Temayül Pazar günü...

AK Parti'de belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları sona erdi. Başvuruların tamamlanmasının ardından gözler 26 Kasım'da yapılacak temayül yoklamasına çevrildi. Düzce'de temayül komisyonu başkanı tanıdık bir isim oldu.

Temayül Pazar günü...
23.11.2023 - 13:43
Kaynak: Haber Merkezi
136

AK Parti, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde en iyi adayı belirlemek için yoğun mesaide. Partide, aday adaylığı başvurularının sona ermesiyle gözler temayül yoklamasına çevrildi.

26 Kasım'da çevrimiçi yapılacak temayül yoklamasında 150 bin teşkilat mensubunun görüşleri dikkate alınacak. Partililere, "Mevcut başkan devam etsin mi? Kimi aday olarak görmek istersiniz?" diye sorulacak.

Yerel yönetimler başkanlığı illerde teşkilatların hazırladığı gözlem raporlarını da değerlendirmeye alacak. Geçmiş seçimlerde alınan oy oranları da mercek altında. Oyların dağılımına göre bölgelerde farklı kampanyalar yürütülecek. İl başkanları, il yönetim kurulları ve milletvekillerinin de doğru aday için fikri alınacak

DÜZCE'YE TANIDIK BAŞKAN

AK Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday belirlemedeki önemli kriterlerden temayül yoklaması sürecini yönetecek komisyonlarını oluşturdu

 

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile milletvekillerinden oluşan komisyonların gözetim ve denetiminde yapılacak yoklamada, Türkiye genelinde yaklaşık 160 bin AK Parti'li oy kullanacak.

Tarafsızlığın korunması amacıyla komisyon üyesi olacak milletvekillerinin, kendi seçim çevreleri veya memleketlerinde görevlendirilmemesine özen gösterildi.

Dijital ortamda tüm Türkiye ile  aynı anda Düzce'de de yapılacak yoklama sürecini yönetecek komisyon başkanı tanıdık bir isim. 2018 yılında yapılan seçimde yine Düzce'de temayül komisyon başkanı olarak görevlendirilen, eski emniyet genel müdürü ve Erzurum Milletvekili Selami Altınok, 2024 seçimleri için de Düzce temayül komisyon başkanı oldu.

Düzce'de temayül komisyonu için parti içinden ise il yönetim kurulu üyesi Muhammet Şen görevlendirildi.

KEŞİR SAKARYA'YA GÖREVLENDİRİLDİ

26 kasımda yapılacak temayül yoklaması için AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir başkanlığındaki komisyon ise Sakarya'da görev yapacak.

Bu arada bugün AK Parti'de komisyonların katıldığı bir toplantı yapılacak. Toplantıda, komisyon başkan ve üyeleri yoklama öncesi, sırası ve sonrasına yönelik teknik olarak bilgilendirilecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar