HAYIRLI İŞLER FEVAİ BEY!!!

HAYIRLI İŞLER FEVAİ BEY!!!
1.02.2022 - 07:42
Kaynak: Haber Merkezi
4102

Hiçbir şey gizli kalmaz diyerek tozlu siyaset sandığının kapağını açmıştık..

O sandığın içinden çıkan bilgi ve kayıtları tarihe not düşmek adına kamuoyunun takdirine ve vicdanına sunmak istemiştik.

Düzce kamuoyunda Fevai Arslan’ın AK Parti rozetiyle kirli siyaset yaptığına ve siyaseti kişisel menfaatleri için kullandığına ilişkin yaygın bir kanaat olduğu herkes tarafından biliniyor.

Fevai Arslan’ın siyaseti kişisel çıkarları ve maddi menfaat elde etmek için yaptığı kamuoyunun malumudur.

Bu konuyla ilgili pek çok iddia da bulunmaktadır.

Bunlardan biri 2008 yılında il başkanlığı yaptığı döneme ait.

Bu konuya yazımın sonunda değineceğim!

**

Fevai Arslan hakkında kamuoyunda ve kulislerde konuşulan iddialardan birisi, İl Başkanlığı ve milletvekilliği döneminde, kişisel servetini hayatın olağan akışına aykırı şekildi artırdığı, siyasetçiler için ilgili kurumlara vermek zorunda oldukları mal beyanında bunları göstermemek için sahibi olduğu gayri menkulleri yakın bir arkadaşının üzerine devrettiği, bu yöntemle artan servetini perdelemeye çalıştığıdır.

Bu ve benzeri iddialar çok vahimdir. Kamuoyu vicdanını yaralamakta, AK Parti’nin “temiz ve şeffaf siyaset” ilkesiyle maalesef bağdaşmamaktadır.

**

Peki nasıl oldu da hiçbir Allah kulu 15- 20 yıl boyunca ‘dur bakalım Fevai!’ diye sormadı.

Yaptığı atraksiyonları, aracılık işlerini belgeleriyle parti merkezine götüren AK Parti’ye ve davaya gönül vermiş insanların genel merkezde yolunu kimler nasıl kesti?

Bugüne kadar neden hiç kimse Fevai Arslan’a dokunma cesareti gösteremedi? Çok dosyalar gitti genel merkeze ama orada onları ilk karşılayan hep Fevai Arslan oldu.

Belgelerin Düzce’den Ankara’ya götürüldüğünü ve Fevai Arslan’ın genel merkeze şikayet edileceği bilgisini Arslan'a kimler verdi?

**

Yazımızda Arslan’ın kurduğu bütün kirli oyunlarını ve yaptığı tüm usulsüzlükleri ortalığa çıkaracağımızı   söylemiştik.

Ticareti çok iyi bilen Fevai Arslan’ın, Çilimli OSB ile Cezaevinin bulunduğu bölgeye yakın yerlerdeki arsa işleriyle ilgilendiği, bazı arsaları “uygun” fiyatla aldığı ya da alınmasına aracılık ettiği iddiaları da kamuoyuna yansıdı. Ucuza aldığı bu arsaları sonrasında fahiş fiyata fabrika sahiplerine sattığı da iddialar arasında. Bu fiyat artışları yenilir yutulur gibi de değil !!

Arslan’la dirsek temasında olan Beytullah Yılmaz ve Lale Çakır mevzusuna çok da girmeyeceğim. Zaten Yılmaz ve Çakır’ı sokağa çıkıp sorsanız, neler yaptıklarını, taşocağı işinde Arslan ile birlikte ne filmler çevirdiklerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Maalesef bir çok konuyu yazımızda yüzeysel geçtik. Çok detaya giremedik. Bunun bir çok sebebi var ayrıca fazla detay yazının amacını aşacaktı. Yoksa, birim müdürleri, eski kamu kurum müdürleri, sekreterler,  bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının başındaki adamlar…

Fevai Arslan ile bağlantıları üzerinden elimizde bir çok bilgi var. Hepsi hakkında bir çok şey biliyoruz, kamuoyu da biliyor. Onlara da buradan kamuoyu önünde sesleniyoruz!

O haksız yere elde ettiklerinizi  yiyemeyeceksiniz, emin olun hesabını vereceksiniz.

**

Şimdi gelelim yazımın başında bahsettiğim 2008 yılında Fevai Arslan’ın il başkanlığı yaptığı dönemde yaşanan bir olaya….

Çilimlili iş insanı İsmail Çelebi’nin kayıtlarımıza geçen kendi anlatımıyla iddialarını aktaralım:

"Fevai Arslan’ın 2008 yılında İl Başkanlığı döneminde, Bolu Dağı'nda, Kaynaşlı Darıyeri Hasanbey Köyünde bir kaynak suyu buldum. Buna ruhsat almak için Düzce İl Özel İdareye başvurdum. İl Genel Meclisinden geçmesi gerekiyordu bu işin. Fevai Arslan, (bu işin meclisten geçmesi için, özel idareye araç alacağım, partinin yerini değiştireceğim) diyerek benden 300 milyon lira para istedi..

Fevai’ye param yok, dairelerim var dedim. 3 tane lüks dairemin tapularını, onun bana gönderdiği, şahsın üzerine geçirdim”.

İsmail Çelebi Kim, birazda ondan bahsedelim.

AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana partinin bir çokbiriminde görev almış, Düzce’de siyaset yapmış ve hatta öncesinden itibaren Recep Tayyip Erdoğan ile uzun süre yol arkadaşlığı yapmış bir isim.  

Sadece bu olay bile, Fevai Arslan’ın siyasi gücünü parti içinde menfaati için nasıl kullandığını anlatmaktadır.

**

“Aklınızda olanları hayata geçirecek kadar yüreğiniz yoksa, ömrünüz cesaretli insanların dedikodularını yapmakla geçer.”

Bu memleket, Fevai Arslan gibiler yüzünden değil, siyaseti kendi çıkarları için yapan kirli siyasetçilere ses çıkaramayan bizler yüzünden 20 yıllık iktidara verdiği tam destek karşılığında yeterli hizmeti  alamadı. Bu tipler önce toplumu bozdular sonra kötü insanlara iyi insanları kırdırdılar. Bunu da yarattıkları kaos ortamıyla, ellerindeki gücü kullanarak ve korku salarak yaptılar.

KORKMUYORUZ!!!

Siz ne devleti temsil eden gerçek kişilersiniz

Ne de gecesini gündüzünü katarak bu ülke için canını dişine takan Tayyip Erdoğan’ın yolundan giden ve davaya gönül verenlersiniz!

Siz liderin gölgesi altında siyaseti kullanarak her taşın altından çıkan FevaiArslan’larsınız….

Haftaya Bergama’dan Düzce’ye,  Düzce’den İstanbul’a bir taşlı yol hikayesiyle ve bu yazı dizisini neden yazdığımızın sebepleriyle aynı gün ve aynı köşede  buluşmak üzere…

İslam KELEŞ


Editör: N. Cingirt