AK PARTİ VE MHP'DEN FARUK ÖZLÜ'YE TEPKİ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün keyfi bir kararla Olimpiyat Kavşağı ismini değiştirmesine yönelik tepkiler artarak sürüyor.

AK PARTİ VE MHP'DEN FARUK ÖZLÜ'YE TEPKİ
4.11.2021 - 09:01
Kaynak: Haber Merkezi
910

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, yarım asırdır kullanılan Olimpiyat kavşağına Belediye Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı ve ailesine jest olsun dilye "Sancaklı" kavşağı ismi vermesine AK Parti ve MHP'den tepki geldi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, "Halkın beklentisi ve tepkileri dikkate alınmalıdır. Böyle konular meclisin gündemine gelir, meclis karar alırsa olur. Kervan, Olimpiyat, Çoban kavşağı,  bunlar şehrin işareti olan yerlerdir. Ben değiştirdim diye değiştiremeyi" dedi.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu da,Olimpiyat kavşağına Sancaklı ismi verilmesinin doğru olmadığını ifade ederek, "Düzce'nin hafızası ile oynanmamalı" dedi.

AK Parti Belediye Meclis üyesi Ergin Çelikağ da, "Bu konunun meclis gündemine getirilerek meclisin onayına sunulması gerekirken, meclis yok sayılarak gündeme nasıl konuldu. O zaman belediye meclisinin varlığının ne önemi var. Bu tartışmaların konu meclis gündemine gelmesinden sonra yapılması gerekiyordu. Olimpiyat kavşağının Düzce’nin mekânsal hafızası olduğuna katılıyorum ama bunlar ikinci planda, esas önemli olan belediye meclisinin fonksiyonu ne burada?  Niye belediye meclisine gelmeden isimler konuluyor, levhalar asılıyor, O zaman biz ne iş yapıyoruz burada ? Biz bunu dışardan öğreniyoruz. Beni rahatsız eden bu." dedi.

 


Editör: N. Cingirt