başına getirilen eski belediye başkanları için de yorumda bulundu, "Şirketlerin başarısı önemli olan, burada ahde vefa var.” Şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin hızlı tren konusunda ise,  bu talebin siyaseten olacak bir iş olmadığını vurguladı ve şöyle konuştu:

“ Bu işe bakan Ulaştırma bakanlığında uzman ekip var, bu insanlara iş mi öğreteceğiz. Bu iş siyaseten olacak bir iş de değil. Siyaseten bastıralım, Düzce olarak bir araya gelelim ama, sadece Düzce’den bakılıp da karar verilecek bir proje değil, üzerimize düşeni yaptık, ilettik, ama karar mercii biz değiliz.”

Keskin son olarak, “Halkımız Düzce’nin her ilçesinde eserlerimizi görecek,  2023 e doğru her ilçede hikaye yazacağız.” Dedi.


Editör: N. Cingirt