Adaylar Erdoğan'ın önünde

AK Parti teşkilatı yerel seçim hazırlıklarında son düzlüğe girdi. Dün Düzce'de de yapılan temayülde, partililer oy kullandı. Düzce teşkilatı mevcut belediye başkanını, ‘iyi’, ‘orta’ ve ‘zayıf’ şeklinde not vererek değerlendirdi. Ayrıca partililerden başka aday önerileri varsa en fazla 2 isim daha yazmaları istendi. Tüm bu sonuçlar Erdoğan'a sunuldu.

Adaylar Erdoğan'ın önünde
27.11.2023 - 13:24
Kaynak: Haber Merkezi
153

AK Parti dün 81 ilde eş zamanlı temayül yoklaması yaptı. Oluşturulan özel sistem aracılığıyla oylama sonuçları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunuldu.

Düzce'de de Erzurum milletvekili Selami Altınok başkanlığında oluşturulan komisyon temayül yoklamasını yönetti.

MEVCUT BAŞKANLARA NOT VERİLMESİ İSTENDİ

Düzce'de yapılan temayülde partililere ilçe ve illerindeki mevcut belediye başkanlarının performansı soruldu. 5 soruya yanıt vermeleri istendi. Mevcut başkanlar, ‘belediye hizmetleri’, ‘halkla ilişkiler’, ‘teşkilatla ilişkileri’, ‘AK Parti ilke ve değerleri’ açısından ‘iyi’, ‘orta’ ve ‘zayıf’ şeklinde değerlendirildi. Temayülde, katılımcılara mevcut başkanların ‘yeniden aday görmek isteyip istemedikleri’ de soruldu.

2 İSİM İSTENDİ

Temayül yoklamasına katılan AK Partililerden belediye başkanlığı için isim önerileri olup olmadığı da soruldu. Bu çerçevede en fazla iki isim yazmaları istendi. Teşkilata gönderilen temayül kılavuzunda tercihlerin sıralamaya göre dikkate alınacağı özellikle vurgulandı.

ERDOĞAN'IN ÖNÜNDE

Temayül sonuçları genel merkeze anında yansıyarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Son kararı Erdoğan'ın vermesinin ardından Aralık ayının ortasından itibaren adayların açıklanması bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar