AK Parti MYK'da Erdoğan'a anket sunumu: Vatandaşlar memnun

AK Parti MYK'da Erdoğan'a sunulan anketlerden, 'partinin oy oranında artış eğilimi görüldüğü' ve 'vatandaşların yeni sistemden memnun olduğu' sonuçlarının çıktığı belirtildi.

AK Parti MYK'da Erdoğan'a anket sunumu: Vatandaşlar memnun
11.01.2022 - 06:18
Kaynak: Haber Merkezi
4447

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) yeni ekonomi modelinden sonra yapılan anketlerin değerlendirildiği açıklandı. Anketlere göre, yeni ekonomi modeli ile AK Parti'nin oy oranında artış eğilimi olduğu ve vatandaşların yeni sistemden memnun olduğu öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 4 saat süren AK Parti MYK'sında, İnsan Hakları, Ar-Ge ve Eğitim ile Dış İlişkiler Başkanlığı'nın sunumları ile TBMM Parti Grubu çalışmaları ve TBMM gündeminin değerlendirildiği belirtildi. Toplantıda, Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı, teşkilat eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yeni ekonomi modeli ve 20 Aralık sonrası piyasalarda yaşanan dalgalanmalara ilişkin yaptırılan anket de toplantıda gündeme geldi. Yeni ekonomi modelinin ardından yapılan anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oylarında artış trendi olduğu öne sürüldü. Katılımcılara ekonomide yaşanan sorunların hangi parti tarafından çözülebileceği sorusunun yönetildiği belirtilen ankette katılımcıların çoğunlukla AK Parti cevabını verdiği, çözecek isim olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin öne çıktığı iddia edildi. Ankete göre 'vatandaşların kur korumalı TL mevduat sistemini olumlu karşıladığı' tespitinin de yer aldığı belirtildi.

Dış İlişkiler Başkanlığı'nın sunumunda ise Kazakistan'daki gelişmeler ile Başkanlığın Avrupa'da yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verildiği kaydedildi. Toplantıda ayrıca önümüzdeki dönemde TBMM gündemine gelecek kanun teklifleri ile tekliflere ilişkin önerilerin değerlendirildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt